Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford EcoSport (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=195)
-   -   [EcoSport 2017- ] Jaki wybrac olej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=329069)

kobyr 05-09-2021 17:10

Dolanie oleju
 
Witam wszystkich
Musze dolac troche oleju w instrukcji pisze olej SAE 5W-20.W sklepie jest tylko olej o innej wartosci SAE5W-30,SAE5W-40.Jaki olej moge dolac?

kawior74 25-05-2022 10:27

Jaki wybrac olej
 
Hej,
Jaki polecacie olej 5W20 czy 5W30 ?
Pozdrawiam i dziękuje za info

krogulec65 25-05-2022 19:19

Odp: Dolanie oleju
 
Jaki to jest Ecosport? W moim kanadyjskim jest informacja o tym jaki to ma być olej nawet firma. Polecam poszukać, informacji jest dużo.... Pozdrawiam

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Lupia 10-12-2022 14:55

Odp: Jaki wybrac olej
 
1 załącznik(i)
Ja leje do każdego auta olej Millers, chyba jeden z lepszych. (Zdjęcie etykiety w załączniku)

krzysztofSJZ 10-12-2022 16:52

Odp: Jaki wybrac olej
 
Cytat:

Napisał Lupia (Post 3435689)
Millers, chyba jeden z lepszych.

, chyba nie znaczy lepszy, ja do kugi leję Castrol 5W20 jak napisane w książce, każdy olej jest dobry jeżeli spełnia parametry zalecane przez producenta, a czy jakiś millers, motul czy inna oliwa jest lepsza??? kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lej to co jest w książce napisane jak masz napisane 5W20 to taki lej a jak 5W30 to taki, nie daj się nabierać na piękne nazwy, to w większości po to by cena była sporo wyższa, masz młode autko i idę o zakład że zalewane tym co zalecił producent

Machina 28-01-2024 23:35

Odp: Jaki wybrac olej
 
Witam,

odkopuje temat bo idzie zwariować.
Autko to Ford Ecosport polift z 2.0 Durateciem.
Instrukcja każe lać cokolwiek ze specyfikacją WSS-M2C945-B1
Z tego co znalazłem wychodzi np
MOTUL 8100 ECO-LITE 5W-20
Pennzoil Platinum
AMSOIL 5w20 Signature
czy też MotorCraft syntetic

Nie wiem na ile ten Duratec jest wrażliwy (nie powinien) na LSPI ale niby dlatego Ford zmienił speca z A na B1 - obstawiam lenistwo w przypadku 2.0 żeby serwis miał wygodniej.

Pytanko czy ktoś używał z forum motula do Forda, bo na drugi ogień chyba pójdzie amsoil bo jakoś zaufania do motorcrafta nie mam (oleje z GM-a i Mopara nie powalały na kolana stąd nie patrze za bardzo na motorcraft).

Drugie pytanie czy na nasz klimat nie lepiej zalać 5w30 (do auta z 3.6 Pentastar zalewam 5w30 amsoila - z jednej strony niby 0,5 litra więcej pali z drugiej mniejsza temperatura silnika w lato - na korku 0w20)

N7h4k4lr 29-01-2024 12:17

Odp: Jaki wybrac olej
 
5w30, 5w40 takie są oleje najbardziej dostosowane do naszego klimatu i jeśli specyfikacja silnika również go dopuszcza to jest ok

Machina 29-01-2024 15:04

Odp: Jaki wybrac olej
 
Instrukcja to jedno ale Ford bardzo szybko potrafi się wycofać ze swoich rekomendacji (z resztą nie od jeden).

Ja wiem co dopuszcza manual -> 5w20 lub 0w20 jak jest zimno.
Ford już kilkukrotnie zmieniał specyfikacje dla danego oleju i idzie się w tym pogubić.

Co nie znaczy że dyskwalifikuje jego użycie.
Mazda w swoich MZI leci bez problemu na 5W30 dlatego stąd pytanie czy ktoś się bawił. Jak mazda robiła silnik pod 5w30 to będzie działać, pytanie jak dużo ford nabroił i jak bardzo jazda na 5w20 jest podyktowana zmniejszeniem emisji a czy nie będzie kwiatków ze zbyt dużym ciśnieniem oleju(teoretycznie nie powinno być przy dobrym syntetyku - z pamięci charakterystyki mają bardzo zbliżone).

Po przygodach z GM-em wolę spytać czy nie było jakiegoś oczywistej serwisówki (jak choćby było ze skrzyniami 8l90 i 10l90 nie pamiętam jakie oznaczenia tego były w Fordzie).

Myślę że na razie zaleję Shellem/Pennzoilem a potem zobaczymy za 10-12tys. czy nie zmienić na full syntetyk 5w30 asmoila.

EDIT:
Czy wie ktoś może ile mieści oleju PTU?
Bo instrukcja informuje co wlać, ale ile to już tajemnica.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.