Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Data ważności oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144745)

maciejka11 24-11-2011 20:45

Data ważności oleju
 
Kupilem w sklepie internetowym olej Formula F 5/30 , na dole banki jest wybita data 16-09-2011 i stąd moje pytanie. Czy oznacza ona date produkcji oleju czy moze okres przydatności do uzycia. Zanim zadzwonie do sklepu wole sie upewnic, jesli ktos kuma o co chodzi prosze o jakies info...dzieki

motorek26 24-11-2011 22:04

Odp: Data ważności oleju
 
raczej powinna być to data produkcji

Jakoob 25-11-2011 11:41

Odp: Data ważności oleju
 
Data nalania do bańki.

Pietro71 30-11-2011 06:47

Odp: Data ważności oleju
 
Po co ci to wiedziec czy to data nalania czy tez przydatnosci ,lej do fury i pomykaj:) to nie jest olej jadalny :)

Karlito 30-11-2011 18:31

Odp: Data ważności oleju
 
Jak chcesz to mam do sprzedania 10letnie opony, skoro data nie ma znaczenia to chętnie sie pozbęde.

Do tematu data na bańce jest datą zalania od tego mamy 2-4 lat przydatności zależy jak sobie producent wymysli.

Pietro71 01-12-2011 19:40

Karilto Oleje w fabrycznych pojemnikach, tj. w hermetycznie zamkniętych opakowaniach, można trzymać w suchych i chłodnych pomieszczeniach przez okres co najmniej pięciu lat. Tak wynika przynajmniej z instrukcji producentów olejów silnikowych i przez ten okres biorą oni odpowiedzialność za jego niezmienne właściwości smarne.

A jesli chodzi o twoje 10 letnie opony to nie jeden jeszcze by na nich pojezdził ,jestes kolekcjonerem 10 letnich opon ? :)

mouzes 04-12-2011 22:20

Odp: Data ważności oleju
 
Cytat:

Napisał Karlito (Post 1745718)
Jak chcesz to mam do sprzedania 10letnie opony, skoro data nie ma znaczenia to chętnie sie pozbęde.

Cóż, Polskie przepisy są tak skonstruowane, że jeśli tylko opona ma przepisowy bieżnik, to może być założona na samochodzie. Inna sprawa, że niejeden jeszcze by się na nie połasił, bo taka guma to do palenia jak znalazł :D

Daj mi dwie takie gumy, i w 5 minut powiem Ci czy jeszcze można było na nich jeździć czy nie :P Niestety, po tych pięciu minutach, nie będą się nadawały nawet do bieżnikowania :P

A co do samego oleju. Do silnika nowej generacji, dłużej jak 5 lat bym tego nie trzymał. Ale do czegoś starszego ... czemu nie. Stare silniki to na upartego i na słonecznikowym pojadą :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.