Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Demontaż odpowietrznika sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303881)

darnel 09-12-2019 08:37

Demontaż odpowietrznika sprzęgła
 
Witam.
Pojawił się kłopot - nie mogę wrzucić żadnego biegu na pracującym silniku. Podejrzenie - albo pompa sprzęgła albo wysprzęglik :oops: Nigdzie nie ma żadnych wycieków płynu . . Najpierw postanowiłem odpowietrzyć sprzęgło za pomocą strzykawki - nie udało mi sie wcisnąć ani kropli mimo odkręcenia o kilka obrotów zaworka odpowietrzania. Wykręciłem końcówkę żeby sprawdzić czy jest drożna. Przedmuchałem i była ale nie wiem czy coś nie wypadło po jej odkręceniu (chociaż zaraz otworek zatkałem) bo teraz po złożeniu i skręceniu, płyn leci z dyszy zaworka cały czas. Jak to zdemontować? Jak jest to zamocowane do wysprzęglika? Za cholerę nie mogę tego wyciągnąć i wygląda, że jest to zblokowane jakoś przy skrzyni. Czy nie jest to przypadkiem zablokowane z wysprzęglikiem za pomocą sprężystego druty na szyjce odpowietrznika dostępnego jedynie od wewnątrz skrzyni? Wygląda to mniej więcej tak jak zaworek z taj aukcji : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Za pomoc z góry dzięki.

darmodziej 09-12-2019 09:19

Odp: Demontaż odpowietrznika sprzęgła
 
Cytat:

Napisał darnel (Post 3201385)
nie wiem czy coś nie wypadło po jej odkręceniu

czasem pod odpowietrznikiem jest kulka. Czy nie wkręcił się teraz głębiej?

darnel 09-12-2019 12:05

Odp: Demontaż odpowietrznika sprzęgła
 
Już wiem wszystko. Pod odpowietrznikiem jest gumka właściwie w niego wetknięta. Gdzieś wypadła. Obdzwoniłem sklepy - jest do sprowadzenia za 450 zł... Obdzwoniłem okoliczne szroty i znalazł się jeden z taką skrzynia i pojechałem tam. Z prawej strony odpowietrznika jest taka sprężysta zawleczka. Wyciąga sie ją w prawo i wyjmuje sie ten odpowietrznik. Teraz wymienię tylko wkład i gotowe. Zobaczę czy będzie poprawa czy nie. W najgorszym wypadku do wymiany wysprzęglik a co za tym idzie, dwumas i sprzęgło :oops:

darmodziej 09-12-2019 14:53

Odp: Demontaż odpowietrznika sprzęgła
 
Cytat:

Napisał darnel (Post 3201436)
Pod odpowietrznikiem jest gumka właściwie w niego wetknięta. Gdzieś wypadła. Obdzwoniłem sklepy - jest do sprowadzenia za 450 zł...

4,50, to bym się nie zdziwił, ale 450??? Za kawałek gumki? Świat staje na głowie.

Cytat:

Napisał darnel (Post 3201436)
W najgorszym wypadku do wymiany wysprzęglik

Cały chyba z 5000 kosztuje.

darnel 09-12-2019 19:23

Odp: Demontaż odpowietrznika sprzęgła
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3201473)
Cały chyba z 5000 kosztuje

Nie , ale wysprzęglik jest w obudowie skrzyni. Robotę przy zrzuceniu skrzyni cenią ok 1000 zl, to nie wypada ani sprzęgła ani dwumasy zostawiać, bo nowe nie są. I nie 5 ale około 4 tys wychodzi....
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3201473)
ale 450??? Za kawałek gumki?

Za kawałek plastiku. Na złomie kupiłem za 30 zł i przełożyłem wentyl odpowietrznika. Odpowietrzenie kompletnie nic nie zmieniło. Biegi nie wchodzą. Temat muszę zmienić, bo problem z odpowietrznikiem rozwiązany. i ten jest do zamknięcia. Kminię co dalej zrobić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.