Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Odgłos przy sprzęganiu skrzyni. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206453)

biscand 13-06-2014 20:45

Odgłos przy sprzęganiu skrzyni.
 
Byłem dzisiaj oglądać s-maxia 2009 TDCI 140HP 150kkm MANUAL!
Nie znam się za bardzo na fordach ale zdziwił mnie pewien odgłos...

Przy puszczaniu sprzęgła, w ostatniej fazie - zaraz przed całkowitym zasprzęgleniem słychać cichy dźwięk jakby jakiegoś mechanizmu - silniczka? pneumatyki? Chyba na każdym biegu. Słyszalne tylko przy całkowitej ciszy w kabinie, raczej niskich obrotach.

W pierwszej chwili pomyślełem, że to jakiś problem z wysprzęglikiem, dwumas wymęczyłem i nie było go raczej ani czuć ani słychać.

Jest tam jakiś mechanizm? Co to może być? Zły objaw?

RafałB 14-06-2014 09:07

Odp: Odgłos przy sprzęganiu skrzyni.
 
W tych skrzyniach słychać powinno być tylko jak szybko 1-szy bieg włączysz, taki lekkie "STUK" przy innych ma być cisza. Przynajmniej ja się z innymi odgłosami NIE spotkałem....

Radek3571 21-07-2014 22:42

U mnie słychac podobnie :/ ale możliwe, ze to po wymianie dwumasu na sztywne koło.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Yakac 23-07-2014 09:18

Odp: Odgłos przy sprzęganiu skrzyni.
 
Przypatrz się dwumasie. Spróbuj z niskich obrotów przyspieszyć gwałtownie i zobacz czy nie stuka.

greegi 26-07-2014 10:39

Odp: Odgłos przy sprzęganiu skrzyni.
 
z niskich obrotów gwałtownie przyspieszyć.... dobre :)
Chciałeś powiedzieć żeby w ogóle przyspieszać z niskich obrotów.

Ja chyba też zaczynam mieć problem z dwumasą. Słyszę stukanie jak auto stoi na luzie. Ja wcisnę sprzęgło odgłos cichnie a w czasie jazdy nie zauważyłem (chyba) nic szczególnego.
Pytanie jak długo można w takim stanie jeździć.
Wybieram się w dłuższą trasę na wakacje i nie wiem czy pilić z wymianą dwumasy i sprzęgła przed wyjazdem czy po?

dikileiden 26-07-2014 11:24

Odp: Odgłos przy sprzęganiu skrzyni.
 
Cytat:

Napisał greegi (Post 2246722)
Pytanie jak długo można w takim stanie jeździć.
Wybieram się w dłuższą trasę na wakacje i nie wiem czy pilić z wymianą dwumasy i sprzęgła przed wyjazdem czy po?

Jak nie "strzelasz ze sprzęgła " i "nie butujesz" to pojeździsz jeszcze kilka lat

Yakac 26-07-2014 12:42

Odp: Odgłos przy sprzęganiu skrzyni.
 
greegi - dokładnie o to mi chodziło, czasem palce szybsze niż myśl ;)

greegi 26-07-2014 15:51

Odp: Odgłos przy sprzęganiu skrzyni.
 
Cytat:

Napisał dikileiden (Post 2246740)
Jak nie "strzelasz ze sprzęgła " i "nie butujesz" to pojeździsz jeszcze kilka lat

Bardzo pozytywne to co piszesz. Raczej nie butuje ani nie strzelam sprzęgłem.
Niemniej jazda parę kkm (w tym duuużo autostrady i góry) nie napawa optymizmem. Tak czy inaczej czeka mnie wymiana dwumasy (i sprzęgła do kompletu) wcześniej czy później.
Ale chętnie bym poczekał do powrotu z wakacji.

jamacieq 05-09-2014 13:30

Odp: Odgłos przy sprzęganiu skrzyni.
 
Witam, a spotkał się ktoś z odgłosem "trzeszczenia" podczas puszczania i wciskania sprzęgła? dzieje się to tylko właśnie w tym przypadku. Mój tata mówi, że to może być wysprzęglik jakiś, ale słyszałem, żeby dobrze nasmarować i powinno być dobrze. Z góry dziękuje za odpowiedź.

salom 05-09-2014 14:01

Odp: Odgłos przy sprzęganiu skrzyni.
 
Trzeszczenie ze sprzęgła słychać wtedy, jeżeli już zaczyna pękać centralna sprężyna docisku tarczy, czyli tzw słoneczko. Jażeli bedzie sie nasilać to już długo nie pochodzi. Nieraz można i 1 rok pojeżdzić aż się odłamie któraś z wycięć sprężyny dociskowej, i narobi dużego pisku lub chrobotania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.