Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100256)

szpaku1 13-05-2010 19:01

Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Witam.

Po ostatnich obfitych deszczasz zaobserwowałem, że silnik podczas jazdy lekko szarpie i zapala się lampka ostrzegawcza silnika. Pojechałem więc do warsztatu i okazało się, że woda jest w świecach dlatego takie objawy - mechanik osuszył i było super do czasu ponownej ulewy. I znowu to samo - tym razem były przypuszczenia, że odpływy w podszybiu są niedrożne i woda spływa nie w dół lecz na pojemnik ze świecami a tam przez uszczelki do świec, dodam że kilka miesięcy temu zmieniałem przednią szybę. Mechanicy sprawdzili - wszystko drożne, uszczelki ok!! Rozkładają ręce - sugerując, że to norma w nowych focusach. Proszę uprzejmie o pomoc w tej sprawie - co teraz mam robić?

Pozdrawiam

skylla1 13-05-2010 19:09

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Zobacz kilka wątków niżej. Cieknie przez spryskiwacze szyby w pokrywie silnika - nawet jak są na uszczelce - trzeba je uszczelić i tyle. Pytanie, czym najlepiej...

szpaku1 13-05-2010 19:21

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 1435477)
Zobacz kilka wątków niżej. Cieknie przez spryskiwacze szyby w pokrywie silnika - nawet jak są na uszczelce - trzeba je uszczelić i tyle. Pytanie, czym najlepiej...


Wydaje mi się, że przed wymianą szyby było wszystko git, zresztą padało tamtej wiosny i nie było takich cyrków. Pzdwm

skylla1 13-05-2010 20:01

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Ja to sprawdziłem :-). Po ulewie też znalazłem wodę na silniku i sprawdziłem co pod pokrywą jest mokre. Były spryskiwacze (po naciśnięciu od środka łatwo odchodzą od maski). Zresztą nie ma innych otworów przez które woda mogłaby się wlać na górę silnika. U mnie też cieknie tylko przy dużej ulewie i też nie zauwazyłem tego wczesniej, bo gdy silnik ciepły woda szybko odparowuje.

gervee 13-05-2010 21:26

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał szpaku1 (Post 1435490)
Wydaje mi się, że przed wymianą szyby było wszystko git, zresztą padało tamtej wiosny i nie było takich cyrków. Pzdwm

Wydawało Ci się :) niestety. Przerabiałem to też na sobie ... na początek osuszanie dołków i wymianą świec. Pomogło na krótko - potem wymiana cewki i przewodów zapłonowych - jeżdżę tak już od około 30 lipca 2009 więc chyba pomogło (to jeśli chodzi o leczenie skutków). Przyczyny tak jak zauważyłem i wyczytałem na forach faktycznie chyba trzeba doszukiwać się w otworach maski, w których zamocowane sa dysze spryskiwaczy - przez nie woda przedostaje się do komory silnika i pech chce, że pada na pokrywę świec a tam włazi pod korek i dostaje się pomiędzy 1 i 2 świecę. Leczenie sprowadziło się do wymontowania spryskiwaczy, potem na ich spód nałożyłem niewielką ilość silikonu (zwykły przeźroczysty) i zamocowałem ponownie w masce. Chyba nie cieknie ;) ale nie sprawdzałem.

Woda w tym miejscu ma jeszcze o tyle złe działanie, że doprowadza do korozji broków silnika a co za tym idzie możliwości wydostawania się płynu chłodzącego w pobliże świec i kółko się zamyka.
Pisałem już o tym na tym forum ... poszukaj sobie wątku.

skylla1 14-05-2010 15:33

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
No i uszczelniłem spryskiwacze na masce u auto-blacharza jakimś poleconym tam preparatem. Test węża gumowego zdany. Zobaczymy jak ulewy. Koszt 10zł.

szpaku1 14-05-2010 15:56

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 1435994)
No i uszczelniłem spryskiwacze na masce u auto-blacharza jakimś poleconym tam preparatem. Test węża gumowego zdany. Zobaczymy jak ulewy. Koszt 10zł.


Ja niestety wybrałem się do serwisu Forda. Facet powiedział, że takim szarpaniem można popsuć cewkę itd. Wymienili mi więc wszystkie świece bo były zaśniedziałe, dysze spryskiwaczy, przewody zapłonowe. Teraz czekam na deszcze i próbę czy wytrzyma.

Tak czy owak dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

skylla1 14-05-2010 19:54

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał szpaku1 (Post 1436005)
takim szarpaniem można popsuć cewkę itd

OK, ale u mnie nic nie szarpało itp - silnik zapala i chodzi idealnie. Po prostu po ulewie zerknąłem i znalazłem wodę - nie wiem, czy zbierała się tez w zeszłym roku, natomiast przeciekk był na tyle mały, że tylko po ulewach.
Na wszelki wypadek zrób test szczelności - choćby w myjni.

focusmk2uk 11-09-2010 21:04

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
witam zwracam sie z prozba o pomoc w sprawie dostawania sie plynu chlodniczego do komory swiec!? auto to FF MK2 2005 rok 1.6 benzyna...auto przerywa szarpie zapalila sie lampka silnika i nie gasnie... jakis czas temu zauwazylem ze ubylo delikatnie plynu chlodniczego ale postanowilem sie tym nie przejmowac dolalem i jezdzilem dalej az do teraz.
auto ma w miare symboliczny przebiek bo ok 80 tys km 48 tys mil.. spotkal sie juz ktos z takim czyms? pomozcie z gory dzieki
p.s znajomy mechanik ze mogla peknac glowica?! czy to mozliwe w aucie z takim przebiegiem?

gervee 12-09-2010 21:56

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Pisałem już kiedyś (i nie tylko ja) o tym problemie. Woda przedostająca się przez otwory w masce (te, w których zamontowane są spryskiwacze) spływa na pokrywę silnika i na niej zalega. W pokrywie jest zamontowany korek, przez który podcieka woda do komory świec i tam doprowadza do korozji zaślepek układu chłodzenia (są dwie zaślepki pomiędzy świecami 1-2 i 3-4). Zaślepki korodują i przepuszczają płyn chłodniczy co w rezultacie uszkadza świece i może doprowadzić do uszkodzenia przewodów zapłonowych i cewki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.