Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2015- ] Trwałość tarcz hamulcowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306151)

abgar 12-02-2020 07:16

Trwałość tarcz hamulcowych
 
Witam
W połowie zeszłego roku przesiadłem się z Galaxy Ecoboost 2.0 rocznik 2010 na Galaxy Ecoboost rocznik 2018 ( automaty )
Nowego przytuliłem gdy miał 20 tys. km. przebiegu.
Wczoraj odałem auto na 2 serwis ( najechane 34 tys. ) i ku mojemu osłupieniu serwis zadzwonił, że praktycznie wszystkie tarcze i klocki są do wymiany.
Zdziwiło mnie to bardzo bo w starym Galaxy tarcze wymieniałem bodaj przy 80 tys. Nie rozumiem: samochody zasadniczo identyczne ( różnica wagi chyba 100 kg, kierowca ten sam )
Odpytałem faceta z serwisu a on mi na to, że obserwują szybsze zużywanie tarcz w nowych Galaxy i Mondeo.
Macie jakieś obserwacje w tym temacie ?

P.S. Pomijam już zupełnie absurdalny koszt wymiany na poziomie 3 tys.

kaczor99 12-02-2020 09:17

Odp: Trwałość tarcz hamulcowych
 
Podobna dyskusja toczyła się w temacie Mondeo MK5,ceny serwisu duże, na wolnym rynku te same komponenty o 50% taniej, a to dlatego, że trzeba z nich korzystać w okresie gwarancji.

mateusz.szczurek 12-02-2020 09:20

Odp: Trwałość tarcz hamulcowych
 
ESP inne które non stop hamulcami przy jakimś kole operuje? Wlasnie z tego powodu, Jeśli jest dostępny to przełączam się w tryb sportowy, który ogranicza stabilizację do naprawdę ekstremalnych przypadków.

abgar 12-02-2020 11:13

Odp: Trwałość tarcz hamulcowych
 
Cytat:

Napisał mateusz.szczurek (Post 3223194)
ESP inne które non stop hamulcami przy jakimś kole operuje? Wlasnie z tego powodu,.

Oczywiste ale poprzedni Titanium też miał ESP a zuzycie tarcz zupełnie inne.
Sprawdzę temat w niezależnym warsztacie czy mnie w konia nie robią

lucas4891 12-02-2020 21:19

Odp: Trwałość tarcz hamulcowych
 
No wiesz, jeśli tarcze są lekko porysane przez kamienie które przypadkowo dostały się między tarczę a klocek, to ASO je wymieni.
Niezależny warsztat może je zawsze stoczyć jeśli się nadają

abgar 13-02-2020 17:03

Odp: Trwałość tarcz hamulcowych
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3223441)
No wiesz, jeśli tarcze są lekko porysane przez kamienie które przypadkowo dostały się między tarczę a klocek,

W 4 hamulcach jednoczesnie ? To cud byłby. Nie było mowy o uszkodzeniach tylko o zuzyciu.
Temat wyjaśniony. Weryfikacja na stacji diagnostycznej wykazałą, że panów w ASO poniosła wyobraznia a raczej popłyneli - w kierunku wypchanego portfela. Do wymiany klocków przednich jeszcze dobrych kilka tysięcy a do wymiany tarcz bardzo daleka droga.

lucas4891 13-02-2020 17:25

Odp: Trwałość tarcz hamulcowych
 
fantazja ulanska nie zna granic :D

gibaj 13-02-2020 18:00

Odp: Trwałość tarcz hamulcowych
 
coś bym napisał o wszystkich ASO ale nie napiszę :D

kaczor99 13-02-2020 18:42

Odp: Trwałość tarcz hamulcowych
 
Kasa misiu kasa no i prowizja

apx 18-02-2020 11:06

Odp: Trwałość tarcz hamulcowych
 
u mnie tyl musialem wymienic przy 50 kkm tarcze plus klocki slabo wygladal przod klocki przy 66 kkm tarcze jezcze spoko


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.