Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Jak wyłączyć kafelki kamery cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325237)

edmun 22-11-2021 15:12

Jak wyłączyć kafelki kamery cofania
 
Odkąd zaktualizowałem nawigację do nowszej wersji (we Wrześniu), tak po wrzuceniu biegu wstecznego pojawiają mi się wszystkie możliwe opcje, czyli i skrętne linie jak i kafelki odległości.

Pomimo wyłączania (fizycznym) przyciskiem tychże kafelek, to po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu, te kafelki są domyślnie włączone przy następnym cofaniu.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy ktoś się orientuje jak to można wyłączyć?

Obstawiam as-built i zmiana jednej cyferki, ale liczę, że może ktoś kto kombinował jak włączyć linie skrętne trafił przypadkiem że dana wartość włączyła mu kafelki na stałe.

Oczywiście ja jestem przyzwyczajony do widoku bez kafelek (ale z liniami skrętnymi) i tak od dwóch miesięcy non-stop wciskam przycisk wyłączania P.Pilot

langolier 22-11-2021 15:16

Odp: Jak wyłączyć kafelki kamery cofania
 
Autowłączanie wyłącza się pewnie tak jak autowłączanie układu "Start-Stop". Czyli magia oprogramowania + kabel. Pytanie tylko czy już to ruscy rozgryźli ?

edmun 22-11-2021 15:17

Odp: Jak wyłączyć kafelki kamery cofania
 
Tyle że przed aktualizacją nawi (kartaSD) nigdy nie miałem domyślnie tych kafelek włączonych. Jak chciałem sobie je włączyć, to sobie naciskałem przycisk.
Domyślnie załączał się ekran kamery cofania z liniami skrętnymi i wskaźnikiem przednich czujników, ale bez tych kafelek...
Więc to nie to samo co wyłączanie "Start-Stopu"

cezarg1410 22-11-2021 15:51

Odp: Jak wyłączyć kafelki kamery cofania
 
Jeśli dobrze pamiętam, to trzeba poinformować BCM o braku kamery cofania, lub opcja "w tym stylu". Na pewno jest to w którejś z konfiguracji BCMa (albo zwykła konfiguracja albo central config).
Ja te kafelki u siebie włączałem i uważam, że są bardzo przydatne (widać kątem oka kolory na wyświetlaczu), ale być może faktycznie mają sens dopiero na dużym ekranie Sync2/3.

edmun 22-11-2021 16:01

Odp: Jak wyłączyć kafelki kamery cofania
 
bingo.
na małym wyświetlaczu niestety niejednokrotnie to po prostu zasłania widok. zdarza się że jest to przydatne, ale mi to częściej przeszkadza niż pomaga.
Chyba tylko w jednym aucie podobny system mi się bardzo podobał i chyba to był Mini Cooper gdzie te nie były kafelki a pionowe pachołki/kreski które przesuwaly się na ekranie wraz z "przeszkodą".
W ten sposób jak w kamerze był obiekt który mógłby się zlewać kolorystycznie z otoczeniem, to miał coś w rodzaju tyczki nad sobą i ta tyczka zmieniała kolor.
Te kafelki w pewien osobliwy sposób przypominaja tamten system.
Ale jak wspomniałem, jak zazwyczaj mogłem je sobie włączyć przyciskiem, tak teraz są one domyślnie włączone.
Kurcze nie mam czasu żeby siedzieć w zimnym aucie i strzelać na oślep jak to można przestawić.
Nie wiem czy muszę robić konfigurację / reset modułu czy też będzie to gdzieś w BCM... :-|

cezarg1410 22-11-2021 16:13

Odp: Jak wyłączyć kafelki kamery cofania
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 3380927)
Kurcze nie mam czasu żeby siedzieć w zimnym aucie i strzelać na oślep jak to można przestawić.

W takiej sytuacji ja tym bardziej nie mam czasu iść do auta sprawdzić, który to był parametr.
Powodzenia!

edmun 22-11-2021 16:54

Odp: Jak wyłączyć kafelki kamery cofania
 
Źle mnie odebrałeś.
Myślałem że może ktoś kojarzy gdzie to będzie.
Inaczej może mnie czekać nawet 2 godziny w aucie strzelając na oślep żeby znaleźć "co gryzie Gilberta".
To nie prośba żeby ktoś siedział za mnie i szukał.
Myślałem bardziej że może ktoś kojarzy tak "z głowy" w stylu (losowy zmyślony przykład) "nie trać czasu na AsBuilt bo to akurat ustawia się w FCDIM"

tedi_k 22-11-2021 18:18

Odp: Jak wyłączyć kafelki kamery cofania
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 3380936)
....może mnie czekać nawet 2 godziny w aucie ...

Oj chyba Kolega przyjął nazbyt optymistyczny szacunek...:p
"Kafelki" rysowane są wewnętrznie przez są kamerę (jej system przetwarzania obrazu). Kamera nie ma swoich parametrów konfiguracyjnych. Informację, że ma rysować kafelki albo ich nie rysować dostaje zapewne od wyświetlacza (FCDIM). Sam FCDIM na moją pamięć też nie ma parametru tym sterującego.
Z tego prosty wniosek, iż zapewne "zaszyte" jest to w sofcie FCDIM. Czyli aby wrócić do poprzedniej funkcjonalności FCDIM (a więc włączania kafelków "na żądanie") może okazać się niezbędny downgrade zaktualizowanego świeżo softu FCDIM.

edmun 22-11-2021 18:33

Odp: Jak wyłączyć kafelki kamery cofania
 
no to pech. Od 5-ciu tygodni szukam poprzedniej karty SD.
Za nic nie wiem gdzie ją "posiałem".
Więc pozostaje ostatnie pytanie - można to zflashować czy trzeba mieć karte SD "poprzedniej" edycji ?

tedi_k 23-11-2021 09:15

Odp: Jak wyłączyć kafelki kamery cofania
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 3380960)
...można to zflashować czy trzeba mieć karte SD "poprzedniej" edycji ?

Można, ale znalezienie właściwych plików to wyzwanie większe niż odszukanie tej karty SD.:one:
Do tego z karty SD wgrywa się to dość istotnie szybciej/krócej...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.