Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Mata wygłuszająca do 1.6 Ti-VCT. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208226)

wojciech.k 16-07-2014 10:48

Mata wygłuszająca do 1.6 Ti-VCT.
 
Witam, jadąc przy wysokich obrotach zauważyłem, że samochód jest strasznie głośny. Po otworzeniu maski widzę, że nie ma maty. Czy mata nie spowoduje jakichś komplikacji typu przegrzanie silnika? Lepiej brać dedykowaną używaną matę na allegro czy samemu kleić? No i ostatnie pytanie, czy mata zdaje egzamin wyciszenia w tym modelu?

libekgz 16-07-2014 12:15

Mata częściowo pomaga. Osłona pod silnikiem także go wygłusza. Jeżeli chodzi o przegrzanie to nie ma z tym problemu, zimą auto szybciej się rozgrzeje. Nie jestem pewien ale śmiem twierdzić, że maty tłumiące typu stp lub dynamat będę lepiej tłumić od dedykowanych mat.

ciafka 16-07-2014 12:44

Odp: Mata wygłuszająca do 1.6 Ti-VCT.
 
Założyłem matę oryginalną, fordowską. Kupiłem w ASO bo wyszło najtaniej :lol:
Wygłusza trochę (ale wystarczająco, żeby zauważyć różnicę), no i zimą jest różnica bo lód/śnieg się na masce nie topi tak szybko po odpaleniu silnika.

wojciech.k 16-07-2014 12:50

Odp: Mata wygłuszająca do 1.6 Ti-VCT.
 
Będę musiał sobie kupić, bo na autostradach i powyżej 110km/h jest ten hałas irytujący. Dzięki za podpowiedź.

maymall 16-07-2014 18:17

Odp: Mata wygłuszająca do 1.6 Ti-VCT.
 
Focusy 1.6 benz. nie posiadały seryjnie maty wygłuszającej i osłony dolnej silnika do 2009r. Tak mi się obiło o uszy ;-) . Ja sobie zamontowałem zamiennik osłony dolnej i jestem zadowolony. Na wygłuszenie komory silnika ma wpływ znikomy ale przynajmniej błocko nie chlapie po osprzęcie i elektryce. Jest czyściej i estetyczniej. Maty wygłuszającej jeszcze nie posiadam jednak się nad tym tematem powoli zastanawiam. Osobiście bym zamontował matę z warstwą aluminium i włóknem szklanym kupowaną w arkuszach i podocinał. Jednak najpierw w profile szkieletu maski bym wkleił specjalną matę na niskie tony, dudnienie, wibracje. Czyli razem dwie warstwy. Takie jest moje zdanie. Silnik 1600 Ti-VCT jest głośny z natury z charakterystycznym surowym brzmieniem i jednym może się to podobać , drugim nie. Kwestia gustu.

joe70 16-07-2014 21:02

Odp: Mata wygłuszająca do 1.6 Ti-VCT.
 
Cytat:

Napisał wojciech.k (Post 2242336)
Będę musiał sobie kupić, bo na autostradach i powyżej 110km/h jest ten hałas irytujący. Dzięki za podpowiedź.

Efekt będzie niestety znikomy , wiem bo przerobiłem już montaż takiego fabrycznego wygłuszenia ...:mrgreen:

wojciech.k 16-07-2014 21:21

Odp: Mata wygłuszająca do 1.6 Ti-VCT.
 
Nie warto wydać na to 130zł?

libekgz 17-07-2014 00:56

Maty są o wiele lepsze ;) Poza tym osłona pod silnikiem chyba da więcej. Jeżeli chcesz tak naprawdę wytłumić auto/wyciszyć w środku to najlepiej nadkola zrobić, bagażnik, komorę grodzi no i maskę też możesz wraz z osłoną pod silnikiem.

wojciech.k 17-07-2014 08:44

Odp: Mata wygłuszająca do 1.6 Ti-VCT.
 
A jakiej maty szukać?

libekgz 17-07-2014 10:57

[QUOTE=libekgz;2242321maty tłumiące typu stp lub dynamat[/QUOTE]
Cytując samego siebie z pierwszego posta. Maty STP oraz Dynamat. Te drugie są bardzo drogie. STP Silver powinny w zupełności wystarczyć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.