Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Zacięty szyberdach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78176)

Marko333 07-09-2009 09:07

Zacięty szyberdach
 
Szyberdach jest odsunięty nieco poniżej poziomu dachu i stoi.

Nie raaguje na przyciski. Po wciśnięciu przycisku otwierania czy zamykania słyszane jest z przycisku ciche puknięcie takie jak przy próbie zamknięcia zamkniętej już szyby bocznej.

Próbowałem przesunąć ręcznie szyberach bo najwidoczniej gdzieś się zaklinował ale nie drgnął na milimetr.

Pół biedy że jest tylko trochę poniżej poziomu dachu i woda nie leje się do środka.

Jak sobie z tym poradzić ?

taxidriver 07-09-2009 10:40

Odp: Zacięty szyberdach
 
Niestety musisz rozebrać cały dach są 2 możliwości albo silnik staną albo prowadnica.
robiłem to kiedyś w mercedesie fajna szybka robota jak nie rozbierzesz to sie nie dowiesz .Jeśli silniczek reaguje i odcina to pewnie prowadnica pękła lub zardzewiała musisz rozbierać ;)

wacek_pl 07-09-2009 12:22

Odp: Zacięty szyberdach
 
Ściągnij obudowę oświetlenia i silnika szyberdachu, przy silniku jest przymocowany klucz imbusowy do otwierania i zamykania szyberdachu.

Marko333 08-09-2009 09:13

Odp: Zacięty szyberdach
 
Cytat:

Napisał wacek_pl (Post 1240439)
Ściągnij obudowę oświetlenia i silnika szyberdachu, przy silniku jest przymocowany klucz imbusowy do otwierania i zamykania szyberdachu.

Tą obudowe denotuje się w jakiś specyficzny sposób czy po prostu wyciąga ?

wacek_pl 10-09-2009 20:23

Odp: Zacięty szyberdach
 
Po wyciągnięciu zespołu lampek, należy podważyć od prawej strony od przycisku minut i powinna wyjść, następnie w środku znajdują się dwie śrubki, następnie całość przesunąć do wnętrza auta.

grzegorz68 02-04-2011 19:00

Odp: Zacięty szyberdach
 
witam,odgrzewam temat:
,mam podobny problem...tzn u mnie otworzył sie całkowicie i ani drgnie,słychac że po naciśnięciu do tyłu coś tyka w syficie,natomiast do przodu nic.Na dodatek dziś sobota i to wieczór-nie gdzie z tym pojechac,jutro niedziela tak samo a autko musiałem na parking strzeżony postawic - z otwartym dachem to tak jakby kluczyki zostawic.Może jest jakiś sposób by to zamknąc?;)

t nowak 02-04-2011 21:40

Odp: Zacięty szyberdach
 
Cytat:

Napisał wacek_pl (Post 1240439)
Ściągnij obudowę oświetlenia i silnika szyberdachu, przy silniku jest przymocowany klucz imbusowy do otwierania i zamykania szyberdachu.

Gdybys tylko uwazniej czytal...

grzegorz68 02-04-2011 21:51

Odp: Zacięty szyberdach
 
oki,oczywiście dzięki za odp...czytałem Marko333 miał lekko poniżej dachu,ja mam natomiast otwarty w całości...Jutro sprawdze,będzie super jeżeli uda się zamknąc w całości

wacek_pl 03-04-2011 00:27

Odp: Zacięty szyberdach
 
życzę zamknięcia przy długim kręceniu jak nie jest slimak zerwany.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.