Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [S-MAX 2015- ] Skrzynia biegów 8F40 - jak z awaryjnością (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340390)

tomcio193 19-04-2024 10:02

Skrzynia biegów 8F40 - jak z awaryjnością
 
Drodzy,
przymierzam się do zakupu S-MAX 2.0 TDCI 190km Automat przebieg 20 tys km, fajna wersja ST line, w zasadzie to miałem już zarezerwowany, w dniu wczorajszym zdjąłem rezerwację z powodu skrzyni biegów.

Dzwoniłem do kilku magików od skrzyń biegów i każdy z nich odradzał z powodu dużej awaryjności - problemy pojawiają się już przy 60-80 tys km.
Drugi argument to bardzo droga naprawa 12-15 tys zł.

Na forum znalazłem wątki o pooszarpywaniu, omijaniu biegów, itd, natomiast brak info co było dalej i czym sie zakończyło.

Chciałbym zrobić statystykę:

jaki macie przebieg w aucie z tą skrzynia
czy występowały problemy
jaki koszty naprawy
czy wymienialiście olej w skrzyni, jeżeli tak to co ile

Dziękuje za wszystkie wypowiedzi.

benykuleczka1 19-04-2024 11:26

Odp: Skrzynia biegów 8F40 - jak z awaryjnością
 
Mam auto z tą skrzynią. 65k zrobione, problemów brak. Przy 60k wymieniłem olej statycznie. Skrzynia leniwa, jak nie jesteś od świateł do świateł pełna epa to raczej nie będziesz narzekał. Nie wiem ile ewentualna naprawa może kosztować, ale która jest tania w naprawie?:mrgreen:

PRIMANUS 19-04-2024 15:36

Odp: Skrzynia biegów 8F40 - jak z awaryjnością
 
Mam 53k km przebiegu
Przy 50k km wymieniałem olej metodą dynamiczną.
Olej był ciemny, ale nie było w nim opiłków (czyli brak wyraźnych oznak zużycia skrzyni).
Jeżdżę głównie trasy, więc skrzynia nie ma aż tak dużo pracy.
Problemów brak, ale skrzynia mułowata (zapomnij o dynamicznej jeździe) - i to jest moim zdaniem jedyna wada tej skrzyni.
Oczywiście między bajki włóż twierdzenia ASO, że "oleju się nie wymienia"

w punkt:
Cytat:

Napisał benykuleczka1 (Post 3490948)
Skrzynia leniwa, jak nie jesteś od świateł do świateł pełna epa to raczej nie będziesz narzekał.


N7h4k4lr 22-04-2024 17:05

Odp: Skrzynia biegów 8F40 - jak z awaryjnością
 
Jak chcesz mieć fajną skrzynię to musisz wejść w problematyczne silniki czyli BMW.

kaskaderr 22-04-2024 20:18

Odp: Skrzynia biegów 8F40 - jak z awaryjnością
 
Mam takową w swoim ST Line.
nalatane 186k.
Wymiana oleju przy 171K i teraz przy 185k po roku uzywania wraz z silnikowym.
Skrzynia raczej dla krążownika niż do sportu. Jak będziesz dbał to pojezdzisz.

Na PS tez narzekaja i narzekaja. W kudze mam 170K i nic sie ze skrzynią nie dzieje.
Najważniesze to wymieniać olej. Może robię to za często ale przynajmniej cieszę się z użytkowania a nie stania na warsztatach i marudzeniem jakie to badziewie ford wymyślił


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.