Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Ciągłe włączanie i wyłączanie spreżarki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=159406)

Szikaka 08-06-2012 10:03

Ciągłe włączanie i wyłączanie spreżarki
 
Witam Forumowiczów.
Mam problem z klimatyzacją Fusion 2011. Po włączeniu klimatyzacji, jak zawsze słychać tyknięcie jak sprężarka odpala, problem w tym, że dosłownie co kilka - kilkanaście sekund znowu słychać głośne, charakterystyczne cyknięcia jak przy włączaniu klimy, bez względu na temperature zewnętrzną. Rozumiem, że sprężarka co jakiś czas musi się włączyć i wyłaczyć ale w moim przypadku jest to bardzo częste (co kilka sekund), bardzo głośne - wyraźnie słyszalne w kabinie. Zgłosiłem to w ASO, strwierdzili, że "ten typ tak ma", w drugim ASO, że uszkodzone jest cięgno sprzęgła sprężarki - po wymianie cięgna odgłosy jak były tak są, a doszły kolejne (syki). Mam wczesniejszą wersję Fusiona z 2004r i tam tylko po właczeniu raz cyknie, a potem cisza, a w modelu z 2011 cyka naprawdę głośno co kilka sekund. Po otwarciu klapy owe cyknięcia maja "metaliczny" odgłos. Strasznie to uciążliwe, bo podczas jazdy nawet z włączonym radiem, słychać te cyknięcia, które są bardzo irytujące. Pomóżcie prosze, bo w kazdym ASO coraz to nowe pomysły a sprawa nie jest rozwiązana. Przy odbiorze auta zgłosiłem, że problem nadal występuje - Mistrz serwisu stwierdził, że faktycznie za często włacza się sprężarka i czekam na spotkanie z elektrykiem z ASO.

Undisclosed 08-06-2012 14:27

Odp: Ciągłe włączanie i wyłączanie spreżarki
 
Porównaj to z tym, tyle ze na poczatku slychac kosiarkę spalinową
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Szikaka 08-06-2012 14:58

Odp: Ciągłe włączanie i wyłączanie spreżarki
 
u mnie w wersji z 2011r, bo o tej pisałem, odgłos jest bardziej metaliczny i tak jak głośno słychać to na zewnątrz, tak słychać w kabinie.

Undisclosed 08-06-2012 15:02

Odp: Ciągłe włączanie i wyłączanie spreżarki
 
Ten film nagrałem w zeszłym roku, to cykanie spowodowane jest pustym układem klimatyzacji, sprężarka załącza się i rozłącza z tego powodu. Układ jest nieszczelny

Szikaka 08-06-2012 15:23

Odp: Ciągłe włączanie i wyłączanie spreżarki
 
u mnie pusto nie jest, bo przecież chłodzi i to mocno, no i był w końcu w ASO więc zakaładam, że zaczeli własnie od tego czyli sprawdzenia ilości czynnika.

Michal-500 08-06-2012 15:40

Odp: Ciągłe włączanie i wyłączanie spreżarki
 
Może być tak, że jeśli chłodzi mocno, to tylko dzięki sprężarce, która musi się więcej napracować by utrzymać niską temperaturę. U mnie po jak po 3 latach (od ostatniego dużego przeglądu klimy) robiłem uzupełnienie to czynnika było gdzieś połowę. Sprężarka włączała się co kilkanaście sekund.
Mogliby sprawdzić pod kątem szczelności. Wlali by czynnik z kontrastem, po tygodniu by sprawdzili i byłaby pewność czy to problem elektryki czy po prostu nieszczelności i braku czynnika.

Cytat:

Napisał Szikaka (Post 1837980)
u mnie pusto nie jest, bo przecież chłodzi i to mocno, no i był w końcu w ASO więc zakaładam, że zaczeli własnie od tego czyli sprawdzenia ilości czynnika.


Szikaka 08-06-2012 15:47

Odp: Ciągłe włączanie i wyłączanie spreżarki
 
dzięki za pomoc. Na wtorek jestem umowiony w ASO z elektrykiem, który ma rozpoznać temat. Dam znac po powrocie.

Szikaka 16-06-2012 21:27

Odp: Ciągłe włączanie i wyłączanie spreżarki
 
Dzwonili do mnie z ASO (bez kolejnej wizyty w ASO), że elektryk, ktory prowadzi mój temat, stwierdził, że to wina cewki, która za często włącza i wyłącza sprężarkę. Ciekawe jak do tego doszli, skoro od pierwszej wizyty nie mieli autka u siebie. W przyszłym tygodniu ma być montaż, bo czekają na cewkę z Niemiec - zobaczymy.

mtm72 19-06-2012 12:48

Odp: Ciągłe włączanie i wyłączanie spreżarki
 
Napisz proszę jak już wymienią tą cewkę czy pomogło... :)
Mam podobne objawy - pomimo braku ubytku czynnika chłodzącego.
Pozdrawiam

k0ksik 19-06-2012 14:40

Odp: Ciągłe włączanie i wyłączanie spreżarki
 
Też wymieniałem cewke w ubiegłym tygodniu. Koszt z napełnieniem 350zł ;] żeby wyminić cewkę to trzeba spuścić czynnik :]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.