Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Rozebranie fotela kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194705)

kr1985 03-12-2013 18:30

Rozebranie fotela kierowcy
 
Witam.

Ostatnio zauważyłem ze w moim Mondeo w fotelu kierowcy ale z tyłu odkształca sie jakis element.

"Pomacałem" go i wyglada to tak jak by cos bylo w nim pęknięte.

Potrzebuje teraz pomocy jak rozebrac tapiserke fotela zeby jej nie uszkodzic a dostac sie do tego plastikowego czegoś znajdującego się z tyłu fotela.

Wie ktoś z was może jak sie do tego zabrac?

Fotel jest z elektryczna regulacja bez podgrzewania.

koszka 03-12-2013 18:48

Odp: Rozebranie fotela kierowcy
 
prawdopodobnie pękła sprężyna od regulacji lędźwiowej. Rozbierałem już fotel i nie jest to nic trudnego. dla lepszego dostępu najlepiej fotel jest wymontować i robic w domu.od spodu fotela znajdziesz takie jakby zakładki , które łacza materiał tylnej i przedniej części oparcia. należy to rozpiąć i wyciągnąć kółko regulcji pochylania oparcia i kółko regulacji lędźwiowej. następnie materiał oparcia do góry i w zasadzie mamy dostep o mechanizmu regualcji lędźwiowej. tapicerka trzyma się jeszcze od dołu na takich jakby haczykach, tez trzeba je odpiąć.

bobanr 03-12-2013 20:00

Odp: Rozebranie fotela kierowcy
 
Poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i daj nawet się nie pakuj w wyciąganie fotela.

koszka 03-12-2013 21:08

Odp: Rozebranie fotela kierowcy
 
no przy takiej pogodzie jak dziś nie zazdroszczę grzebania przy fotelu, no chyba , ze w ocieplanym garażu. Ale i tak uważam , że łatwiej jest wyciągnąć fotel, to zajmuje dosłownie 10 minut

kr1985 03-12-2013 22:02

Odp: Rozebranie fotela kierowcy
 
A jeżeli to ten drut od podparcia pękł to mozna go gdzie dokupić dorobić czy tylko serwis?

luksw 04-12-2013 00:10

Odp: Rozebranie fotela kierowcy
 
Hej.
Ja też wymieniałem niedawno tą sprężynę. Dostęp bardzo łatwy przynajmniej przy fotelach w skórze. Z dołu rozpinasz pokrycie i odpinasz od ramy fotela takie 2 haczyki na sznureczkach które napinają przednią część pokrycia fotela. Zdejmujesz gałkę regulacji lędźwiowej i zawijasz pokrycie oparcia do góry. Ja sprężyny na rynku wtórnym ani zamiennika nie znalazłem. W serwisie musiałem kupić cały mechanizm regulacji lędźwiowej (2sprężyny i kawałek plastiku z linką do regulacji ) aczkolwiek czytałem że niektórym udało się to pospawać (u mnie brakowało kawałka). Ja kupowałem w REWO Lubin. Cena po rabacie 240zł

truuski 11-12-2013 20:44

Odp: Rozebranie fotela kierowcy
 
Miałem dokładnie to samo z fotelem.
Polecam zebrać to co zostało i znaleźć firmę która zajmuje się sprężynami.
Ja przypadkiem znalazłem taką w Milanówku pod Warszawą i zrobili mi taką sprężynę za 10 zł.
Wczoraj, podczas zimnego dnia wymieniłem to w 10 minut, bez wyjmowania fotela.

kryzys 14-12-2013 20:37

Odp: Rozebranie fotela kierowcy
 
Też wymieniałem i wyciągałem fotel ale zupełnie niepotrzebnie, wystarczy przesunąć go max do przodu, siadsz z tyłu, wyciągasz pokrętło regulacji lędźwi rozpinasz tapicerkę na dole, podciągasz ją trochę do góry i masz super dostęp do pękniętego druta. Całość 5 minut roboty.

bobanr 22-12-2013 08:46

Odp: Rozebranie fotela kierowcy
 
Nawet nie trzeba ściągać regulacji lędźwiowej. Dostęp jest wystarczający.

PS.

Ja spawałem, ale nie wytrzymało to długo. Firma od sprężyn, dobry pomysł tylko jak tego szukać.

kryzys 19-01-2014 11:29

Odp: Rozebranie fotela kierowcy
 
zrobiłem małą foto-instrukcję z wymiany sprężyny:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.