Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Ksenon który gaśnie podczas jazdy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136439)

SebMagik72 29-07-2011 21:38

Ksenon który gaśnie podczas jazdy.
 
Witam wszystkich serdecznie
Mam problem z ksenonami a właściwie jednym. Podczas jazdy co jakiś czas jeden mi po prostu gaśnie. Na panelu informacyjnym pojawia się komunikat „awaria żarówki świateł mijania”. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu znowu świecą. Po jakimś czasie (nie ma tu reguły po jakim czasie) znowu gaśnie. Proszę Was o rade co mam z tym zrobić? Czy wina jest po stronie samej żarówki czy może innego elementu lampy? Jeżeli żarówka to czy mam wymienić jedną czy komplet?
Tutaj jeszcze jedno pytanie dotyczące spryskiwaczy lamp. Jak czy może kiedy one działają? Jak mam włączyć spryskiwacze lamp?
Czekam na Wasze podpowiedzi.
Pozdrawiam

motorek26 29-07-2011 22:05

Odp: Problem z ksenonem
 
popraw temat zgodnie z regulaminem

kopydleusz 30-07-2011 16:21

Odp: Ksenon który gaśnie
 
Miałem to samo, winien był palnik - D1S (oryginalnie Osram 66142).

Palniki wymieniamy jednocześnie z obu stron, żeby miały tę samą barwę. Poza tym drugi padnie moment po pierwszym.

Spryskiwacze odpalają się same co kilka myć szyby, wtedy jadąc szybko zobaczysz, że zapaćka Ci całą przednią szybę, a po chwili wycieraczki przelecą jeszcze raz.

SebMagik72 30-07-2011 19:38

Odp: Ksenon który gaśnie
 
Dzięki za odpowiedź.
Tutaj kolejne pytanie. Czy jestem w stanie to zrobić sam czy tylko serwis?

Pulse 30-07-2011 20:50

Odp: Ksenon który gaśnie
 
Pada Ci ksenon. Po pewnym czasie zacznie świecić na różowo, mrugać a na koniec zgaśnie. Palniki możesz wymienić sam.

kopydleusz 30-07-2011 21:15

Odp: Ksenon który gaśnie
 
do wymiany palników potrzebujesz dużych torxów, można to zrobić bez problemu samodzielnie

SebMagik72 30-07-2011 21:23

Odp: Ksenon który gaśnie
 
A jest jakiś opis jak to zrobić?
Co do demontażu całej lampy to wiem o co chodzi ... tzn widziałem opis ze zdjęciami. Tutaj inne pytanie. Czy posiada ktoś książkę serwisową do mondeo MK4?

chmielu 14 31-07-2011 08:07

Odp: Ksenon który gaśnie podczas jazdy.
 
wymienisz sam bez problemu zarnik,bedziesz chyba jeszcze potrzebowal maly torx zeby odkrecic blaszke trzymajaca zarnik jezeli dobrze pamietam

kopydleusz 31-07-2011 19:08

Odp: Ksenon który gaśnie podczas jazdy.
 
Cytat:

Napisał chmielu 14 (Post 1689657)
wymienisz sam bez problemu zarnik,bedziesz chyba jeszcze potrzebowal maly torx zeby odkrecic blaszke trzymajaca zarnik jezeli dobrze pamietam

do prawda, a instrukcja jest prosta:
1. wyjmij lampę
2. zdejmij duże prostokątne wieczko
3. wykręć małym (jakoś numer 8 mi się kojarzy) torxem 2 śrubki trzymające blaszkę z żarnikiem
4. wyjmij żarnik z blaszką, odpinając kabelek od żarnika
5. zdejmij blaszkę z żarnika, delikatnie ją podważając
6. zrób wszystko w odwrotnej kolejności uważając, by nie dotknąć żarnika ani ręką, ani nawet obudową lampy

SebMagik72 01-08-2011 11:09

Odp: Ksenon który gaśnie podczas jazdy.
 
Wielkie dzięki za pomoc. Teraz szukam miejsca gdzie mógłbym kupić te żarniki (D1S Osram 66142) - po dobrej cenie. Jestem z okolic Katowic i szukam miejsca gdzie mogę je znaleźć i odebrać. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.