Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Ogólne] spalanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=201951)

bartasreal 27-03-2014 12:52

spalanie
 
witam dlaczego jak zatankuje za 100 zl paliwa to przez miesiąc jazdy na gazie paliwo mi tez maleje. Mam ustawione ze jak silnik jest rozgrzany to od razu przelacza na gaz. Silnik mam 2.0 + gaz sekwencja. Czy ktoś ma tak ze mimo iż jedzie na gazie to licznik który odmierza ile jeszcze może przejechać na benzynie maleje ? Bo mam tak ze jak jade na gazie to mi caly czas odlicza w dół ile mogę przejechać na paliwie. Czasami mam tak ze zapalila mi się rezerwa na paliwie , na liczniku mam do przejechania 82 Km jak dodam gwałtownie gaz to od razu mi rezerwa gasnie i pojawia się 115 km do przejechania wie ktoś o co chodzi ?

Barjavel 27-03-2014 16:19

Nie wiedzialem czy zatujesz czy pytasz powaznie. Jak auto sie nagrzewa to nie chodzi na gazie - tak? Tak. To na jakim paliwie pracuje? Na benzynie, tak? Tak. I jak ma nie ubywac benzyny skoro silnik codziennie na niej pracuje ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

cieniu 27-03-2014 18:00

Odp: spalanie
 
Człowieku zimny silnik pracuje na wzbogaconej mieszance benzynowo powietrznej, a co za tym idzie - więcej benzyny jest spalane. Zważ na to, że zanim Twój silnik osiągnie temperaturę 25 stopni (nie wiem na jakiej temperaturze masz ustawione przełączanie. Ja mam na 25 i tak napisałem) - to musi spalać tę benzynkę. Jeżeli jest zima i niskie temperatury to tej 95-ttki zejdzie z baku jeszcze więcej. Druga sprawa to uruchamianie silnika. Odpalasz auto przecież na benie prawda? Jeżeli dokonujesz tych rozruchów dużo w ciągu całego dnia to tym bardziej zejdzie Ci jeszcze więcej paliwa. W związku z powyższym nie dziw się, że benzyna jest spalana. Ja dolewam do baku zawsze co miesiąc za 100zł i nie narzekam. I tak mam duuuużąąą oszczędność poruszając się na lpg. Ciesz się, że benzynę spala. Dzięki temu zawsze te wtryski benzynowe troszkę pochodzą i się nie zapieczą. Nawet wskazane jest na benzynie od czasu do czasu przeciągnąć Mondka na dużych obrotach. To tyle. Mam nadzieję, że już nie będziesz zdziwiony:>

bartasreal 28-03-2014 08:16

Odp: spalanie
 
co do waszej wiedzy to podziwiam... Ameryki nie odkryliście. Szkoda że jakoś na drugą część mojej wiadomości jakoś nikt z was nie potrafił się wypowiedzieć. Jakby jednak ktoś wpadł dlaczego tak wariuje licznik na komp. ile jeszcze km mogę przejechać, i dlaczego kontrolka od rezerwy raz się zapala raz nie to będę wdzięczny.

GracKa 28-03-2014 08:24

Re: spalanie
 
Sprawdź czy nie masz uszkodzeń przewodów paliwowych.

Popatrz na to ,że paliwo w baku jako ciało ciekłe też się przemieszcza więc jeśli dodasz gazu to czujnik czy pływak który się tam znajduje odczytuje inną wartość bo samochód podnosi przód i paliwo w baku się przechyla.

Sobolewicz 28-03-2014 08:46

Odp: spalanie
 
Cytat:

Napisał bartasreal (Post 2184912)
co do waszej wiedzy to podziwiam... Ameryki nie odkryliście.

Skoro nie, to po co zadajesz takie pytania? Jak Ci beny żal to odpalaj awaryjnie na LPG - wtedy beny w ogóle nie będziesz potrzebował... LOL.


Cytat:

Napisał bartasreal (Post 2184912)
Szkoda że jakoś na drugą część mojej wiadomości jakoś nikt z was nie potrafił się wypowiedzieć.

Szkoda, że nie raczyłeś poszukać na forum - 3 temat na 1ej stronie w dziale LPG.

Cytat:

Napisał bartasreal (Post 2184912)
Jakby jednak ktoś wpadł dlaczego tak wariuje licznik na komp. ile jeszcze km mogę przejechać, i dlaczego kontrolka od rezerwy raz się zapala raz nie to będę wdzięczny.

O tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bartasreal 28-03-2014 09:49

Odp: spalanie
 
Panie Sobolewiczu dziekuje za odp. Nie rozumiem tylko tego słowa ( LOL ) tzn kiedyś slyszalem ze tak mowia dzieci z podstawówki, albo nie zbyt madre gimnazjalistki, a sadzac po tym iż posiada Pan auto to musi być Pan dorosły... No coz pozory mogą mylic.

Sobolewicz 28-03-2014 10:21

Odp: spalanie
 
Cytat:

Napisał bartasreal (Post 2184956)
Panie Sobolewiczu dziekuje za odp.

Proszę :)
Cytat:

Napisał bartasreal (Post 2184956)
Nie rozumiem tylko tego słowa ( LOL )

Dużo śmiechu ;)
Cytat:

Napisał bartasreal (Post 2184956)
nie zbyt madre

Albo "niezbyt" ;)

Głowa do góry.
EOT z mojej strony.

c-matix 28-03-2014 10:30

Odp: spalanie
 
Cytat:

Napisał bartasreal (Post 2184912)
co do waszej wiedzy to podziwiam... Ameryki nie odkryliście. Szkoda że jakoś na drugą część mojej wiadomości jakoś nikt z was nie potrafił się wypowiedzieć. Jakby jednak ktoś wpadł dlaczego tak wariuje licznik na komp. ile jeszcze km mogę przejechać, i dlaczego kontrolka od rezerwy raz się zapala raz nie to będę wdzięczny.

A moze byś pomyślał żew prawdopodobnie jak tankujesz mało paliwa, to zawiesza sie lekko pływak czy co tam w tym modelu jest. I zaświeci ci si e rezerwa dodasz mocno gazu bak się przechyli i coś tam poczuje troszki wiecej paliwa i gaśnie. Jak bym miał takie problemy to bym był Oazą spokoju na świecie.

TomCat 28-03-2014 11:37

Odp: spalanie
 
ale on pyta dlaczego mu maleje przebieg na PB na komputerze mimo że jeździ na gazie.
Maleje i to normalnie, było o tym mnóstwo tematów, jeden jest nawet na 1szej stronie jakby poszukał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.