Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Padło wspomaganie - objawy do oceny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283829)

katarmamcos 20-07-2018 22:30

Padło wspomaganie - objawy do oceny
 
Cześć, Panowie. Niestety mam problem - padło mi wspomaganie. Nie wiem, jak długo jechałem, zanim to zauważyłem przy parkowaniu pod blokiem.

Był pewien objaw, który wytłumaczyłem sobie wiekiem samochodu. Teraz czytam i dopiero połączyłem fakty. Otóż piszczała mi kierownica od jakiegoś czasu przy skręcie. Teraz...piszczy dalej, ale wspomagania brak.

Czego i jakich kosztów się spodziewać?


Focus MK1, benzyna 1.6

Fulara 20-07-2018 22:37

Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny
 
płyn jest ? zmieniany był ? wyciek ?

pewnie pompa dogorewa

katarmamcos 20-07-2018 22:41

Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny
 
Panie, ja nie ogarniam mechaniki niestety, sam nie sprawdzę. Mogę jedynie objawy ogólne opisać.

Jaki to może być koszt? Brzmi kurdę poważnie. Jakbym nie miał hajsów, to można tak jeździć na upartego?

Fulara 21-07-2018 07:33

Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny
 
jezdzic nie

podnies maskę i zobacz czy jest płyn co się tam dzieje, jak stoisz do maski to po lewej

katarmamcos 22-07-2018 10:56

Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny
 
Cześć. Byłem wczoraj u mechanika i dziwne, bo...olej jest, pompa wg. nich chodzi (stwierdzili po braku niepokojących odgłosów). Posprawdzali pod maską, auto pojechało na kanał, wysprawdzali przy mnie od spodu, łącznie z kołami i stwierdzili, że jest ok i nie będą mnie naciągać na niepotrzebne koszta, jeśli wszystko wydaje się być w porządku.

Jedynie krzyżak przy kierownicy (patrząc od wewnątrz) ma leciutki luz, ale to nie zostało uznane za powód.

I teraz nie wiem, co myśleć. Opinie ma ten zakład świetne, więc chyba nie ma powodu im nie wierzyć, z drugiej strony serio mam wrażenie, że kierownica dużo ciężej, niż chodziła jeszcze chociażby pare dni temu.

Zgłupiałem.

Jaryska 22-07-2018 16:41

Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny
 
Jak piszczy to może być za luzny pasek wielorowkowy.
Zmień jeszcze płyn w układzie wspomagania, razem z przepłukaniem potrzeba 3 litry.
Po wymianie płynu, powinna byc poprawa.

katarmamcos 25-07-2018 17:06

Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny
 
Panowie, dziwna opcja. Idę dzisiaj na parking ogarnąć ten olej, co pisał Jaryska, a tu plama jakiegoś płynu rozmyta przez deszcz pod autem sąsiednim, moim i jeszcze jednym. Ja od razu shiz, że to płyn wspomagania moj, ale otwieram maskę i jest. Wszystkie inne płyny widoczne pod maską też są. Olej silnikowy ciut pod max, więc też jest.
Stwierdziłem, że odjadę trochę i zobaczę, czy pod autem jest jakaś plama. Odjezdzam, plamy większej pod autem nie zauwazylem a się przy okazji okazuje, że kierownica chodzi leciutko.
I teraz rozkmina. Co jeszcze sprawdzić ewentualnie z płynów, żeby się upewnić, że to nie u mnie wyciekło? Jakim cudem ta kierownica nagle chodzi tak lekko? Deszcz? Wątpię, żeby robił aż taka różnice... Woda coś nawilzyla w układzie i zaczęło lżej chodzić?

miery 25-07-2018 17:33

Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny
 
Może rzeczywiście zacznij od zmiany płynu w układzie. Jakieś gluty mogły się porobić i ciężej idzie. Wymiana jest banalnie prosta.

Poza tym gorący lub przegrzany płyn, zwłaszcza stary ma inne właściwości niż zimny. Dlatego rano mogło inaczej chodzić .

Co do kałuży to wszelkie ubytki byś zauważył,

katarmamcos 02-11-2019 01:49

Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny
 
Po dość długim czasie wrócę z tematem, niestety po parodniowej przesiadce na Peugeota, gdzie kierownica chodzi jak piórko temat jednak drażni.

Ogólnie od ostatniego posta tutaj płyn był zmieniany. Wymiana płynu pomogła na ok 2 tyg, było ciut lepiej, a potem wróciło do cięższej pracy. Jeszcze raz wymienilem, znów jakieś dwa tyg lepiej i znów powrót do cięższej pracy. No i tak sobie jeździłem, ale temat mnie mocno drażni.

Płyn nie schodzi, kierownica odbija, jakieś tam wspomaganie jest, ale bez cudów i traci się dość dużo na przyjemności jazdy. Mam wrażenie, że teraz, jak zrobiło się chłodniej jest jeszcze ciut ciężej.
Momentami da się tez słyszeć pisk przy kręcenia kierownica, jakby z okolic krzyżaka, ale ciężko mi stwierdzić skąd dokładnie.
I pytanie do Was. Wertuje tematy z tym związane i da się spotkać głosy, że "ten typ tak ma". Jak jest z pracą kierownicy w Waszych mk1?
Jestem skazany na to autko jeszcze na trochę i jeśli jednak dałoby się to poprawić, to wolałbym jednak poprawić...
Pozdrawiam

miery 02-11-2019 06:30

Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny
 
Opony masz jeszcze letnie założone? Twarda guma, większy opór daje.

Wysłane z mojego Redmi S2 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.