Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Ułamana zapadka wtyczki reflektora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=243620)

p.saw 01-05-2016 12:42

Ułamana zapadka wtyczki reflektora
 
Próbowałem wczoraj podczas wymiany żarówki odłączyć lampę od instalacji. Niestety nie udało mi się, ponieważ prawdopodobnie poprzedni właściciel (samochód kupiłem powystawowy od ASO) podczas wymiany musiał wyłamać tą zapadkę plastikową wtyczki. :P Praktycznie nie ma jej wcale i nie ma jak jej podważyć.:(
W żaden sposób nie wiem teraz jak wtyczkę wyjąć bez jej całkowitego demolowania.:roll: Wkleiłem filmik aby było wiadomo o jaką wtyczkę chodzi:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Tu wtyczka od mondka ale to to samo.

Teraz moje pytanie, czy ktoś wie jak ta wtyczkę odłączyć i co dalej zrobić?
Czy można kupić samą wtyczkę i przełożyć piny wraz z kabelkami do nowej, czy trzeba kupić jakąś używkę i ciąć przewody a następnie lutować? Czy może należałoby kupić wtyczkę wraz z wiązką i wymieniać po całości?
Szukałem w sieci i w sumie to nie znalazłem nigdzie takiej wtyczki jako element do kupienia.
Czy dobrze rozgarnięty elektryk coś na to zaradzi, czy może spróbować samemu?:(

Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły, tudzież linki do stron gdzie można takie akcesorium zakupić to będę wdzięczny.g:DD

CERES 03-05-2016 21:08

Odp: Ułamana zapadka wtyczki reflektora
 
witaj
kup gdzieś kawałek instalki z tą wtyczką, spokojnie się da ją przełożyć.
Przepinowanie wymaga pewnej wprawy (i narzędzia z drucika w kształcie litery U)

p.saw 03-05-2016 22:55

Odp: Ułamana zapadka wtyczki reflektora
 
Szukałem w necie i nie znalazłem takiej wtyczki. Pewnie źle szukam.:(
A może w ASO lub sklepie z dedykowanymi częściami do Forda?
Poza tym jak wypiąć wtyczkę z tym ułamanym plastikiem?:roll:
Czyli te piny z wtyczki da się wyłuskać?::027: Wyjmowałem już kiedyś piny z wtyczki przy głośnikach. Czy zasada jest podobna?

CERES 04-05-2016 06:35

Odp: Ułamana zapadka wtyczki reflektora
 
Wtyczka jest zadaje się taka sama jak w grupie VAG (nie koniecznie dla świateł).
Ciężko wytłumaczyć jak wyciągnąć piny

graba1979 27-01-2024 19:32

Wtyczka reflektora
 
Witam,
Czy może ktoś orientuje się jaki jest numer producenta wtyczki wpinanej do reflektora przedniego w Ford Focus 2013.
Czy to jest numer 1719105 firmy Tyco - link poniżej:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

z niebieskim czy różowym wkładem?

Z góry dziękuję za pomoc

zmulim 27-01-2024 20:25

Odp: Wtyczka reflektora
 
A nie masz możliwości odpiąć wtyczki u siebie i sprawdzić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kubaw20055 28-01-2024 05:45

Odp: Ułamana zapadka wtyczki reflektora
 
Wczoraj niestety urwał mi się zatrzask wtyczki lewej lampy, zamówiłem oryginalną używaną wtyczkę z poliftowego Focusa, będę przekladal piny bez cięcia i lutowania.Piny można wyciągnąć wsuwką do włosów, ale trzeba pamiętać, że mają zabezpieczenia od góry i od dołu, więc trzeba wcisnąć obydwa naraz. Wcześniej trzeba przesunąć ten niebieski element w lewo, przeciwnie do kierunku strzałki. Jak umieścimy piny ponownie we wtyczce, należy przesunąć niebieski element zgodnie ze strzalką.
Wtyczka pasuje z c-maxa mk2, Mondeo mk4, s-maxa, Focusa mk3

Może być taka:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

edmun 28-01-2024 08:42

Odp: Ułamana zapadka wtyczki reflektora
 
moze to tylko ja mam szczęście ale urwałem ten plastik/zatrzask lata temu. wtyczka jest na tyle ciasna że sama nigdy się nie wysunęła (z lampy) a na tyle daje się zsunąć że nie muszę jej lamac żeby ściągnąć z lampy. i tak od pięciu lat więc uznałem że nie mam ciśnienia zeby zmieniać wtyczke (a chyba nawet mam gdzieś luzem zapasowa w garażu) :⁠-⁠)

Skolmi 28-01-2024 10:10

Odp: Ułamana zapadka wtyczki reflektora
 
del


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.