Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Nie grzeje leci tylko zimne powietrze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255527)

Mateusz996 17-12-2016 14:45

Nie grzeje leci tylko zimne powietrze
 
Witam. Mam problem z moim Fordem mianowicie nie leci ciepłe powietrze tzn raz leci raz nie a tp jest 90'. Pół roku temu był wymieniony rozrząd i pompa wody pompa była obkrecona problem zniknął. Miesiąc temu szczelila uszczelka pod głowica została wymieniona wszystko w porządku aż do dziś. Ford robi dziennie ok 200km i sobie raz puszcza ciepło raz zimno a wystarczy dać gazu do 4tys i jest ciepło. Co do tego przewód dolny jest zimny i napecznialy oraz chłodnica jest na dole zimna juz nie mam siły na ten samochód bo od roku ciągle coś się dzieje z ogrzewaniem. Dodam że termostat tez jest nowy. Liczę na waszą pomoc!

salom 17-12-2016 15:57

Odp: Nie grzeje
 
A jak się zachowuje płyn w zbiorniczku przy odkręconym korku, na pracującym silniku, przy zakresach różnych obrotów ??

Mateusz996 17-12-2016 17:02

Odp: Nie grzeje
 
W zasadzie normalnie nie rośnie, nie wyrzuca go, lecz z przelewu gdy leci pieni się i jest taka pianka delikatna w środku.

salom 17-12-2016 18:42

Odp: Nie grzeje
 
W celu zagrzania silnika zasłoń jakimś kartonem lub czynś innym chłodnićę tak ze 2/3 od dołu, góra ma być odkryta, ustaw tryb serwisowy, i tak pojeżdzij, jeżeli dalej nie będzie włączał wentylatora, to zasłoń całą chłodnicę.
Jak osiągnie maksymalną temperaturę i włączy się wentylator, i temperatura w trybie serwisowym zacznie spadać, zauważ wtedy, co się dzieje z ogrzewaniem, czy dalej nie grzeje ??
Jak pomimo tego że temperatura silnika wysoka, a w srodku zimno, to problem z UPG, wytwarza sie poduszka powietrzna w układzie chłodzenia, nie ma prawidłowego krążenia płynu, o czym może świadczyć wydobywająca się piana z wężyka przelewowego do zbiorniczka.

Stefano 17-12-2016 20:05

Odp: Nie grzeje
 
Cytat:

Napisał Mateusz996 (Post 2712525)
W zasadzie normalnie nie rośnie, nie wyrzuca go, lecz z przelewu gdy leci pieni się i jest taka pianka delikatna w środku.

Ta piana to trochę zły objaw, mozesz miec znowu problem z uszczelką, ale nie ma co krakać.
A elektryczna pompka płynu na podszybiu chodzi?
Piec dogrzewacz oczywiście masz sprawny?

bulik75 21-12-2016 06:53

Odp: Nie grzeje
 
Miałem kiedyś podobną sytuacje. Moim zdaniem jest zapowietrzony układ. Postaw GALAXA pod stromym wzniesieniem ( przodem do góry) , odkreć korek wlewu płynu i zostaw na uruchomionym silniku z 5 min. od czasu do czasu dodając gazu.
Powinno pomuc...

Stefano 21-12-2016 22:09

Odp: Nie grzeje
 
Stawianie przodem pod górkę nic nie pomoże, jesli układ ma się odpowietrzyć, to musi sie otworzyc termostat i ma być drożny cienki odpowietrzający wężyk przy zbiorniczku płynu. Ma z niego przelewać sie płyn, nawet na wolnych obrotach, po 'przygazowaniu', nie ma być w zbiorniczku piany.

johno13 17-05-2017 09:02

Odp: Nie grzeje leci tylko zimne powietrze
 
Chcę podziękować na forum koledze "Stefano". Właściciela VW "Sharan". Bardzo dziękuję za informacje. Bardzo mi pomogły. Nie znam Galaxy lecz muszę przyznać, że bardzo dobrze mi się nim jeździ. Pozdrawiam. Janusz. "johno"13


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.