Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2011-2014] Audio Bluetooth/USB/AUX (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306939)

krystianek12 03-03-2020 19:44

Audio Bluetooth/USB/AUX
 
Witam
Ostatnio zakupiłem Focusa mk3 2012 i chciałem podłączyć telefon do radia, niestety radio fabrycznie Bluetooth nie ma, wiec kupiłem adapter usb bluetooth do wejścia USB, tego w schowku, normalnie telefon się z nim łączy, muzyka w telefonie przemija a w radiu nic nie słychać.
Jakieś rady? Może jakaś aktualizacja oprogramowania? A może nie da się wcale?
Z góry dzięki

tomiik 03-03-2020 20:22

Odp: Audio Bluetooth/USB
 
jak masz usb w schowku to i modul blooootuch usb powinnienies miec fabrycznie mi sie zdaje moze ktos modul wyjal i sam kabel zostal ? jakie radio ? po vin da sie sprawdzic czy z fabryki z modulem wyjechal :D

krystianek12 04-03-2020 20:04

Odp: Audio Bluetooth/USB
 
Radio mam dokładnie takie, pendrive z plikami czyta, ale Bluetooth już nie chce.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: Dodam, ze nawet jeśli podłączam pendrive bez plików to jest komunikat ze USB połączono, a gdy podłączam to z USB z Bluetooth to jakby nic nie było
Może podjechać do salonu i zapytać?

arturek 05-03-2020 04:55

Odp: Audio Bluetooth/USB
 
Cytat:

Napisał krystianek12 (Post 3230774)
[...]wiec kupiłem adapter usb bluetooth do wejścia USB, tego w schowku, normalnie telefon się z nim łączy, muzyka w telefonie przemija a w radiu nic nie słychać.
[...]

Adapter bluetooth na USB NIE ma prawa działać w samochodzie

To są adaptery do wpięcia w gniazdo USB do komputera, potem system operacyjny instaluje sterowniki (drivers) oraz oprogramowanie i dopiero wtedy taki adapter działa

Radio nie ma sterowników do obsługi BT na USB

Analogiczna sytuacja jest modemami GSM na USB => taki modem działa w kompuerze z Windowsem
ale już nie zadziała w tablecie z Androidem, bo brak oprogramowania pod Androida



Jeśli np. telefon ustawisz żeby dział jako pamięć zewnętrzna, to po podłaczeniu do USB będzie zachowywał się jak pendrive i na tym koniec ze złaczem USB


Cytat:

Napisał tomiik (Post 3230787)
jak masz usb w schowku to i modul blooootuch usb powinnienies miec fabrycznie [...]

Niekoniecznie musi być moduł BT => koledzy mieli takie konfiguracje, że złacze USB było wpięte bezpośrednio w radio (fabrycznie0 i wtedy nie było
- ani złącza AUX
- ani modułu bluetooth


pozdrawiam
Arturek

kubaw20055 05-03-2020 07:16

Odp: Audio Bluetooth/USB
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To radio na 101% nie posiada modułu bt

Bump:
Może podjechać do salonu i zapytać?[/QUOTE]


W salonie najczęściej osoby pracujące tam potrafią tylko sprzedać samochód i to by było na tyle w tym w temacie:)

krystianek12 05-03-2020 10:39

Odp: Audio Bluetooth/USB
 
To co mogę zrobić żebym mógł puszczać swoją muzyke?

tomiik 05-03-2020 11:25

Odp: Audio Bluetooth/USB
 
No to chyba zostaje pen drive w fat 32 format tylko nie za duzy albo tel na kablu jako pamiec masowa :?

kubaw20055 05-03-2020 11:37

Odp: Audio Bluetooth/USB
 
Albo nośnik CD...

tomiik 05-03-2020 11:41

Odp: Audio Bluetooth/USB
 
No jest jeszcze transmiter fm jako opcja sa z blutem tez ;)

lukaszooo 05-03-2020 14:45

Odp: Audio Bluetooth/USB
 
Opcji jest do oporu, usb, dołożenie AUX, dołożenie zestawu Nokia, dołożenie ori sync 1, 2 lub 3.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.