Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Czy jest mozliwosc wsadzenia turbo z 1.8d do 1.8 16v (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126585)

Florczewski 24-03-2011 01:14

Czy jest mozliwosc wsadzenia turbo z 1.8d do 1.8 16v
 
Witam jak w tytule czy jest mozliwosc zamontowania takiego turba do zwiekszenia mocy??

Jak czytalem to jezeli mam 1.8 16v zetec to on bierze sobie jeszcze raz pewna ilosc spalin a gdybym dołaczyl do tego intercooler?? z tego co czytalem to b to troche pomoglo.
Prosze o pomoc bo chce miec wiecej kucy.

danielciagala 24-03-2011 05:35

Odp: Czy jest mozliwosc wsadzenia turbo z 1.8d do 1.8 16v
 
Kolego po co wogóle taki post? Przecież to śmieszne co piszesz... Użyj szukajki a nie zmuszaj innych żeby kolejny raz tłumaczyć że taki "tuning" to głupota...

TKr 24-03-2011 08:05

Odp: Czy jest mozliwosc wsadzenia turbo z 1.8d do 1.8 16v
 
Gdbybym kiedyś przypadkiem upadł na głowe i chciał zakładać do forda jakieś turbopodobne_coś to na pewno nie była by to klasyczna turbina.
A dlaczego ?
A no bo tubina potrzebuje smarowania :( A jestem pewien w 100% że nie masz w silniku wyprowadzeń do smarowania turbiny.

Jeżeli już chcesz uturbiać to nie Turbochargerem a Superchargerem czyli po polsku sprężarką. Sprężarka jest napędzana przez pasek klinowy a nie spaliny, nie wymaga skomplikowanego smarowania i nie posiada tzw. turbo dziury.
W praktyce doładowanie jest znaczenie słabsze, no chyba że masz naprawdę duuuuużo kasy.


Sprężarka np. taka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
W niektórych mercach też były podobne.

PS. Założenie czegoś takiego do forda to jest niesamowita rzeźba praktycznie nie wykonalna.

wydra 24-03-2011 08:12

Odp: Czy jest mozliwosc wsadzenia turbo z 1.8d do 1.8 16v
 
supercharger jest lepszy w niskim zakresie obrotów, bo juz od początku doładowuje silnik :P
a co do tematu to:

emtees 24-03-2011 10:53

Odp: Czy jest mozliwosc wsadzenia turbo z 1.8d do 1.8 16v
 
Pewnie można ją założyć, tylko do tego trzeba przygotować resztę zestawu. Instalacja turbo to nie tylko turbina. Trzeba do niej dorobić odpowiedni kolektor wydechowy, układ dolotowy, trzeba to wystroić, założyć aktuator do sterowania doładowaniem itd itd itd. Wszystko da się zrobić, nie takie silniki ludzie turbią. Kwestia kosztów i opłacalności. Ja jakbym miał jakiekolwiek turbo zakładać to na pewno nie na bazie turbiny z 1.8D :P

Iwo 24-03-2011 11:23

Odp: Czy jest mozliwosc wsadzenia turbo z 1.8d do 1.8 16v
 
Cytat:

Napisał Florczewski (Post 1624093)
Jak czytalem to jezeli mam 1.8 16v zetec to on bierze sobie jeszcze raz pewna ilosc spalin a gdybym dołaczyl do tego intercooler??

Czy ja dobrze zrozumiałem ? Chcesz założyć intercooler do układu recyrkulacji spalin ? :D

TKr 24-03-2011 13:21

Odp: Czy jest mozliwosc wsadzenia turbo z 1.8d do 1.8 16v
 
teoretycznie recyrkulacja ochłodzonych spalin dobrze by wpłynęła na moc silnika, ale na boga, to byłby niemierzalny przyrost mocy rzędu dziesiątek części KM.

Iwo 24-03-2011 16:19

Odp: Czy jest mozliwosc wsadzenia turbo z 1.8d do 1.8 16v
 
Cytat:

Napisał TKr (Post 1624348)
to byłby niemierzalny przyrost mocy rzędu dziesiątek części KM.

Raczej setne części bym tu liczył biorąc pod uwagę ilość spalin powracających do ponownego przepalenia ;)

uro2 02-04-2011 18:54

Odp: Czy jest mozliwosc wsadzenia turbo z 1.8d do 1.8 16v
 
Turbawka w 1,8 TD działa na takiej zasadzie,że oprócz schłodzenia spalin podaje za pomocą boostera dodatkową dawkę paliwa. Nie bardzo wiem jak chciałbyś to zrobić w benie 1,8.

Magik123 03-04-2011 06:35

Odp: Czy jest mozliwosc wsadzenia turbo z 1.8d do 1.8 16v
 
Tak jest mozliwosc zalozenia turbo.

Przykrecasz turbawke do tylnego zderzaka, flexem łaczysz turbo z koncowka tlumika, drugim fleksem ciagniesz od turbiny do filtra powietrza. Przyrost powinien byc rzedu 100KM.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.