Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] Jak zamontować światła dzienne led (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177213)

marttin13 04-03-2013 16:59

Jak zamontować światła dzienne led
 
Witam wszystkich i proszę o pomoc. Zakupiłem niedawno światła do jazdy dziennej led (mają trzy przewody) i chiałem je szybko i sprawnie zamontować w samochodzie mojej żony w "kaczuszce" chociaż ona nazywa ją "żabcią". Mam książkę sam naprawiam forda ka i sprawdzałem schematy elektryczne i nie wiem dokładnie w które miejsca się dokładnie wpiąść żeby było ok a nie chciałbym to robić metodą prób i błędów. Może ktoś to robił to prosiłbym o pomoc, fotki , porady

lukaszek_socho 04-03-2013 17:33

Odp: Jak zamontować światła dzienne led
 
Jak masz światła z 3 kabelkami to musisz nam podać schemat podłączenia tych świateł bo jak widać nie jest tam tylko + i - potrzebny. Daj rozpiskę podłączenia to Ci rozpiszę co gdzie podłączyć.

jackoba1 04-03-2013 17:56

Odp: Jak zamontować światła dzienne led
 
trzeci przewod to impuls do zapalania ledów , podłacza sie go zazwyczaj pod + na alternatorze,tak żeby swieciły dopiero po odpaleniu silnika

marttin13 05-03-2013 11:52

Odp: Jak zamontować światła dzienne led
 
1 załącznik(i)
Są trzy kabelki biały,czarny i czerwony. Przy zakupie tych światełek na aukcji był taki śchemat jak na zdjęciu. Niby wszystko proste tylko chodziło mi mniej więcej o podanie mi gdzie się z tymi kabelkami wpiąść. Wiadomo czarny na minus(masę samochodu), czerwony na plus (do zapłonu ze stacyjki tylko chodzi właśnie gdzie najlepiej czy obojętnie gdzie tylko pojawi się napięcie po przekręceniu kluczyków) i biały do świateł pozycyjnych

lukaszek_socho 05-03-2013 13:38

Odp: Jak zamontować światła dzienne led
 
Plus weź sobie ze złączki czujnika świateł cofania.

cielibeli 05-03-2013 19:11

Odp: Jak zamontować światła dzienne led
 
Jak masz 3 kable : czerwony czarny i bialy,to czerwony dajesz do plusa po przekreceniu kluczyka,czarny do minusa np akumulator a biały do żarowki mijania tak zeby przy wlaczeniu swiatel mijania ledy gasly i odwrotnie przy wylaczeniu mijania ledy swiecily.Najprostsze rozwiazanie.Ja tak mam i wszystko gra

marttin13 06-03-2013 19:08

Odp: Jak zamontować światła dzienne led
 
Dzięki wam wszystkim za pomoc a w szczególności lukaszek socho bo postąpiłem według Twoich wskazówek i podłączyłem czerwony do czujnika cofania i było jak najprościej,i jak najszybciej,i nie trzeba było grzebać we wnętrzu a po podłączeniu wszystko działa ok i żona jest happy :)

Poochini 12-04-2013 18:23

Odp: Jak zamontować światła dzienne led
 
Witam
Kolego, podeślesz może namiary jakie światła kupiłeś? Chciałbym też takie założuć w KA żonki.
dzieki

Izabelka 12-04-2013 19:20

Odp: Jak zamontować światła dzienne led
 
Ja mam takie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Poochini 13-04-2013 07:56

Odp: Jak zamontować światła dzienne led
 
Cześć. Dzieki, a ile płaciłaś? Pasowały bez przeróbek zderzaka?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.