Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   kontrolka niskiego poziomu płynu chłądzącego na check-panelu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=17140)

xavi 10-10-2006 11:51

kontrolka niskiego poziomu płynu chłądzącego na check-panelu
 
Pomimo tego, że płyn w zbiorniku wyrównawczym jest w odpowiedniej ilości (pomiędzy oznaczeniami) to po dłuższym postoju (np. po nocy) i włączeniu silnika zostaje zapalona kontrolka jak w temacie na check -panelu.

po przejechaniu ok. 1 km (lub zagrzaniu silnika gaśnie).

Czym może to być spowodowane ??

ekok-k 10-10-2006 12:01

witam
mam dokładnie ten sam problem od jakiegoś czasu - zmiana poziomu płynu nic nie daje
pozdrawiam........

27darek 10-10-2006 16:49

witam ja miałem ten sam problem.troszkę dolałem płynu i narazie jest ok.może spróbować zresetować komputer i może pomożę

marek_1982 10-10-2006 18:49

Tez to przerabialem
 
[Witam

Tez mialem cos takiego. Jezeli auto stoi na nierownej powierzchni wystarczy naprawde nie wiele to sie u mnie caly czas zapalala ta kontrolka. Dodam ze pod domem mam lekko krzywe miejsce do parkowania. Po przejechaniu tak jak piszesz 1 Kilometra problem znikal. Ja sie do tego przyzwyczailem ale na poczatku jak mnie to bardzo denerwowalo dolalem plynu prawie na max i bylo wszystko ok. Takze nie ma sie czym martwic. Pozdrawiam

1olek 10-10-2006 18:51

dolanie plynu na max na zimnym silniku powinno rozwiazac sprawe, jezeli nie pomoze to znaczy ze uszkodzony jest czujnik, a reset kompa nie ma tu nic do rzeczy ;)

Slawko 11-10-2006 05:39

Cytat:

Napisał 1olek
dolanie plynu na max na zimnym silniku powinno rozwiazac sprawe, jezeli nie pomoze to znaczy ze uszkodzony jest czujnik

albo jeszcze kabelki nie łączą-niekontaktują.

xavi 23-10-2006 09:40

Temat się rozwiązał.

Dolanie niewielkiej ilości płynu załatwiło sprawę.

Wskazania na zbiorniku nijak się mają do czujnika.

Widocznie elektronika wie lepiej :fcp4

curchuck 24-10-2006 06:19

Ja miałem ten sam problem w poprzednim mondku. Caly czas swiecila mimo tego ze mialem plynu powyzej max. Czasami zdarzalo jej sie zgasnac. Nawet ASO forda nie dalo sobie z tym rady. Czujnik byl ok. Stwierdzili ze gdzies pod deska rozdzielcza moge miec zwarcie.

frazir 24-10-2006 19:52

a u mnie to bylo tak ze wystarczylo go odkrecic przetrzec i wkrecic bo podobno powstaly na nim babelki powietrza w skutek tego jego odczyty byly bledne :)

Pamietajmy ze zwarcia w pradzie stalym to najgorsze zjawisko i ono jest albo go nie ma wiec jesli to zwarcie to palila by sie caly czas jesli znika po czasie to nie zwarcie...

My w VWeju dajemy gw. na wiazke do 50 lat z tym ze odpowiedzialnosc prawna do 15 lat ale przy dzialaniu wody powietrza i + - temperatur nic nie ma sie prawa jej stac ... no chyba ze ingerencja poza produkcyjna( instalowanie wlasnego alarmu wlasnego jakiegos dodatku) ale tak pozatym proponuje i tak sprawdzic tylko czujnik ...

iksilak 27-10-2006 01:33

Ten czujnik powinien ostrzegać nie o braku płynu tylko o zbliżaniu się do minimum. Jeżeli świeci a po rozgrzaniu gaśnie to pamitać należy, że płyn po rozgrzaniu rozpręża się i poziom troche się podnosi. Dlatego świeci jak jeszcze mieści się w normie i dlatego gaśnie po rozgrzaniu, oczywiście dotyczy to sprawnego układu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.