Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Koło dwumasowe czy jednomasowe, co wybrać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224232)

ukiuki 04-05-2015 17:01

Koło dwumasowe czy jednomasowe, co wybrać
 
Koledzy jak w temacie wielkimi krokami zbliża się wymiana dwumasy i teraz pytanie co wybrać. Patrząc po cenach dwumas jest trochę droższy lecz nie jakoś strasznie. Z drugiej strony wiadomo, ze wytrzyma tyle ile wytrzyma wiec może zwykłe zamachowe. na formach sa opinie, że nic złego się nie dzieje... wiec moja prośba, proszę o poradę co wybrać... jeśli jest ktoś kto ma w swoim zwykłe zamachowe to poproszę o opinie w tym temacie....będę wdzięczny za info takie konkretniejsze.... nie typu nie bo nie:P

Adam21 05-05-2015 08:56

Odp: Koło dwu-masowe czy jedno-masowe, co wybrać
 
Cóż, jeśli jest taka możliwość, sam bym chętnie zamienił "dwumas" na "jednomas" , zawsze jest bardziej pancerny, po takiej wymianie, powinien być już dożywotni spokój. Widziałem kiedyś podobny temat w Focusie I i obyło się tam bez problemów. Jednak bez względu na to, co założysz najważniejsze tak naprawdę to wybrać części dobrej firmy, najlepiej oryginał, wtedy masz pewność. Na pewno odpuściłbym sobie regenerację, zazwyczaj wystarcza na krótko.

zeeshan002 05-05-2015 13:03

Odp: Koło dwu-masowe czy jedno-masowe, co wybrać
 
Jednak bez względu na to, co założysz najważniejsze tak naprawdę to wybrać części dobrej firmy, najlepiej oryginał, wtedy masz pewność. Na pewno odpuściłbym sobie regenerację, zazwyczaj wystarcza na krótko.

luki6262 05-05-2015 21:31

Odp: Koło dwu-masowe czy jedno-masowe, co wybrać
 
Wystarczy użyć szukajki, a interesujących Ciebie tematów będzie wiele. Jedni będą za, inni przeciwko. Ja akurat jestem przeciwko takim zamianom i mam ku temu i argumenty i powody.

Andrzej_K 06-05-2015 05:36

Odp: Koło dwu-masowe czy jedno-masowe, co wybrać
 
Cytat:

Napisał zeeshan002 (Post 2398500)
Jednak bez względu na to, co założysz najważniejsze tak naprawdę to wybrać części dobrej firmy, najlepiej oryginał, wtedy masz pewność. Na pewno odpuściłbym sobie regenerację, zazwyczaj wystarcza na krótko.


Cytat:

Napisał Adam21 (Post 2398417)
Cóż, jeśli jest taka możliwość, sam bym chętnie zamienił "dwumas" na "jednomas" , zawsze jest bardziej pancerny, po takiej wymianie, powinien być już dożywotni spokój. Widziałem kiedyś podobny temat w Focusie I i obyło się tam bez problemów. Jednak bez względu na to, co założysz najważniejsze tak naprawdę to wybrać części dobrej firmy, najlepiej oryginał, wtedy masz pewność. Na pewno odpuściłbym sobie regenerację, zazwyczaj wystarcza na krótko.

zeeshan002 jaja sobie robisz czy po prostu "tylko" trollujesz? Twoje dane(?) i wklejanie cudzych słów jako swoje to jednak trollowanie. Moderator powinien się Tobą zająć.

waldek1221 06-05-2015 05:52

Odp: Koło dwu-masowe czy jedno-masowe, co wybrać
 
Cytat:

Napisał ukiuki (Post 2398071)
Koledzy jak w temacie wielkimi krokami zbliża się wymiana dwumasy i teraz pytanie co wybrać.

Może to Ci pomoże, w dokonaniu wyboru:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

luki6262 06-05-2015 13:12

Odp: Koło dwu-masowe czy jedno-masowe, co wybrać
 
Cytat:

Napisał waldek1221 (Post 2398781)
Może to Ci pomoże, w dokonaniu wyboru:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dość wiarygodny artykuł. Ja bym jeszcze dorzucił do argumentów przeciwnych takiej zamianie zdolność do gromadzenia energii kinetycznej. Lżejsze koło o takim samym promieniu zgromadzi mniej energii. Co prawda, lżejsze koło łatwiej napędzić, ale także łatwiej jest je zatrzymać. Mogą się pojawić nieodczuwalne drgania silnika, co w długim okresie eksploatacji może prowadzić do szybszego zużycia silnika. Nie wspominając o innych podzespołach napędowych.

radek9103 06-05-2015 14:13

Odp: Koło dwu-masowe czy jedno-masowe, co wybrać
 
Zwykłe koło tylko i wyłącznie. Dziś miałem okazję zobaczyć co potrafi zrobić zużyta dwumasa. dokładniej focus mk 2 2.0 tdci.

luki6262 06-05-2015 15:13

Odp: Koło dwu-masowe czy jedno-masowe, co wybrać
 
Cytat:

Napisał radek9103 (Post 2398971)
Zwykłe koło tylko i wyłącznie.

Jeżeli konstruktor przewidział koło dwumasowe to raczej nie ma co podważać jego kompetencji. Proponuję zapoznać się ze zjawiskiem rezonansu.

Fulara 06-05-2015 15:47

Odp: Koło dwu-masowe czy jedno-masowe, co wybrać
 
Cytat:

Napisał luki6262 (Post 2398994)
Jeżeli konstruktor przewidział koło dwumasowe to raczej nie ma co podważać jego kompetencji. Proponuję zapoznać się ze zjawiskiem rezonansu.

konstruktor czy księgowi ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.