Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29466)

pawelgt 28-08-2007 21:54

Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków
 
Witam Wszystkich !
Właśnie nabyłem C-Max'a i wyglada na to ze ma zuzyte tylne klocki hamulcowe.
Jak je wymienic skoro hamulec sam sie zaciąga ?
Czy "zdisablowanie" hamulca raczką pod centralnym schowkiem bedzie pomocne ?
Czy sa jeszcze jakies niesopodzianki z tym zwiazane ?

Pozdrawiam
Paweł
P.S.
Czy C-Max ma czujniki zuzycia sie klocków hamulcowych ?

Korba 29-08-2007 12:43

Też mam ręczny elektryczny. Przy wyjmowaniu kluczyka trzymaj przycisk ręcznego (w dół) i puść już po wyjęciu kluczyka. Ręczny się nie zaciągnie. PZDR

pawelgt 29-08-2007 20:29

Dzieki . Wymienilem te klocki.
Najciekawsze bylo jednak powtorne uruchominie hamulca elektrycznego.
Za pierwszym razem cos zaczelo przerazliwie zgrzytac i pojawila sie informacja typu"Calkowite uszkodzenie hamulca postojowego".
Powtórnie zdjąłem kola poniewaz myslem ze przez przypadek linka hamulca zsunela sie z zaczepu. Okazalo sie ze linki byly OK. Wiec jeszcze kilka krotnie uruchamialem hamulec elektyczny , równoczesnie "pompujac" nozny i w koncu hamulec zaczal dzialac poprawnie.

Pozdrawiam

Paweł

mariod1973 31-08-2007 23:11

witam u mnie wlasnie to samo mnie spodkalo tyle ze calkowicie zablokowalo hamulce , nawet przyciskanie na hamulec nic nie pomoglo ,dopiero po odblokowaniu linki (pociagniecie) odblokowalo . Tyle ze ja odkrecilem caly mechanizm pod spodem i ta linka tam byla (teraz wiem ze w schowku ta linka jest) no ale czlowiek sie uczy na bledach i niewiedzy

bigi68 20-05-2008 20:11

Re: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków
 
Ciekawe czy te hamulce elektryczne w Fordach działają tak samo? Dzisiaj miałem problem z hamulcem mam co prawda Galaxy ale może coś mi pomożecie. Po uruchomieniu silnika i próbie ruszenia w żaden sposób nie mogłem ruszyć z miejsca i zwolnić hamulec postojowy. Paliły sie 2 kontrolki tj zaciągniętego hamulca i żółta z napisem brake. Dopiero po pewnym czasie udałło sie zwolnić hamulec ( zrobiła to jakoś moja żona :fcp11 ) Najlepsze w tym wszystkim było to że cała sytuacja miała miejsce na promie do Świnoujścia gdzie wjeżdzając jako ostani zablokowałem 2 pasy i pływałem 4 razy w tą i z powrotem zanim udało się coś zrobić , laweta już była w drodze. Czy jest jakieś awaryjne zwolnienie tego hamulca , jakieś ręczne zwolnienie? Dzwoniłem do 2 serwisów w Szczecinie i Poznaniu ale nie potrafili mi pomóc.

el_zbych 27-05-2008 09:48

Re: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków
 
Witam!
Jestem nowy na forum. Od miesiaca mam C-Maxa 1,8 tdci 102 kkm z 2005r z elektr. hamulcem.
Mam pytanie:
- czy przy wymianie tłoczki w zaciskach należy wkrecac czy wciskać?,
- czy reczny wymaga jakiejś regulacji czy ustawia śie sam?,
- czy trzeba kasowac jakiś błąd na kompie (u mnie klocki są bez czujników)?,
- czy tez może sa jakieś inne niespodzianki?.
Przy okazji ,serwis w Gliwicach kasuje za to 520zł (horror).
Dzieki jeżeli ktoś pomoze.
pozdrowionka!

Koyot. 27-05-2008 14:20

Re: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków
 
nie wiem jak jest przy elektrycznym recznym ale przy normalny recznym tylne klocki wymienia sie normalnie.
tloczki nalezy wkrecac rownoczesnie wciskajac.
pol godziny i po wszystkim.
pozdrawiam

el_zbych 31-05-2008 08:09

Re: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków
 
Cytat:

Napisał Koyot.
nie wiem jak jest przy elektrycznym recznym ale przy normalny recznym tylne klocki wymienia sie normalnie.
tloczki nalezy wkrecac rownoczesnie wciskajac.
pol godziny i po wszystkim.
pozdrawiam

Dzięki "Koyot"

Koyot. 07-06-2008 22:11

Re: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków
 
spox nie ma problemu po to jest forum zeby pomagać innym w potrzebie nigdy nie wiadomo kiedy samemu bedziemy potrzebowac pomocy
pozdro

Biperek 28-03-2011 12:53

Odp: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków
 
Odgrzeję temat. Jestem przed wymianą klocków w tylnych kołach i zastanawiam się, czy brać się za to samemu. Gdzieś czytałem, że potrzebne jest jakieś specjalistyczne ustrojstwo. W poprzednim aucie zawsze robiłem we własnym zakresie, przód też bym zrobił bez problemu, ale za tył trochę się boję brać w warunkach przydomowych. Napiszcie, czy robiliście to sami i jak się za to ewentualnie zabrać żeby nie było problemu z ponownym uruchomieniem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.