Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czasami nie chce odpalić. Czy to może byc wadliwe działanie immobilizera ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100046)

adamsky999 10-05-2010 23:18

Czasami nie chce odpalić. Czy to może byc wadliwe działanie immobilizera ?
 
Witam
Jakiś czas temu miałem taki problem że mondeo po odstaniu ok. 3 godzin pod domem nie chciał odpalić. Kiedyś słyszałem że może to być problem z immobilizerem. Parę razy zamknąłem drzwi otworzyłem z pilota i nic, odczekałem jakieś 5 minut powtórzyłem, znowu parę razy otworzyłem z pilota i zamknąłem i w końcu po którymś razie odpalił jakby nigdy nic.... wszystko było dobrze aż do dzisiaj.
Dokładnie to samo, auto postało 2 godziny i nie chciało odpalić, po jakimś czasie bez problemów poszło. no i pytanie.... O CO CHODZI????? ;-)

Mondeo 2.0 TDCi 2004

Wojtek 10-05-2010 23:34

Odp: problem z odpaleniem
 
Proszę o poprawienie tytułu postu na zgodny z regulaminem.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
W innym przypadku temat zostanie zamknięty.
Użyj funkcji " edycja " dalej "zaawansowane ".

adamsky999 15-05-2010 17:00

Odp: nie odpala. Problem z pompą???
 
no i dzisiaj wysiadł zupełnie, wracałem z miasta w pewnym momencie podczas podjezdzania pod gorkę zgasł... i koniec. Akumulator kręci ale nic więcej. Czy to coś z pompą?? Paliwa jest ponad 1/4 zbiornika.

jendrekmak 15-05-2010 18:52

Odp: Czasami nie chce odpalić. Czy to może byc wadliwe działanie immobilizera ?
 
jeśli chodzi o immobiliser to jeśli nie jest włożony kluczyk do stacyjki to miga co chwilę dioda w zegarku. wkładasz kluczyk i przekręcasz w pozycję II (zapalają się wszystkie lampki) od momentu przekręcenia kluczyka w pozycję II dioda w zegarku zapala się na 1-2 sekundy i gaśnie całkowicie. nie musisz uruchamiać silnika żeby zgasła. takie jest prawidłowe działanie immobilisera.

robson646 16-05-2010 12:21

Odp: Czasami nie chce odpalić. Czy to może byc wadliwe działanie immobilizera ?
 
Podłącze sie do tematu, mój mondek ostatnio nie odpala za pierwszym razem... kiedy przekręcam kluczyk jest kompletna cisza nie kręci... przed drugą próbą wachluje trochę biegami i odpala jak gdyby nigdy nic... ostatnio przytrafiło mi się to kilkakrotnie czy wiecie czym to może być spowodowane?

kalahari1-1 16-05-2010 12:32

Odp: Czasami nie chce odpalić. Czy to może byc wadliwe działanie immobilizera ?
 
tak jak napisał jendrekmak spójrz na czerwoną migajacą lampkę na zegarku, to ona mówi o działaniu immobilajzera, jeśli działa to może być coś z rozrusznikiem/ bendiksem

robson646 17-05-2010 09:59

Odp: Czasami nie chce odpalić. Czy to może byc wadliwe działanie immobilizera ?
 
Kiedyś miałem kłopot z rozrusznikiem i było bzyczenie tak jakby sie zawieszał bendiks albo cykanie podczas przekręcanioa kluczyka, a w tej chwili jest kompletna cisza dziś też mi się to przytrafiło ale nie spojrzałem na tą diodę na zegarku więc nie wiem czy to wina immobilajzera czy zupełnie czegoś innego.... a może zamoknięte jakieś przewody od deszczu, a może alternator chociaż nie zapala sie kontrolaka od ładowania.... sam nie wiem mam tylko nadzieję, że to nic poważnego...

robson646 18-05-2010 17:03

Odp: Czasami nie chce odpalić. Czy to może byc wadliwe działanie immobilizera ?
 
dioda na zegarku miga jak włącze zapłon swieci się przez 2-3 sekundy i gaśnie i co ... nie zapala za pierwszym razem przy drugim podejści już nie ma problemu... ładowanie jest bo robiłem test bat chociaż niektórzy mówią że zbyt wysokie bo dochodzi nawet do 14.9 V na odpalonym silniku po włączeniu radia świateł i dmuchawy spada i wacha się między 14.5 - 14.6 V i o co może chodzić...
czekam na sugestie...

AdamJ. 24-09-2010 11:19

Odp: Czasami nie chce odpalić. Czy to może byc wadliwe działanie immobilizera ?
 
Mam dokładnie to samo:(

Za pierwszym razem kontrolki sie zapalja dioda ok....przekręcam i nic....przy drugiej próbie pali od strzała.

Przyłaczam sie i prosze o pomoc bo nie wiem od czego zacząć szukanie, a dodam ze bateria ok

pzdr.

adam

marcinmg2 24-09-2010 14:13

Odp: Czasami nie chce odpalić. Czy to może byc wadliwe działanie immobilizera ?
 
Zanieczyszczona kostka stacyjki mam podobnie w seacie, tylko jakoś nie mam czasu się za to zabrać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.