Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Rura od turbo ale TDDI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=16875)

bentus 30-09-2006 17:16

Rura od turbo ale TDDI
 
Witam
Dziś tak sobie trochę pogrzebałem przy autku i naszła mnie taka jedna wątpliwość. Otóż ten kawełek rury wychodzący od trubo do filtra powietrza dł ok 4-5 cm[zaznaczony na fotce] jest zrobiony z gumy, ugina się pod palcami. Czy ten typ tak ma czy ktoś coś grzebał? Są założone nieoryginalne obejmki więc nie mam pewności.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrowienia
Marcin

Pzy 01-10-2006 09:43

Ten typ tak ma.
Jednakze jest to "pierwsza" wersja rury. W miedzyczasie Ford kilkakrotnie zmienial konstrukcje tej rury - i obecnie gdybys chcial kupic nowa, oryginalna rure do swojego auta - to otrzymasz element o zupelnie innej konstrukcji niz rura na zdjeciu (oczywiscie pasujacy bez problemu). Obecnie oferowana "wersja" rury jest juz jednorodnym kawalkiem twardej gumy (bez tego "lacznika", ktory widac na zdjeciu)...

szibel 01-10-2006 11:17

Jest jakiś sens zmieniać ten stary typ na nowy?

bentus 01-10-2006 14:26

Cytat:

Napisał szibel
Jest jakiś sens zmieniać ten stary typ na nowy?

jeśli wszystko jest ok to chyba sensu nie ma. Ale kiedyś czytałem że ktoś miał problem z taką drugą turbodziurą przy ok. 2500 obrotów. I okazało się że winą było zbyt gietka rura doprowadzona do trubo. Ponać przy zassysaniu powietrza rura poddawała się, zmiejszając średnice i przez to wpadał trubina wpadała w taki dołek.
Niestety nie wiem czy to był oryginał czy jakaś podróba.
Pozdrwiam
Marcin

Marco_Polska 31-10-2006 20:33

TURBO SUCZY
 
Właśnie ja mam taki problem z ta rura. w chwili kiedy zalacza mi sie turbo zaczyna syczec jak z kompresora. z tego co wiem to albo tak sie poddaje ze sie rozszczelnia albo jest uszkodzona. najgorsze jest to ze ten odcinek 5cm kosztuje nawet ok 400zł. Czy nie wie ktos jak sobie z tym poradzic gdzie mozna to kupic w jakis rozsadnych pieniadzach i za ile?

kiceksc 31-10-2006 23:00

Cytat:

Napisał Marco_Polska
odcinek 5cm kosztuje nawet ok 400zł

no to znowu "panowie" z ASO zapodali cene z kosmosu :fcp15
spróbuj poszukać może są jakieś dobre zamienniki, bo kupować rurke za 400zł to jest małe przegięcie... ze strony aso ofkorz...

mijaci 09-01-2007 21:00

i co z ta rura kupiles ja i gdzie??teraz ja mam problem bo w moim pekla;-(((

arni0000 10-01-2007 06:20

Zmierz średnicę rury w turbo i tej plastikowej. Podjedz do sklepu gdzie sprzedają rury i węże ciśnieniowe dobierz kawałek o pasującej średnicy wymień objemki i po sprawie koszt to max 40zł (myślę, że zapłacisz jeszcze mniej) .Pamiętaj tylko, aby wybrać rurę zbrojoną będzie ona mniej podatna na wyginanie i ciśnienie panujące na tym odcinku nie będzie jej odkształcać.

roberto_w 10-01-2007 08:22

To u mnie wystąpił problem, który opisał bentus. Po wymianie rury na "nowszy model" :) problem zniknął.

A co do zakupów to o ile pamiętam ASO policzyło sobie ok 150 pln za samą rurę. Skąd 400 :fcp20 ... Może to cena z wymianą.

Ale warto spróbować gdzieś indziej, np tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A z wymianą można sobie poradzić samemu albo za grosze wymieni to każdy warsztat.

karex 11-01-2007 01:54

Cytat:

Napisał roberto_w
Ale warto spróbować gdzieś indziej, np tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ooo albo tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.