Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Ciśnienie w silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337405)

Michalll12345 04-10-2023 14:05

Ciśnienie w silniku
 
Witam posiadam forda focusa mk3 1.6 ecoboost. Po regeneracji turbiny silnik dostał jakiegoś dziwnego ciśnienia. Gdy odpalam silnik i odkręce korek wlewu oleju z silnika sie wydobywa dym. Leci jak z parowozu. Czym może to być spowodowane?

konieczko5 04-10-2023 14:19

Odp: Ciśnienie w silniku
 
Silnik na złom

Michalll12345 04-10-2023 14:28

Odp: Ciśnienie w silniku
 
Ale powód dlaczego się tak dzieje?

tomao 04-10-2023 14:30

Odp: Ciśnienie w silniku
 
Możesz to porównać do innych silników? Może wydobywać się mgła olejowa, ale dużo dymu, szczególnie na zimno, musiałoby świadczyć o przedmuchach na pierścieniach. Trzeba zmierzyć ciśnienie sprężania.

Michalll12345 04-10-2023 14:33

Odp: Ciśnienie w silniku
 
Wyglada tak że non stop wydobywa się dym. Kopci jakby jechał parowóz. Kompresja była sprawdzana i trzyma ciśnienie. Tak się wcześniej nie działo i raczej nie powinno tak być

papkin44 30-01-2024 11:03

Odp: Ciśnienie w silniku
 
Podepnę się jeśli można. Od razu zaznaczę, że brak błędów z PCM.

Wymieniona przepustnica. Układ dolotowy szczelny (wcześniej miałem źle dociśnięty wężyk podciśnienia od serwo hamulca, teraz jest ok). Nowy przepływomierz. Drożny wężyk odpowietrzania pokrywy zaworów do obudowy filtra powietrza.

Planuję zlecić (1) przetestowanie sond lamda i (2) podmienić wtryskiwacze (ewentualnie wraz z nową listwą wtryskową), ale póki co załóżmy że nie tu pies pogrzebany.

A problem wygląda tak:

Od miesiąca tropię przyczynę niezbyt stabilnych obrotów na biegu jałowym. Występują sporadyczne wahnięcia obrotomierza rzędu 100 rpm w górę. Po rozgrzaniu silnika obroty stabilizują się na 850 albo 900 rpm. Natomiast podczas jazdy, zwłaszcza zaraz po wysprzęgleniu, obroty zwiększają się o jakieś 100 - 150 rpm i robi się taka przygazówka, jakbym dopiero uczył się operować sprzęgłem. Hamowanie silnikiem idzie ślamazarnie, tzn. silnik przez 1-3 sekundy jakby nie reagował na zamknięcie przepustnicy. Ogólnie hamowanie silnikiem wygląda trochę leniwie.

Po zdjęciu korka na pokrywie zaworów przy pracującym silniku ewidentnie czuć spore nadciśnienie, dmucha powietrzem. Do tego korek śmierdzi benzyną i to dość obficie. Podobnie z zapachem na bagnecie. Tuż po zdjęciu korka silnik delikatnie reaguje zmianą obrotów. Oleju nie przybywa ani nie ubywa.

Czy za opisany wyżej stan rzeczy może odpowiadać uszkodzenie odmy-separatora oleju? Może zablokował się zaworek wyprowadzający powietrze ze skrzyni korbowej do kolektora ssącego? Wyczytałem, że na biegu jałowym przy obrotach 800 rpm ciśnienie oleju powinno wynosić minimum 1 bar a zawór bezpieczeństwa otwiera się po przekroczeniu ciśnienienia 4 bar.

konieczko5 30-01-2024 14:00

Odp: Ciśnienie w silniku
 
Jak odkręcisz korek od wlewu oleju (na pracującym silniku) to powietrze zasysa, czy wypluwa?

papkin44 30-01-2024 17:44

Odp: Ciśnienie w silniku
 
Zdecydowanie dmucha powietrzem, nie zasysa. Przy odkręcaniu korka nie było żadnego wystrzału korka tudzież oporem z jego podnoszeniem.

W starym silniku jak odkręcałem, to o ile pamiętam, ciśnienie było neutralne (tak na oko atmosferyczne).

Ps. A odnośnie zapachu benzyny, to ciężko mi określić normę, bo dotychczas głównie jeździłem na LPG. Póki co widzę 5 opcji:
- za duże ciśnienie na listwie wtryskowej
- uszkodzony układ odma/separator oleju
- nieprawidłowe sterowanie mieszanką (sondy do sprawdzenia, korekty do sprawdzenia, test spalin z rury na stacji diagnostycznej)
- ?? zawór EVAP przepuszcza do dolotu więcej oparów niż trzeba ?? (przy odkręcaniu korka paliwa syczy podciśnienie, trudno mi ocenić czy zbyt mocno czy w normie), raczej nie to, ale mam na podmiankę.
- nieprawidłowa praca zaworów (wewnętrzny EGR za pomocą zmiennych faz rozrządu).

clubGRANT 31-01-2024 08:27

Odp: Ciśnienie w silniku
 
Odma ?

papkin44 31-01-2024 16:50

Odp: Ciśnienie w silniku
 
Na chwilę obecną najbardziej obstawiałbym na odmę. Ciśnienie w skrzyni uchodzi zaworem bezpieczeństwa, co by tłumaczyło panujące nadciśnienie pod pokrywą zaworów, które ma ujście wężykiem (tym który sie mocuje w pokrywie) do dolnej części obudowy filtra powietrza. Nie jestem pewien, ale ten wężyk pełni taką funkcję - mianowicie odprowadza on nadmiar dolanego oleju, ale przy okazji jak się okazuje także nadmiar powietrza, gdy ujście powietrza przez odmę do kolektora dolotowego jest w pozycji zamkniętej.

Odkręcony korek "tańczy" na pokrywie zaworów.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Złącze prowadzi do obudowy filtra powietrza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.