Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Jak odłączyć webasto ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194353)

zolwik466 26-11-2013 22:37

Jak odłączyć webasto ?
 
W moim Transicie z 2001r 2.4 TDDI posiadam zamontowane oryginalne webasto eberspacher. Jest to webasto "mokre" czyli podgrzewa tylko płyn chłodniczy. Chciałbym wyłączyc je gdyż automatycznie zalacza sie przy tem p0onizej 5 st. C. Przez to rozładowaly mi sie akumulatory. Nie wiem jak moge go wyłaczyc, moze jest jakis przekaznik ktory jest odpowiedzialny za załączanie.

wojtekjanus 27-11-2013 08:16

Odp: Jak odłączyć webasto ?
 
Cytat:

Napisał zolwik466 (Post 2114538)
Przez to rozładowaly mi sie akumulatory.

Ale chyba nie wtedy, gdy stacyjka jest wyłączona? A kiedy silnik pracuje, to alternator powinien mieć dużą nadwyżkę prądową.
W instrukcji bezpiecznik nr 216 w skrzynce w kabinie opisany jest, że między innymi obsługuje dodatkową nagrzewnicę (i jeszcze ogrzewanie przedniej szyby i ogrzewanie siedzeń). Myślę, że ogrzewanie wodne ma swój własny przekaźnik.

Ale dziwie się tobie, że chcesz to wyłączyć - ja byłbym mega szczęśliwy posiadając coś takiego w swoim 2,0tdci. Przy -5 stopniach w jeździe miejskiej mam auto stale niedogrzane, dopiero w trasie jak grzeję ponad 100km/godz, to silnik po pewnym czasie złapie temperaturę. Takie ogrzewanie w naszym klimacie to... skarb.

Cytat:

Napisał zolwik466 (Post 2114538)
Jest to webasto "mokre" czyli podgrzewa tylko płyn chłodniczy

Jak to tylko? To przecież kapitalna zaleta - skoro dogrzeje płyn, to i ogrzewanie masz ok.
=================================

Czy masz zegar z programatorem, czy jest to wersja całkowicie automatyczna?

mch12 27-11-2013 08:19

Odp: Jak odłączyć webasto ?
 
pytanko do wojtekjanus
może będziesz wiedział który to bezpiecznik wyjąć by webasto w moim mondeo odłączyc
jak sie uruchamia z automatu to strasznie kopci - podano jakieś sitko do wymiany - zrobię to ale nie w tej chwili a dymienie to straszny obciach

wojtekjanus 27-11-2013 08:37

Odp: Jak odłączyć webasto ?
 
Cytat:

Napisał mch12 (Post 2114620)
który to bezpiecznik wyjąć by webasto w moim mondeo odłączyc

Niestety - nie znam Mondeo. W dodatku instrukcja Mondeo - w odróżnieniu od instrukcji Transita - nie zawiera opisu bezpieczników i przekaźników.

Widać Ford wychodzi z założenia, że czarnoszyjec z Transita da sobie radę z wymianą bezpiecznika, ale Elegancki Pan z Mondeo już nie i pojedzie z tym problemem do ASO... http://emotikona.pl/emotikony/pic/01icon_lol2.gif

zolwik466 27-11-2013 09:19

Odp: Jak odłączyć webasto ?
 
Zegar mam z programatorem. Takie webasto napewno jej dobre ale nie dla mnie jak w tej chwili odpalam i jade kolkanascie km i gasze i za jakis czas znowu odpalam. Z tego co wiem to webasto ciagnie chyba prad z akumulatora dlatego niestety potrafi go rozladowac.
Webasto załacza sie przy odpaleniu auta. Moge oczywiscie recznie zaprogramowac aby załaczylo sie bez odpalania auta na konkretna godzine.

wojtekjanus 27-11-2013 09:43

Odp: Jak odłączyć webasto ?
 
Przy fabrycznym webasto nasz dwa akumulatory i webasto podłączone nie jest do głównego podstawowego, tylko do tego drugiego. Kiedy silnik pracuje obydwa akumulatory podłączone są do alternatora i są ładowane. Przy zgaszonym silniku akumulatory są rozłączane od siebie i jeżeli włączysz webasto, to pobiera ono prąd tylko z tego drugiego akumulatora. Taki układ zabezpiecza podstawowy akumulator przed rozładowaniem i umożliwia np rozruch silnika nawet po całonocnej pracy webasto.
Jeżeli rozładowywują się akumulatory, to prawie na 100% nie jest winne webasto. Przede wszystkim sprawdź napięcie ładowania przy włączonych silnych odbiornikach (np światła drogowe i wentylator dmuchawy) przy obrotach silnika rzędu 1200 i wzwyż powinno być napięcie na obydwóch akumulatorach ok. 14,4V.

Weź pod uwagę, że jeżeli odłączysz w zimę webasto, będziesz miał stale niedogrzany silnik - a to nie tylko słabe ogrzewanie kabiny - ale przede wszystkim bardzo duże zużycie paliwa (stale jest podawana zwiększona dawka paliwa) i zwiększone zużycie silnika. Zwiększenie zużycia paliwa przez silnik jest w dodatku zdecydowanie większe od zwiększonego zużycia przez webasto.

artmag 27-11-2013 17:29

Odp: Jak odłączyć webasto ?
 
Cytat:

Napisał mch12 (Post 2114620)
pytanko do wojtekjanus
może będziesz wiedział który to bezpiecznik wyjąć by webasto w moim mondeo odłączyc
jak sie uruchamia z automatu to strasznie kopci - podano jakieś sitko do wymiany - zrobię to ale nie w tej chwili a dymienie to straszny obciach

Witam.
W mondeo mk3, aby wylaczyc webasto trzeba wyjac bezpiecznik w skrzynce bezpiecznikow,które to znajduja sie pod pokrywa silnika.Jest to po otwarciu skrzynki 5 bezpiecznik od strony prawej patrzac i to jest pierwszy rzad bezpiecznikow, od strony lewego blotnika.

Bump: Witam.
W mondeo mk3, aby wylaczyc webasto trzeba wyjac bezpiecznik w skrzynce bezpiecznikow,które to znajduja sie pod pokrywa silnika.Jest to po otwarciu skrzynki 5 bezpiecznik od strony prawej patrzac i to jest pierwszy rzad bezpiecznikow, od strony lewego blotnika.

artmag 29-11-2013 10:39

Odp: Jak odłączyć webasto ?
 
Witam.
W mondeo mk3, aby wylaczyc webasto trzeba wyjac bezpiecznik w skrzynce bezpiecznikow,które to znajduja sie pod pokrywa silnika.Jest to po otwarciu skrzynki 5 bezpiecznik od strony prawej patrzac i to jest pierwszy rzad bezpiecznikow, od strony lewego blotnika.

mch12 29-11-2013 13:59

Odp: Jak odłączyć webasto ?
 
taka ciekawostka
zasłoniłem wlot do chłodnicy folia alumiową( taka jak sie wkłada za kaloryfer i webasto przestało się włączać i nie potrzebuję wyjmować bezpiecznika
duzo duzo szybciej sie grzeje ...
dzieki za info ad. bezpieczników

artmag 29-11-2013 18:35

Odp: Jak odłączyć webasto ?
 
Witam.
Zgadza się, po przysłonięciu chłodnicy silnik szybciej się nagrzewa. Jednak musisz uważać - przy obecnych temperaturach i dłuższych dystansach jazdy - aby nie przegrzać silnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.