Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=210552)

Sixstone 29-08-2014 11:32

Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Poczytałem kilka postów i potrzebuje pomocy w ukierunkowaniu znalezienia przyczyny bazując na waszych doświadczeniach.

W mojej Foczce (1.8 tdci 2010) przy obrotach 1600-1800 jest problem dławienia (szarpania) się silnika, czasem nie chce się odpalić i wtedy ulatnia się jasny dym z wydechu a czasem nawet czarną chmurę puści.
Z tego co wyczytałem na forum pierwsza diagnoza niesprawny zawór egr. No to rach ciach i kupiłem zaślepkę z podkładkami do uszczelnienia. Zainstalowałem i problem chwilowo został rozwiązany, nawet miałem wrażenie, że lepiej wchodzi na wyższe obroty. Ale niestety problem opisany wyżej powrócił i teraz jest większe szarpanie przy wspomnianym zakresie i raz już nie odpalił. Z wydechu wydobywa się dziwny syk przypominający dźwięk turbo ale bardziej przytłumiony. Dziś podpinałem go pod komputer i nie ma żadnych błędów a wtryski pracują równomiernie.

Co może być przyczyną?
-nadal EGR?
-turbosprężarka?
-katalizator?
-nieszczelność lub zagięcie przewodów?

Z góry dziękuję za konstruktywne porady.

Cynamonowy 29-08-2014 20:16

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Dołączam się do pytania. Mam podobny problem co kolega Sixstone. Samochód szarpie i dławi w zakresie 1600-2000 obrotów i do tego przerywa ruszając na pierwszym biegu co ciekawe dzieję się to tylko gdy silnik jest ciepły.


@Sixstone czyściłeś kolektor ssący?

Sixstone 30-08-2014 09:51

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
@Cynamonowy nie właśnie tego nie zrobiłem bo nie znalazłem tego spraya. Muszę kogoś w jakimś zakładzie poprosić żeby kupił. W pierwszej kolejności zdjąć zaślepkę do tego zabiegu. Jak byś miał jakieś pomysły pisz, chętnie wypróbuje.

Cynamonowy 02-09-2014 19:32

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Ja zamierzam wyciągnąć cały kolektor ssący i wyczyścić go dokładnie jakimś środkiem.

Jaką zaślepkę masz i czy ten problem występuje u Ciebie tylko gdy silnik jest ciepły czy nie ma to znaczenia?

Sixstone 02-09-2014 19:36

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Problem jest taki sam jak u Ciebie na zimnym nie ma żadnych problemów dopiero jak złapie temperaturę to zaczyna się zabawa.

Zaślepka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cynamonowy 02-09-2014 19:51

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Zastanawiające jest dlaczego dzieję się tak tylko gdy silnik jest ciepły. Dobrze by było gdy w temacie udzielił się bardziej doświadczony użytkownik, który miał taki sam problem.

Zaślepkę zamawiam, może u mnie coś pomoże...

Sixstone 02-09-2014 19:57

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Nie wiem czy to my mamy taki jakiś ciekawy przypadek czy to jakaś błahostka. Teraz mam zamiar kupić Diesel Applicator Spray i zobaczymy czy coś pomoże.

Diesel Applicator Spray
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cynamonowy 02-09-2014 20:15

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Napisz jeżeli będziesz mógł czy ten spray pomógł ;)

Sixstone 04-09-2014 06:35

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Jaki masz przebieg w swoim FF?

Cynamonowy 04-09-2014 22:03

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Teoretycznie 149 tys.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.