Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Temperatura silnika. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84391)

ADRIANO LEITE! 23-11-2009 10:23

Temperatura silnika.
 
Witam ponownie. Mam pytanie - mam do wymiany pompę wody, ale nie cieknie z niej w jakiś gwałtowny sposób. Co więcej ostatnio zmuszony byłem dolać trochę wody (przegotowanej - nie wiem czy dobrze:mrgreen:) bo troch mi ubyło i stała się dziwna rzecz. Mianowicie od momentu jak dolałem tej wody to nie widzę ubytku cieczy w zbiorniku wyrównawczym...:evil: Byłem też w ASO, żeby sprawdzić co to za wyciek i powiedzieli, że z pompy wody - dlatego chyba jednak to pompa cieknie, a nie coś innego.

Zauważyłem natomiast inny objaw. Mianowicie jak odwożę córkę do szkoły (:619:) swoją Foką, to temperatura dość szybko się podnosi i jest w granicach 90 oC. Natomiast jak na tej samej trasie jadę Foką żony (też ma FF II tyle, że z 2005 roku) to mogę wrócić ze szkoły (g:DD) i temperatura w jej Foczce nawet nie drgnie... To mnie troszkę dziwi.

Mam teraz do Was pytania:
1) czy to wina tego, że u mnie jest więcej wody (jak płynu trochę ubyło, a dolewałem wody), czy to wina uszkodzonej pompy wody i dlatego auto tak szybko się nagrzewa?
2) czy coś mi grozi jeżeli nie wymienię jej w miarę szybko?
3) wreszcie czy możliwe jest, aby pompa sama się uszczelniła - naprawiła? (wiem, że durne pytanie, ale nie cieknie w tej chwilig;))

Wreszcie

Pozdrawiam!

niko123 23-11-2009 10:52

Odp: Temperatura silnika.
 
U mnie od odpalania do momętu kiedy wskazówka będzie w pionie musze przejechac koło 2 -3 km - w FF1 wskazówka w pionie nie oznacza 90 c tylko przedział od 80- 110 chyba albo 105
Ale chyba 110 bo wentylator się wlącz przy 105 a wskzwka się nie podnosi na czerwone pole - wspardzone w trybie serwisowym.

skylla1 23-11-2009 12:09

Odp: Temperatura silnika.
 
U mnie wskazówka ustawia się pionowo po ok 2 km, czyli relatywnie szybko. W czasie dalszej jazdy nie obserwuję już zmian połozenia, nawet w korkach.

ADRIANO LEITE! 23-11-2009 12:27

Odp: Temperatura silnika.
 
Panowie dzięki za szybką odpowiedź. Żeby było jasne to u mnie nawet jak stoję w mega korku to nie obserwuję zmian w położeniu wskazówki od temperatury. Nie mniej jednak stosunkowo szybko się nagrzewa w porównaniu do Foki mojej żony...

A co myślicie o tym ustąpieniu wycieku z pompy...? Mogło się to samo naprawić??? Czym grozi jazda z taką uszkodzoną pompą, ale płynu nie ubywa?:< Ale zonk!!!

miro. 23-11-2009 12:36

Odp: Temperatura silnika.
 
Cytat:

Napisał ADRIANO LEITE! (Post 1295920)
ostatnio zmuszony byłem dolać trochę wody (przegotowanej - nie wiem czy dobrze:mrgreen:) bo troch mi ubyło i stała się dziwna rzecz.

Jesteś twardziel...

Dolewać wodę do chłodnicy jak 5l Petrygo kosztuje 23zł ?
Zwłaszcza pod koniec listopada...

Co do pompy wody, już miesiąc temu pisałem Ci, że miałem takie objawy jak Ty i właśnie pompa była do wymiany.

Co do temperatury silnika, przy takich jak są teraz na zewnątrz, między 5 a 10 pow. zera. Wskazówka podnosi mi się po 3 do 5 km, ale na zimnym silniku staram się nie przekraczać 2000 obr/min.

Kubuch 23-11-2009 13:01

Odp: Temperatura silnika.
 
miro jest różnica w rozgrzewaniu się diesla i benzyny...

miro. 23-11-2009 13:07

Odp: Temperatura silnika.
 
Cytat:

Napisał Kubuch (Post 1296015)
miro jest różnica w rozgrzewaniu się diesla i benzyny...

fakt, zwracam honor...

kiku 23-11-2009 13:26

Odp: Temperatura silnika.
 
Cytat:

Napisał miro. (Post 1295993)
Co do temperatury silnika, przy takich jak są teraz na zewnątrz, między 5 a 10 pow. zera. Wskazówka podnosi mi się po 3 do 5 km, ale na zimnym silniku staram się nie przekraczać 2000 obr/min.

Piszac wskazowka sie podnosi masz na mysli ze ruszyla z miejsca czy ze doszla do pionu? U mnie w tej temp. za zewnatrz auto stoi pod chmurka) zajmuje 10km do pelnego nagrzania silnika.

ADRIANO LEITE! 23-11-2009 14:20

Odp: Temperatura silnika.
 
MIRO. parkuję autko w garażu podziemnym, gdzie nawet największe mrozy nie powodują spadku temperatury w tymże garażu poniżej 5-8 stopni. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę z faktu, że jak wyjadę z garażu i zaparkuję autko na kilka godzin to przy dużym minusie to już może mieć znaczenie...:evil:

A propos dolewania borygo to czy można mieszać płyn ten, który mam (a nie wiem jaki mam wlany) mogę dowolnie mieszać z każdym płynem do chłodnic...???

Chyba jednak będę zmuszony wymienić tę pompę nieszczęsną...

Pozdrawiam!

four40 23-11-2009 14:22

Odp: Temperatura silnika.
 
Cytat:

Napisał kiku (Post 1296027)
Piszac wskazowka sie podnosi masz na mysli ze ruszyla z miejsca czy ze doszla do pionu? U mnie w tej temp. za zewnatrz auto stoi pod chmurka) zajmuje 10km do pelnego nagrzania silnika.

Tak ale ty masz Diesla a te są wiecznie niedogrzane :)
Kiedyś też myślałem, ze moja foczka za szybko się rozgrzewa bo podobnie jak u kolegów po 3 km wskazówka była w pionie (czyli 90 stopni). W serwisie powiedzieli, że to normalne i tak ma być. Wentylator włącza się dopiero przy 100 stopniach.

ADRIANO LEITE - a żona też jeździ benzynką?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.