Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] DPF nowy/używany/zamiennik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339019)

Pyietro 23-01-2024 19:28

DPF nowy/używany/zamiennik
 
Cześć,

niestety przy 150k (samochód z końcówki 2019) zaczęła wyskakiwać mi kontrolka check engine błąd 2002 (mniej więcej co 4 dni od resetu). Po kulku próbach wypalenia DPF w trasie jak zalecały dwa warsztaty, oddałem samochód do warsztatu zajmującego się jedynie DPF. Diagnoza - "zniszczony" filtr, konieczna wymiana.

Pytanie czy mieliście takie doświadczenia i co radzicie?

Średnio mi się widzi wymiana na oryg z forda (~10K) Najchętniej kupiłbym sprawny, używany oryg ale ciężko z dostępnością. Widziałem ,że na allegro istnieją również nowe zamienniki za około 3k, tylko czy dają radę? A może jednak wycinka jeżeli w ogóle jest możliwa w tym modelu? Tylko czy nie będę miał problemów z przeglądami, podróżowaniem za granicę?

Jak długo mogę jeździć z uszkodzonym DPF, powinienem odstawić auto na parking? Kontrolka się świeci, auto nie traci mocy, spalanie też raczej w normie.

tomkrawiec 23-01-2024 20:54

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Co znaczy "zniszczony filtr" ? A może zamiast wypalania potrzebne jest czyszczenie ! Albo po prostu czujnik zgłupiał. Bo jakoś średnio mi się chce wierzyć, ze w 3-letnim aucie z przebiegiem 150 tys pada DPF ! No chyba, że jazda tylko po mieście i do tego jak starsza pani. Filtr zatkało na amen i diabli go wzięli ?

Hansolo 23-01-2024 22:38

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
To jest ten cud inżynierii forda z ad blue ? Może siuśki zabiły DPF i wymiana na nowy niewiele zmieni, lub zmieni na pewien tylko czas

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Pyietro 24-01-2024 07:40

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Cytat:

Napisał tomkrawiec (Post 3482525)
Co znaczy "zniszczony filtr" ? A może zamiast wypalania potrzebne jest czyszczenie ! Albo po prostu czujnik zgłupiał. Bo jakoś średnio mi się chce wierzyć, ze w 3-letnim aucie z przebiegiem 150 tys pada DPF ! No chyba, że jazda tylko po mieście i do tego jak starsza pani. Filtr zatkało na amen i diabli go wzięli ?

Filtr nie jest zapchany, wypala go ale na podstawie info z komputera skuteczność jest niska. Czujnik niby działa.

Wiecie może jaki jest numer części w ASO i czy żeby wymienić filtr trzeba wyciągać silnik?

"3-letnim aucie z przebiegiem 150 tys pada DPF" Serwisant mówił że i po 30k przyjeżdżają więc kto wie... Mają dobre opinie, chyba się na tym znają.

Chyba spróbuje w jeszcze jednym warsztacie a w międzyczasie będę szukał używanego filtra :572:

marekpz 24-01-2024 07:51

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Cytat:

Napisał tomkrawiec (Post 3482525)
Co znaczy "zniszczony filtr" ? A może zamiast wypalania potrzebne jest czyszczenie ! Albo po prostu czujnik zgłupiał. Bo jakoś średnio mi się chce wierzyć, ze w 3-letnim aucie z przebiegiem 150 tys pada DPF ! No chyba, że jazda tylko po mieście i do tego jak starsza pani. Filtr zatkało na amen i diabli go wzięli ?

No i tu byś się zdziwił, bo kolega akurat ma samochód w którym pęka filtr i problem jest znany Fordowi. Filtr do wymiany.
Ważne, żeby to dobrze zdiagnozować

klocolus 24-01-2024 16:56

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Cytat:

Napisał Pyietro (Post 3482515)
A może jednak wycinka jeżeli w ogóle jest możliwa w tym modelu? Tylko czy nie będę miał problemów z przeglądami, podróżowaniem za granicę?

W PL raczej nikła szansa ale za granicą może być różnie niestety. Na pewno da radę wyciąć tylko zazwyczaj po wycięciu dpf jest głośniej.

Pytanie tylko czy on jest jakoś mechanicznie uszkodzony bo może ten błąd pokazuje przez zabrudzenie lub niesprawność układu wypalania. Bo może być taka sytuacja wsadzisz nowy i znowu zaraz pójdzie.

Cytat:

Napisał Pyietro (Post 3482515)
Jak długo mogę jeździć z uszkodzonym DPF, powinienem odstawić auto na parking? Kontrolka się świeci, auto nie traci mocy, spalanie też raczej w normie.

Jeśli próbuje się cały czas wypalić to raczej lepiej nie jeździć. Jeśli nie inicjuje wypalania to nie powinno się nic stać.

Sztoki 25-01-2024 08:39

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
W pierwszej kolejności podjedź do autoryzowanego serwisu Forda i niech oni to sprawdzą , szkoda katować auto jak nie jest do końca sprawne .

Jakoob 25-01-2024 09:38

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Co dokładnie znaczy "zniszczony"?

Jeśli jest pęknięty/stopiony wkład to tylko wymiana, jeśli jest tylko mocno zapchany to spokojnie poradzą sobie firmy myjące dpfy.

jaroradom 25-01-2024 12:00

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Zacznij od sprawdzenia różnicy ciśnień filtra cząstek stałych,
Jeśli to możliwe przez sondę \ czujnik temperatury spalin zerknij jak wygląda wkład katalizatora/DPFa

Jeśli po regeneracji filtra poziom jego nasycenia szybko narasta sprawdź szczelność dolotu np: generatorem dymu.

Pyietro 25-01-2024 12:09

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Jutro jestem umówiony w ASO na 2h, mam nadzieję ,że nie podepną tylko komputera żeby mi powiedzieć jaki błąd wyskakuje. Dam znać co tam wykryli.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.