Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] Silnik nie nadążą się nagrzewać. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317262)

tracer.on 07-02-2021 19:29

Silnik nie nadążą się nagrzewać.
 
Posiadam Forda Customa z 2020r 2.0 Eco Blue M-HEV
Przy -15st.C silnik nie nadążą się nagrzać, wskaźnik tem. jest na 60 st. przedział z tyłu jest chłodny, pasażerowie mówią że jest zimno.
Dzieje się tak jadąc z prędkością 60- 90km/h, po drogach lokalnyych
Przy jeździe z prędkością autostradową ok.140km/h wszystko jest ok temperatura 90st. i jest ciepło.
Moim zdaniem system rozgrzewania silnika przy wolniejszej prędkości nie wyrabia z dogrzaniem silnika do temperatury optymalnej ( niższa temperatura silnika = większe spalanie gorsze spaliny itd)

Ma ktoś podobnie.

wojtekjanus 07-02-2021 20:09

Odp: Silnik nie nadążą się nagrzewać.
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jaryska 08-02-2021 10:09

Odp: Silnik nie nadążą się nagrzewać.
 
Poczekaj do lata, będziesz miał inny problem, płyn się gotuje, i jak tu dogodzić każdemu.

tracer.on 09-02-2021 20:35

Odp: Silnik nie nadążą się nagrzewać.
 
Nie no latem było ok nawet klima działała :D a w zimie jest za zimno.

halski997 11-02-2021 20:05

Odp: Silnik nie nadążą się nagrzewać.
 
przypomniało mi się identyczna sytuacja jak w VW golfie wymieniłem nagrzewnice bo stara (oryginalna) się rozszczelniła. Złożyłem auto do kupy wszystko ok aż przyszła zima i tak jak u ciebie problem z dogrzaniem. Pierwsza myśl termostat, pompa wody, źle pasek założony albo ślizgający się i obiegu nie ma takiego. Powymieniane wszystko i dalej to samo.
Rozebrałem jeszcze raz deskę do nagrzewnicy myśląc że którejś linki nie założyłem w tunelu. Po rozebraniu moje zdziwienie że wszystko jest ok. Wyciągnąłem nagrzewnice i dopiero zacząłem się jej przyglądać i wiecie w czym tkwił problem? stara Beru miała gęste blaszki, radiator, że prześwit był minimalny a nowa...wkład od długopisu mogło się wsadzić między żeberka. Taka była rzadka i najlepsze że byłą to firmy Valeo także nie byle co. W efekcie pojechałem na szrot, kupiłem starą ,oryginalną nagrzewnice i grzanie wróciło jak złoto.

Wątpie by w nowym dali jakiś rzadki bubel ale może komuś się przyda w przyszłości post jak będzie wymieniał nagrzewnice żeby zwrócił uwagę przy zakupie nowej.
:)

tadek55 11-02-2021 21:47

Odp: Silnik nie nadążą się nagrzewać.
 
witam,ja wsadziłem webasto spalinowe pod drugi rząd siedzeń i mam cieplutko,a co do nagrzania silnika czy jade po autostradzie czy po drogach lokalnych wskazówka stoi na 90 cały czas. Jak ruszę to po 3 kilometrach silnik ma 90 stopni.Pozd.

tracer.on 14-02-2021 22:25

Odp: Silnik nie nadążą się nagrzewać.
 
No u mnie niestety przy wyższych prędkościach temp. 90
Jutro serwis w Fordzie zobaczymy co powiedzą i zrobią.

wojtekjanus 14-02-2021 22:30

Odp: Silnik nie nadążą się nagrzewać.
 
Cytat:

Napisał tadek55 (Post 3318631)
Jak ruszę to po 3 kilometrach silnik ma 90 stopni.

Prawdopodobnie przy wyłączonym ogrzewaniu podstawowym, bo webasto ostro daje.
A bez włączonego ogrzewania silnik szybko łapie temperaturę.

tracer.on 15-02-2021 16:39

Odp: Silnik nie nadążą się nagrzewać.
 
No Panie i Panowie byłem dziś w serwisie i miły pan przeczytał mi wytyczne Ford Polska dotyczące silnika 2.0 Ecoblue.
Silnik podczas jazdy z niskim obciążeniem z prędkością nie przekraczającą 80km/h w niskich temperaturach chyba 5st.C i niższej może nie osiągnąć normalnej temperatury pracy. Zaleca się wyłączenie klimatyzacji, wiatraków nawiewu aby wspomóc rozgrzewanie silnika.
To tyle co pamiętam mam skan tego fragmentu dotyczącego silników 2.0 Ecoblue.
(Wieczorem wkleję.)
Sprawa dotyczy nie tylko Customów i Turneo, dotyczy podobno wszystkich 2.0 Ecoblue.
Czyli auto na wiosnę, lato, jesień a zimą marznij i zużywaj silnik który pracuje z zimnej (nie optymalnej tem.)
To jest chyba jakiś żart.

wojtekjanus 15-02-2021 17:39

Odp: Silnik nie nadążą się nagrzewać.
 
Cytat:

Napisał tracer.on (Post 3319656)
Czyli auto na wiosnę, lato, jesień a zimą marznij i zużywaj silnik który pracuje z zimnej (nie optymalnej tem.)
To jest chyba jakiś żart.

Moim zdaniem na nasz rynek (związany z klimatem) Ford jako standard powinien oferować osobowe vany z dodatkowym wodnym dogrzewaczem układu, włączanym automatycznie. Teraz są za dopłatą, co więcej nikt nie informuje nabywców, jakie są konsekwencje braku takiego wyposażenia.
W praktyce wygląda to tak, że w duży mróz bus z drugą, tylną nagrzewnica ma w zasadzie jej atrapę, bo włączenie dwóch nagrzewnic jednocześnie powoduje, że silnik jest zupełnie niedogrzany i w aucie jest całkowicie zimno cały czas. I z przodu, i z tyłu. Przy włączonej tylko przedniej nagrzewnicy przynajmniej nieco cieplej jest z przodu. Obciach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.