Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   MKIII-Stuki w przednim zawieszeniu-jakie części? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=17671)

kreml 27-10-2006 18:25

MKIII-Stuki w przednim zawieszeniu-jakie części?
 
Witam! Mam pytanko-w moim Mondku (2.0 HE przebieg 130kkm) słychać głośne stuki na muldach w przednim zawieszeniu.Mniemam że to albo łączniki stabilizatora,albo gumy na stabilizatorze albo któraś z tulei lub sworzeń wahacza.Z tego co wyczytałem w książce "Sam naprawiam" z wymianą czegokolwiek z przodu lekkie kłopociki bo trzeba opuszczać sanki.Tak że prawdopodobnie odstawię samochód do warsztatu i chciałbym za jedną robotą wymienić jak najwięcej.Czy jest możliwe aby przy przebiegu 130 tys km normalnej jazdy bez "dzwona" wahacze były do wymiany?Czy da się wymienić same tuleje w wahaczach?Czy miał może ktoś z Was kontakt z zamiennikami łączników stabilizatora (w ABSCAR kosztuje 190 zł a podróby na Allegro ok.45 -ale czy da się na tym jeździć?) Dzięki za wszelkie porady i poświęconą chwilkę. Pozdrawiam

mondzio III 27-10-2006 18:42

Cytat:

Napisał kreml
Mniemam że to albo łączniki stabilizatora,albo gumy na stabilizatorze albo któraś z tulei lub sworzeń wahacza.

dajesz sam odpowiedz
Cytat:

Napisał kreml
wahacze były do wymiany?Czy da się wymienić same tuleje w wahaczach

starczy wymienić same tulejki
i jeszcze zobacz na to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kreml 28-10-2006 06:11

mondzio III jesteś Wielki!!! Dzięki

Rafał 28-10-2006 07:16

Też coś takiego odczuwam
przy wolnym przejeździe po "polskich drogach" i bujaniu auta stuki są nie milosierne z dwóch stron
mój ma 166 tyś z czego 30 tyś w Polsce

sądzicie że to stabilizatory czy łożyska amortyzatorów ????

mondzio III 28-10-2006 07:56

Cytat:

Napisał Rafał
że to stabilizatory czy łożyska amortyzatorów

trudno wywnioskować
złap za łącznik stabilizatora i zobacz czy nie ma luzu
a następnie jak co to szukać dalej
aha jeszcze na stabilizatorze(nie na łączniku)są takie tulejki plastikowe
co stabilizator jest przykręcony i trzeba by je też sprawdzić

Bart 28-10-2006 08:19

Cytat:

Napisał kreml
Czy miał może ktoś z Was kontakt z zamiennikami łączników stabilizatora (w ABSCAR kosztuje 190 zł a podróby na Allegro ok.45 -ale czy da się na tym jeździć?)

Miałem kontakt z zamiennikiem założonym mi w ASO (panowie mnie namówili) za 57 PLN - wytrzymał 1000 (słownie: TYSIĄC) kilometrów! :fcp24
Zakładaj oryginał, nie ma reguły, ale koszty robocizny Cie zjedzą jak się będą zamienniki tak sypać!

Cytat:

Napisał kreml
Czy jest możliwe aby przy przebiegu 130 tys km normalnej jazdy bez "dzwona" wahacze były do wymiany?

Możliwe :fcp27 W Vectrze C GTS (bardzo zadbanej, moja mama jeździ) wymienialiśmy wahacze po niecałych 70 kkm :fcp24 :fcp24 :fcp24

Cytat:

Napisał kreml
Mniemam że to albo łączniki stabilizatora

Niech ktoś Ci pobuja autem za dach a ty popatrz na łączniki i posłuchaj - najczęstsza usterka.

Cytat:

Napisał kreml
słychać głośne stuki na muldach w przednim zawieszeniu

Ja miałem rozwalony amortyzator! Stukał sobie... :fcp16 Dodam, że miesiąc wcześniej wymieniałem łącznik stabilizatora i coś koło tego okresu byłem na przeglądze ponaprawczm - samochód przeszedł pozytywnie ścieżkę z amortyzatorami o sprawności 10% przód / 14% tył!!! :fcp24 :fcp24 :fcp24

[ Dodano: 2006-10-28, 09:21 ]
Cytat:

Napisał mondzio III
aha jeszcze na stabilizatorze(nie na łączniku)są takie tulejki plastikowe
co stabilizator jest przykręcony i trzeba by je też sprawdzić

mondzio III, słuszna uwaga ;)

[ Dodano: 2006-10-28, 09:22 ]
Cytat:

Napisał Rafał
przy wolnym przejeździe po "polskich drogach" i bujaniu auta stuki są nie milosierne z dwóch stron

Możesz mieć łączniki stabilizatora wybite (albo tylko JEDEN - potrafi się tak nieść, że wrażenie jest, że stuka raz z jednej raz z drugiej strony :D)

jagrall 28-10-2006 16:46

Cytat:

Napisał kreml
Z tego co wyczytałem w książce "Sam naprawiam" z wymianą czegokolwiek z przodu lekkie kłopociki bo trzeba opuszczać sanki

ja jakoś nie wierzę w tą książkę, w książce do mkII pisze, że żeby dobrać się do włącznika świateł trzeba najpierw zdjąć kierownicę...

mondzio III 29-10-2006 06:16

Cytat:

Napisał Bart
Niech ktoś Ci pobuja autem za dach a ty popatrz na łączniki i posłuchaj - najczęstsza usterka.

a jeszcze lepiej spróbuj zajechać na stację
gdzie robisz przeglądy i zapytaj czy mogą
sprawdzić ci przód bo masz jakieś stuki
i dla wszystkiego sprawdz tyl samochodu

paweł sobaś 29-10-2006 07:54

witam
w moim mondeo też były słyszalne stuki w przednim zawieszeniu. Okazało się, że końcówka drążka kierowniczego się wyrobiła. Wymieniłem i wszystko ustało. Z informacji jakie uzyskałem w ASO wynika, że te elementy szybko się niszczą na naszych wspaniałych :fcp18 drogach.
Pozdro

bumbum 29-10-2006 07:54

w moim mkI tez mam do wymiany,nie wiem jak to się nazywa,ale mechanik jak rozbujał auto tak jak pisaliście wczesniej,to pokazał mi z tułu pod spodem 2 takie krótkie łączniki i tam gumowe czy plastikowe elementy mam do wymiany i na takiej długiej belce czy pręcie zagiętym który idzie od prawego do lewego koła,tez są takie gumowe czy plastikowe elementy do wymiany.Mówił ze to groszowe sprawy,ale niepokoi mnie zgrzyt w przednim prawym kole.Jak rozbujam auto to nie ma na prostych kołach ale jak max skręcę w lewo to wtedy słychać.Nieraz nawet jak zaparkuje i i mam skręcone w lewo na max i prostuje kierownice na postoju a pasazerowie jeszcze wsiadają to tez słychać zgrzyt i to samo jak najadę na wysepkę dość szybko.
co to moze byc?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.