Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 2.0 TDCI - temperatura silnika podczas mrozów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149810)

mst 02-02-2012 22:14

2.0 TDCI - temperatura silnika podczas mrozów
 
Pytanie do Kolegów, którzy jeżdżą Esiem z 2.0 TDCI z PSA (u mnie 140 KM): jak zachowuje się Wam wskaźnik temperatury podczas mrozów, jakie ostatnio panują?

Zauważyłem, że u mnie przy temperaturach na zewn. w okolicy minus 14 do minus 21,5 st. C, temperatura na wskaźniku spada z 90 st. (wskazówka jakiś 1 mm przed środkową kreską wskaźnika) poniżej (dzisiaj przy -20 spadła do 1/4 wskaźnika), w momencie dłuższego postoju na jałowym, albo jazdy na wyższym biegu poniżej 2 tys. RPM, gdy w tym samym czasie klima zaczyna mocniej grzać (miałem ustawioną na 19, a potem 21 st.).

Przy wyższych temperaturach na zewnątrz efekt nie występował. Czy wynika to z tego, że ogrzewanie w tak dużym stopniu odbiera ciepło, czy coś jest nie w porządku?

Wymieniałem termostat w innych wozach (Audi, VW Polo), ale tam objawy były dokładnie odwrotne - temperatura spadała podczas jazdy, rosła na postoju. Z kolei gdyby padł czujnik temperatury, to chyba i wcześniej wskazania byłyby podejrzane.

grizzly 02-02-2012 22:18

Odp: 2.0 TDCI - temperatura silnika podczas mrozów
 
Cytat:

Napisał mst (Post 1776610)
w innych wozach (Audi, VW Polo)

a czy te audi i vw to moze były benzyny ?


sl

mst 02-02-2012 22:22

Odp: 2.0 TDCI - temperatura silnika podczas mrozów
 
[
Audi -> diesel,
Polo -> benzyna

A jak to wygląda u Kolegi?

Radek S-MAX 02-02-2012 22:37

Odp: 2.0 TDCI - temperatura silnika podczas mrozów
 
U mnie jest raczej identycznie, tylko poniżej środkowej kreski (umownych 90 stopni) jest już od 0 stopni na zewnątrz.

A tak jak piszesz na jałowym i przy wolnych obrotach silnika tez spada, może nie aż tak nisko. Diesel to nie benzyna i pracuje w niższych temperaturach i przy naszych kabinach nagrzewnica chyba zabiera ciepło.

Patrzyłeś na menu serwisowym jaka tam jest pokazywana temperatura silnika?

Bo u mnie max to chyba 86 stopni i tez miałem się pytać jak to u Was wygląda.

mst 02-02-2012 22:57

Odp: 2.0 TDCI - temperatura silnika podczas mrozów
 
Cytat:

Napisał Radek S-MAX (Post 1776629)
[...]

Patrzyłeś na menu serwisowym jaka tam jest pokazywana temperatura silnika?

Bo u mnie max to chyba 86 stopni i tez miałem się pytać jak to u Was wygląda.

Jeszcze nie patrzyłem do menu serwisowego, ale przy najbliższej okazji zajrzę, tylko muszę znaleźć na forum jak to odpalić.

Z tymże tak jak pisałem, przy wyższej temperaturze, nawet jak było minus 10, na wskaźniku było tak jak piszesz, ok 90 st.

Radek S-MAX 02-02-2012 23:10

Odp: 2.0 TDCI - temperatura silnika podczas mrozów
 
W menu serwisowe wchodzisz przez przytrzymanie przycisku OK na kierownicy i przekręceniu kluczyku do zapłonu lub do odpalenia silnika i puszczasz dopiero OK jak się pojawi napis TEST, poruszasz się przez naciskanie przycisku OK.

RafałB 03-02-2012 08:52

Odp: 2.0 TDCI - temperatura silnika podczas mrozów
 
U mnie to samo,ciężko utrzymać (przynajmniej po mieście) równe 90 stopni,dochodzi do tylu,potem spada - jak stane na światłach,no ale to te mrozy więc chyba nic dziwnego,ważne że w środku jest ciepło i tak.

picok 03-02-2012 10:03

Odp: 2.0 TDCI - temperatura silnika podczas mrozów
 
Moim zdaniem za dużą stratą cieplną jest ogrzewanie samochodu, którego motor nie pracuje obciążony, a nie jest dogrzewany poprzez PTC(jeśli dobrze kojarzę) lub Webasto. Też zdarzyło mi się przy -6st ze porządnie zagrzany trasą silnik schłodził się do ok 65st podczas 30min postoju.

foxtrot 03-02-2012 11:00

Odp: 2.0 TDCI - temperatura silnika podczas mrozów
 
mst;

mam tak samo;
dziś rano (-26) start z pod chmurki temp. ustabilizowała mi się dopiero po ok. 25km; natomiast rzeczywiście wystarczy krótki postój lub nawet zmniejszenie prędkości i widać jak temp. spada;
myślę, że jest to efekt kompromisu sterowanego przez komp pomiędzy ogrzewaniem kabiny i utrzymywaniem temp. silnika + dodatkowa. nagrzewnica

RafałB 03-02-2012 11:19

Odp: 2.0 TDCI - temperatura silnika podczas mrozów
 
No to wychodzi na to,że wszyscy mamy tak samo...ja bym się tym nie przejmował skoro jest po jakimś czasie ciepło w aucie (to najważniejsze).Wkońcu te mrozy poniżej 20 stopni odpuszczą i wszystko (oby :) ) powinno wrócić do normy.Ważne aby autko w taką temp paliło i jechało,bo jak widać po ulicach,nie zawsze tak jest...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.