Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Brak mocy , bialy dym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99330)

lukaszrock85 03-05-2010 14:19

Brak mocy , bialy dym
 
Witajcie.
Jestem posiadaczem mundka od miesiąca i już mam poważny problem.Autko działało przez tydzien działało bez zarzutu, poźnij pojawił sie problem z przyspieszeniem powyżej 100 km/h od tej prędkosci silnik tracił ducha i potrzebował sporo czasu zeby sie rozpędzic. dokładnie wczoraj w trakcie jazdy zaczełą mrugac kontrolka świec żarowych. Zjechał na pobocze zgasiłem i zapaliłem auto nie bylo zadnej zmiany auto jechało nadal tak samo a kontrolka mrugała. Dzisiaj rano juz na zimnym silniku ledwo odpalił w dodatku pojawił sie biłay dym z rury. Czy ktoś może mnie nakierwować co nawaliło ? :(
Z góry dzięki za pomoc.

maestro06 03-05-2010 14:47

Odp: Brak mocy , bialy dym
 
szukajka kolego... temat turbina i wtryski, ewentualnie jak masz garaż albo nie pada w Twoich rejonach to zdejmij górną osłonę silnika i zobacz czy okolice wtrysków są suche...mogą równie dobrze nie dostarczać paliwa...a co do tracenia mocy powyżej 100km/h pewnie turbina albo zapchana sadzą, albo łożyska zużyte (sprawdź czy nie ubywa szybciej olej)

roxon1 03-05-2010 16:13

Odp: Brak mocy , bialy dym
 
Kolego miałem podobny problem ale u mnie działo sie to bez względu na prędkość i dodam jeszcze że auto sie dławiło i gasło. W moim przypadku był to czujnik ciśnienia paliwa. Auto mi nie dymiło. Sprężynka mrugała. Podłączenie pod kompa wyjaśniło wszystko. PS. może to paliwo gdzie tankujesz?

jendrekmak 03-05-2010 18:08

Odp: Brak mocy , bialy dym
 
jeśli pojawiła się sprężynka to tylko pozostaje odczytanie błędów. bez tego cała reszta dyskusji nie ma żadnego sensu

SrebnaStrzała 03-05-2010 19:37

Odp: Brak mocy , bialy dym
 
Cytat:

Napisał maestro06 (Post 1428055)
zobacz czy okolice wtrysków są suche

Odkąd pamiętam u mnie zawsze były wilgotne i to była kwestia uszczelniaczy, nie wydaje mi się aby to jakoś zauważanie szkodziło.

maestro06 04-05-2010 14:39

Odp: Brak mocy , bialy dym
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1428250)
Odkąd pamiętam u mnie zawsze były wilgotne i to była kwestia uszczelniaczy, nie wydaje mi się aby to jakoś zauważanie szkodziło.

wilgotne możesz mieć równie dobrze od źle wlewanego oleju... ;) kwestia "wilgotne" a "mokre" to jest różnica poza tym jak sam napisałeś, może to być kwestia uszczelniaczy i kolega małym kosztem wyeliminuje usterkę, bo skoro uszczelniacze już nie trzymają to silnik nie dostaje odpowiedniej dawki bo reszta ucieka przez nieszczelność...

piter_050 04-05-2010 18:22

Odp: Brak mocy , bialy dym
 
jak jest biały dym to zawsze będzie związane z olejem ;/ ja bym obstawiał na turbo w innym aucia miałem podobny problem diagnoza byłą jedna pęknięta turbina ;/

lukaszrock85 04-05-2010 21:27

Odp: Brak mocy , bialy dym
 
Dzisiaj ponownie uruchomiłem auto,miałem mały problem z odpaleniem nie chciał zaskoczyc.Gdy mu sie to udało to z rury poszedł biały dym i ponowne falowanie obrotów.Natomiast gdy silnik dostał troszke temperatury falowanie ustało i pracuje równo, dymienie też ustało,jednak gdy wyjechałem na miasto to auto nie ma mocy jedzie i jedzie jak wagon.Wtryski od góry są suchutkie nie ma sladu oleju czy tez innego wycieku.Jeżeli chodzi o paliwo to autko mam 3 tygodnie :( i tankowałem dwa razy, raz na Blieskiej a raz na Shelu.Zrobiłem tez dzisiaj mały reset polegający na odłaczeniu zasilania jednak to nic nie dało nadal mruga spręznyka. Jutro wybieram sie na komputer zobaczymy co ujawni. Pozdro

piotrekR 04-05-2010 23:24

Odp: Brak mocy , bialy dym
 
falowanie na zimnym + kopcenie na biało mijające w miarę rozgrzewania silnika - stawiam na wtryskiwacze, jak odczytasz błędy i będą wskazywać na wtryski to sprawdź przelewy na wtryskiwaczach - kiedy zaworki zwrotne w nich puszczają za dużo paliwa na przelew występują właśnie takie objawy.

maestro06 05-05-2010 08:01

Odp: Brak mocy , bialy dym
 
aaaa Panowie nikt z nas nie pomyślał o świecach...skoro falowanie i kopcenie ustaje przy nagrzanym silniku i miałeś problem z odpaleniem to po prostu sprawdź świece, możliwe, że jedna bądź wszystkie są na wyjściu (to w sumie najłagodniejsza finansowo opcja)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.