Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Tourneo Connect 2013-2022] 1.8 zetec 115 km dane, opinie, porównania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190405)

kepanas 23-09-2013 21:34

1.8 zetec 115 km dane, opinie, porównania.
 
w pierwszym poscie witam fordowych forumowiczow...
czy to ze dostawczak = diesel?
można powiedzieć że już go mam:surprise: jeszcze nie namacalnie ale mam... nie chciałem berlingo partnera combo doblo...wydał się inny ...po sugestiach mechaników o wtryskach pompach sterownikach kołach 2m wziałem benzynę czy jest to ten motor co w focusie?i czy to ze to tak rzadki motor to jakies rysyko?dzieki za wszelkie sugestie i porady

Miras. 25-09-2013 08:02

1.8 zetec 115 km dane, opinie, porównania.
 
Fakt, Connecta w benzynie ciężko spotkać, może to wynikać z niższego momentu obrotowego, który w pojazdach użytkowych jest potrzebny. Jadąc na pusto nie ma to praktycznie żadnego znaczenia więc benzynka jak najbardziej, ale jeżdżąc z ładunkiem 800kg diesel ułatwi Ci 'pracę' ;)

A czy to ten sam który w Focusie ? hmmm , całkiem możliwe. Najlepiej porównać na żywo czy się różni osprzętem itd. przydało by się więcej danych - kod silnika np.
A jak już będziesz w posiadaniu to śmiało pochwal się w dziale "Moje auto" :)

arkmyl12 05-10-2013 18:55

Odp: 1.8 zetec 115 km dane, opinie, porównania.
 
Gratuluje koledze odwagi, benzyniaki forda do super ekonomicznych nie należą, a o krótkich dystansach to już strach pomyśleć... Ale ogólnie autko fajnie choć nie bez wad. No i naprawde pakowne

boraseq 17-03-2024 12:02

Odp: 1.8 zetec 115 km dane, opinie, porównania.
 
Uwaga odgrzewam/ odkopuje temat dla niewielu potomnych.
Kupiłem takiego Tourneo( wersja wyższa, bodajże lwb?)1.8 zetec, z gazem. Spodziewałem się trupa ( auto kupione za 5 tyś. Prawie cena złomu)Spalanie w trasie 10L, w mieście 13. Silnik ma 380 tyś przebiegu, o dziwo nie bierze oleju :shock:
Powiem szczerze że to jest bardzo wygodny samochód, i nieźle wyposażony. Klima, podgrzewane fotele i można tone załadować do bagażnika. Jak nikt nie wozi nic ciężkiego to ten benzynowy motor spokojnie sobie radzi.
Zastanawiałem się nad kupnem tego typu auta na próbę, oglądałem Doblo/combo/Berlingo/partner i wszystkie te auta były 2x droższe, a z kolei słabiej wyposażone i przede wszystkim mniejsze. Jeżdżę Tourneo prawie rok i jestem bardzo zadowolony.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.