Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Stuki - lewe przednie koło (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340029)

sliver001 25-03-2024 21:13

Stuki - lewe przednie koło
 
Podczas skrętu w prawo i pokonywania nawet małych nierówności z prędkością 10-30km/h z przedniego lewego koła dochodzą pojedyncze stuki. Zdjąłem koło ale niczego na szybko typu wyciek z amora czy oberwany element gumowy nie zauważyłem. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Co obstawiacie, że jest przyczyną tych stuków?

zmulim 25-03-2024 22:18

Odp: Stuki - lewe przednie koło
 
Podjedź na stację diagnostyczną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Boniek 26-03-2024 04:30

Odp: Stuki - lewe przednie koło
 
Zawieszenie do sprawdzenia...
Dobry diagnosta wskaże usterkę.

sliver001 26-03-2024 08:45

Odp: Stuki - lewe przednie koło
 
Byłem już na stacji diagnostycznej ale niczego nie znaleźli. Mało tego - poprosiłem, żeby dokładnie sprawdzili na szarpakach. Po wizycie pojawiły się wibracje na kierownicy przy niskich prędkościach więc pojechałem do wulkanizatora na wyważenie kół. Okazało się, że koło jest wyważone prawidłowo, ale opona jest krzywa i ma bicie boczne. Według wulkanizatora diagnosta przesadził na szarpakach i opona uległa zdeformowaniu - pozostaje tylko wymiana.
Tak więc po tej przygodzie wolę w ciemno wymienić kilka elementów - może ktoś z Was miał podobne objawy i podsunie mi jakiś pomysł od czego zacząć. Stuki nie występują podczas jazdy na wprost więc łączniki i gumy stabilizatora oraz mocowanie amortyzatora odrzucam.

Hansolo 26-03-2024 10:45

Odp: Stuki - lewe przednie koło
 
Jak na skręconym kole to może być końcówka drążka kierowniczego, albo drążek. W ustawieniu do jazdy na wprost jest ok, ale już przy skręcie niekoniecznie. Miałem tak kiedyś w mk4 . Skręcone koła i wjazd na niewielki krawężnik. W takiej konfiguracji pojawiał się stuk.

sliver001 26-03-2024 11:34

Odp: Stuki - lewe przednie koło
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Dokładnie tak mam - dzięki za wskazówkę:)

Boniek 26-03-2024 16:55

Odp: Stuki - lewe przednie koło
 
Łomatko!!!
Na szarpakach zniszczył oponę!!! Koniec świata!!!
Przecież opona musi wytrzymać znacznie większe przeciążenia i przez wiele lat...
Gdzie ten wulkanizator ma swój warsztat? Trzeba takiego znawcę i fachmana omijać szerokim łukiem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.