Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Gdzie na ramie jest numer vin ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=188724)

suress 27-08-2013 14:31

Gdzie na ramie jest numer vin ?
 
Witam, zbliża mi się przegląd i chciałbym doszukać się nr vin wybitego na ramie lecz mi to nie wychodzi. przegrzebałem całe prawe nadkole wymyłem i nic. Część miejsca pokryta jest konserwacja. Mógłby ktoś życzliwy zapodać zdjęcie z dokładnym miejscem w którym jest nabity nr? Transit z 2003r. skrzyniowy. z góry dziękuję i pozdrawiam.

wojtekjanus 27-08-2013 16:36

Odp: Gdzie na ramie jest numer vin ?
 
Nr VIN jest wybity na nadkolu przedniego prawego koła tuż nad belką podłużnicy. Wybity jest w pionie, w zagłębieniu pomiędzy dwoma pionowymi wytłoczeniami, około 15-20 cm do przodu od amortyzatora.

dab1978 27-08-2013 19:41

Odp: Gdzie na ramie jest numer vin ?
 
Jest duża szansa, ze nr vin bedzie nie do odczytania...ja tak miałem (korozja) i z diagnostą były niezłe cyrki;) to miejsce to porażka na całej linii!!! a miejsce gdzie szukać napisał ci Wojtek...powodzenia;)

suress 27-08-2013 21:42

Odp: Gdzie na ramie jest numer vin ?
 
nie wiem kto to w ogóle wymyślił wybijać nr w takim miejscu... co do porady Wojtka to czytałem ja już w chyba 3 innych tematach i niestety mi nie pomogła... jutro pogrzebie poczyszczę, może trafie jak nie to pojadę tak i zobaczę co mi powiedzą.

edit:

ok VIN znaleziony, szkoda że nikt nie pisze o tym by zdemontować plastikowe nadkole, trochę pokryty korozja ale po użyciu drucianki ładnie czytelny ;) dzięki za pomoc pozdrawiam.

wer 08-08-2021 06:32

Odp: Gdzie na ramie jest numer vin ?
 
Witam mam identyczny kłopot ale u mnie (auto to Transit ale furgon ) nie ma nic nawet śladu by cokolwiek tam było a zerwałem drucianką całą konserwację i farbę do gołej blachy.. i niewidać na ramie śladów szlifowania/spawania/cięcia ...nie chce auta ciągnąc na złom a już za brak badań (które nie przeszły u 3 diagnostów-za kazdym razem włąsnie ten cholerny brak VINu) mam cofniety dowód rejestracyjny... Jestem świeżym użytkownikiem forum ..... POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!: !!::!!::!!::!!::!!::!!::!!::!!::!!:

eMWuGSM 19-08-2021 12:59

Odp: Gdzie na ramie jest numer vin ?
 
wer
Jak będziesz tak rozpaczliwie ekspresyjny to zapewne długo nie pobędziesz tu użytkownikiem.

Jak masz negatywny wynik BT idziesz do wydziału komunikacji, wypełniasz wniosek o nadanie numeru zastępczego, później udajesz się do rzeczoznawcy po opinię (koszt ok 500zł) po czym z uzyskanym w wydziale komunikacji skierowaniem stawiasz się na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów (zaznaczam OKRĘGOWEJ) wskazanej przez wydział komunikacji. Uprawniony diagnosta nabija zastępcze numery, montuje zastępczą tabliczkę znamionową wystawia stosowne zaświadczenie. Z tym zaświadczeniem i opinią udajesz się do wydziału komunikacji po nowy dowór rejestracyjny. Koszt całej imprezy nie powinien przekroczyć 1000zł i jak dobrze się zepniesz to idzie to ogarnąć w jeden dzień.

Peterson 29-08-2021 16:32

Odp: Gdzie na ramie jest numer vin ?
 
Tak jak kolega wyżej pisał. Przerabiałem temat i dokładnie tak to wyglądało.
Przy faktycznie dobrych i sprzyjających wiatrach do ogarnięcia w jeden dzień.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.