Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Podskakiwanie koła na pełnym skręcie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288408)

Haden 09-11-2018 19:38

Podskakiwanie koła na pełnym skręcie
 
Witam, zauważyłem ostatnio przypadłość, że podczas cofania na pełnym skręcie w lewą stronę prawe koło zachowuje się jakby podskakiwało (efekt jakby na coś najeżdżało) po za tym żadnych innych objawów. Co to może być ?

FilipEbR 10-11-2018 01:26

Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie
 
Kiedy ostatnio sprawdzałeś geometrię? Zacznij od najprostszych spraw :)

gibaj 10-11-2018 06:29

Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie
 
Może jeździsz po krawężnikach?:D

pacp 10-11-2018 07:26

Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie
 
Sprawdz czy nie masz pękniętej sprężyny.

civicplff 10-11-2018 07:28

Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie
 
Może być przegub lekko uszkodzony cofamy przeważnie powoli więc nie będzie strzelał. Może być zewnętrzna powierzchnia kielicha wyrobioną przez co kamień układa się pod innym katem i następuje przeskok. Do sprawdzenia zawieszenia, przeguby, jak pisał kolega wyżej geometria i jeszcze silenblocki sanek (wózka) przedniego zawieszenia. Proponował bym też przyjrzeć się poduszką silnika na wstecznym silnik bardzo mocno się pochyla wtedy.

Haden 10-11-2018 15:31

Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie
 
Na szczęście jestem anty-krawężnikowy :) Z tego wszystkiego obstawiam geometrie, sprawdzałem jadąc pomału do przodu na pełnym skręcie, skręcać od pełnego do pełnego i cofać do tyłu na żwirku = zero problemów. No ale zobaczyłem jakie opony są zjechane od wewnętrznej strony, do tego ktoś pisał, że FF2 miał dokładnie ten sam problem przez opony... Wymienię na zimówki i zobaczę, jak coś to niedługo musi wlecieć nowe zawieszenie :)

Haden 16-11-2018 06:11

Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie
 
Po wymianie kół problem rozwiązany, jednak 4 dni temu zaczął się nowy...

Przy ruszaniu/cofaniu było słychać pojedyncze puknięcie (tak było na początku), teraz już pukanie jest częstsze i wiąże się też czasami ze skrzypieniem, czy to jadąc na wprost powoli czy skręcając, nie zawsze, ale występuje...

gibaj 16-11-2018 06:46

Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie
 
Łożysko amora?

civicplff 16-11-2018 08:26

Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie
 
Cytat:

Napisał gibaj (Post 3055944)
Łożysko amora?

Dźwięk bedzie tylko w trakcie skręcania kierownica. Napisał wyraźnie że przy jeździe na wprost też występuje.

Sprawdź sprężyny może która ma pęknięty fragment zwoju. Skrzypiec może również stabilizator, sztyca amortyzatora lub zacierający się silenblock wahacza i sworzeń wahacza. Sworzeń można spróbować nasmarować igła że strzykawka do insuliny wbijając ja w gumkę od sworznia z olejem silnikowym w celu sprawdzenia czy to on. Dziurka po takiej igle zaciśnie się samą i nie będzie problemu że woda wejdzie.

Grzegorz MX 16-11-2018 15:21

Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie
 
Cytat:

Napisał Haden (Post 3053499)
Witam, zauważyłem ostatnio przypadłość, że podczas cofania na pełnym skręcie w lewą stronę prawe koło zachowuje się jakby podskakiwało (efekt jakby na coś najeżdżało) po za tym żadnych innych objawów. Co to może być ?

Nie znam dokładnie nazw ustawień i kątów geometrii ale:

wg mnie to normalne. Przy maksymalnym skręcie pochyla się koło w osi pionowej. Opona w miejscu styku przy pionowym ustawieniu jest płaska. Przy pochyleniu delikatnie mniejsza. Gdy cofasz w skręcie jedno koło jedzie po mniejszym okręgu a drugie po większym. Wtedy przeskakuje delikatnie zewnętrzne. Tak też może być aby po maksymalnym skręcie oba koła miały ten sam kąt poziomy. No i czasami nie mają.

Ja to mam w każdym wozie przy maksymalnym skręcie na nawierzchni przyczepnej np. w garażu marketu. Nigdy z tego powodu nie robiłem geometrii.

Koledzy pisali o przypakdu łożyska w kolumnie MP albo sprężyny, ale to inny dźwięk, opona nie przeskakuje. Na postoju gdy kręcisz kierownicą - dźwięk jakby trzeszczenie zamykania starego tapczanu. To wtedy w kolumnie albo sprężyna albo/i łożysko w górym mocowaniu do wymiany.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.