Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Automatycznie ściemniane lusterko wsteczne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178238)

fikander 18-03-2013 11:35

Automatycznie ściemniane lusterko wsteczne
 
Witam, mam pytanie odnośnie automatycznie ściemnianego lusterka wstecznego. Mam u siebie w Focusie II 1.6 benzyna, taki bajer ale niestety nie działa, czy ktoś miał podobny problem i wie może gdzie leży przyczyna? Od lusterka idzie kabel do podsufitki, pytanie czy może to kwestia jakiegoś bezpiecznika czy lusterko jest uwalone? Pozdrawiam,

K9Darek 18-03-2013 11:39

Odp: Automatycznie ściemniane lusterko wsteczne
 
Sam podałeś sobie możliwości + może być uszkodzony lub odpięty kabel.

tedi_k 18-03-2013 13:56

Odp: Automatycznie ściemniane lusterko wsteczne
 
Lusterko fotochromatyczne wisi na bezpieczniku F80 razem z wieloma innymi urządzeniami - więc bezpiecznik mało podejżany (choć sprawdzić zawsze warto).
Sygnały na wiązce lusterka: 1) zasilanie +12V po zapłonie; 2) masa; 3) sygnał biegu wstecznego (+12V po włączeniu biegu wstecznego).
Pytanie podstawowe - a po czym kolega poznaje, że nie działa? Lusterko nie ma lampek i trudno poznać, że nie działa...

michalkosc 18-03-2013 16:44

Odp: Automatycznie ściemniane lusterko wsteczne
 
Podobno jest dioda która świeci na zdaje się na zielono.Ja mam lusterko ściemniające się i dziala ,ale dioda nie świeci.Nic z tym nie robię bo nie chcę czegoś skopać.

tedi_k 18-03-2013 19:26

Odp: Automatycznie ściemniane lusterko wsteczne
 
Cytat:

Napisał michalkosc (Post 1978714)
Podobno jest dioda która świeci na zdaje się na zielono.Ja mam lusterko ściemniające się i dziala ,ale dioda nie świeci.Nic z tym nie robię bo nie chcę czegoś skopać.

"Podobno" czyni różnicę - u mnie nie ma, u Ciebie nie ma, więc przyjmij, że po prostu nie ma być.
W innych autach są wersje z włącznikiemi diodą kontrolną. W Fordzie od dłuższego czasu lusterko nie ma sygnalizacji włączenia bo nie ma też wyłącznika.

michalkosc 18-03-2013 19:58

Odp: Automatycznie ściemniane lusterko wsteczne
 
w moim lusterku wyraźnie widać diodę jednak nigdy ona nie dała znaku że działa.

tedi_k 18-03-2013 20:55

Odp: Automatycznie ściemniane lusterko wsteczne
 
Cytat:

Napisał michalkosc (Post 1978905)
w moim lusterku wyraźnie widać diodę jednak nigdy ona nie dała znaku że działa.

Wyraźnie to widać, że "coś" jest... Nie jest to dioda, tylko 2 czujniki oświetlenia (jeden do oceny natężenia oświetlenia tła, drugi do sprawdzenia padania strumienia światła z reflektorów samochodu jadącego z tyłu).
Tak więc diody kontrolki brak...

mixann 18-03-2013 22:30

Odp: Automatycznie ściemniane lusterko wsteczne
 
dokładnie jak koledzy potwierdzam że żadna dioda nie ma sie tam świecić. Jedna sprawdza natężenie światła przed nim a drugie za czyli od strony szyby a na podstawie różnic oświetlenia układ elektroniczny steruje warstwą ciekłokrystaliczną odpowiedzialna za przyciemnianie. Wystarczy wyjechać tyłem z ciemnego garażu i od razu widać jak się rozjaśnia a jeśli nie to układ elektroniczny do sprawdzenia.

fikander 19-03-2013 07:30

Re: Automatycznie ściemniane lusterko wsteczne
 
Witam, i dzięki za odpowiedź. Stwierdzam że nie działa bo jeszcze nie zaobserowoałem żeby coś się ściemniało w lusterku, chociaż nie raz miałem ostre słońce z tyłu. Świeciłem też latarką ;) prosto w te czujniki i zero reakacji. Tak u mnie jest wyraźnie widoczny czujnik i coś jakby dioda z prawej strony ale ona nie świeci niczym zielony. Wczoraj ściągnąłem tą zaślepkę plasitkową która zaślpia kabelki idące do lusterka z podsufitki i wtyczka jest na swoim miejscu tzn jest wpięta, bezpiecznika jeszcze nie sprawdzałem.

tedi_k 19-03-2013 08:17

Odp: Re: Automatycznie ściemniane lusterko wsteczne
 
Cytat:

Napisał fikander (Post 1979071)
...chociaż nie raz miałem ostre słońce z tyłu. ....

Lusterko działa praktycznie tylko w nocy. W tym celu ma te czujniki natężenia światła otoczenia. Trzeba test zrobić zgodnie z zasadą działania - za samochodem wieczorem inny samochód z zapalonymi światłami i wtedy można będzie coś powiedzieć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.