Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Nakrętki do felg stalowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171180)

Siggi 08-12-2012 18:51

Nakrętki do felg stalowych
 
Witam,
kupiłem zimowe koła i Pan wulkanizator powiedział mi, że nakrętki z alusów nie będą ok do stalówek i koszt nakrętek to stalówek to ok 200 zł/kpl. Wydało mi się to coś podejrzane-zwłaszcza cena tak więc postanowiłem zapytać na forum. Na allegro znalazłem komplet za 50zł tylko nie wiem czy to te.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pozdrawiam

gorilas 08-12-2012 19:13

Odp: Nakrętki do felg stalowych
 
Cytat:

Napisał Siggi (Post 1917867)
Witam,
kupiłem zimowe koła i Pan wulkanizator powiedział mi, że nakrętki z alusów nie będą ok do stalówek i koszt nakrętek to stalówek to ok 200 zł/kpl. Wydało mi się to coś podejrzane-zwłaszcza cena tak więc postanowiłem zapytać na forum. Na allegro znalazłem komplet za 50zł tylko nie wiem czy to te.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pozdrawiam

1. Nakretki z alusow rzeczywiscie nie moga byc uzywane do felg stalowych.
2. 200/kpl to cena wysoka, ale nie podejrzana ;) W sklepach internetowych na szybko widze nowki od 2.40 do nawet 15.00 za szt! Oczywiscie nie widze sensu kupowania nakretki po 15zl i taka za 2,40 tez bedzie OK.
3. Co do aukcji wygladaja na takie, ale po 1 trzeba sie upewnic o gwint M12x1,5 (jesli gosc powie ze zdjete z europejskiego focusa to ok, od I-III gwint ten sam) po 2 jesli jak widze z Twojego opisu masz focusa 2009 wiec FF2FL a gosc na aukcji sprzedaje 16szt. tak jak na zdjeciu to Ci 4 nadal braknie, 5 szpilek mamy na kolo :)
4. Wpisz w alledrogo szukajke nakretki zamiast srub, aukcji jest opor, sprzedaja na szt. np. tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nowki kosztuja tyle samo co te pordzewiale uzywki z Twojej aukcji.

Siggi 08-12-2012 20:31

Odp: Nakrętki do felg stalowych
 
Dzięki za odpowiedź, a wie ktos może ile takie nakrętki kosztują w Fordzie? mam jeden niedaleko i żeby nie okazało się, że wysyłką z allegro zapłacę tyle samo co w serwisie.
Pozdrawiam.
Ps. Faktycznie u siebie mam 20 nakrętek.

mmmk 08-12-2012 20:42

Odp: Nakrętki do felg stalowych
 
jak kiedyś kupowałem to w salonie forda do stalowych były tańsze niż w sklepie fordopodobnym. około 5 zł sztuka. zresztą sporo czasu jeździłem z nakrętkami od alu do stalowych i było ok.

Agutto 09-12-2012 08:35

Odp: Nakrętki do felg stalowych
 
Cytat:

Napisał mmmk (Post 1917949)
jak kiedyś kupowałem to w salonie forda do stalowych były tańsze niż w sklepie fordopodobnym. około 5 zł sztuka. zresztą sporo czasu jeździłem z nakrętkami od alu do stalowych i było ok.



A co właściwie moze sie stać ( jezeli profil nakrętki jest taki sam), jak będą stalowe felgi przykręcone nakrętkami od aluminiowych? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RS AUTO-RAF 09-12-2012 14:03

Odp: Nakrętki do felg stalowych
 
kolego cena niska ale przyjrzyj sie jak są wyrobione od felg. powierzchnia styku z felgą jest wyrobiona. poszukaj czegoś w lepszym stanie.

korek007 09-12-2012 14:38

Odp: Nakrętki do felg stalowych
 
Cytat:

Napisał Siggi (Post 1917867)
... koszt nakrętek to stalówek to ok 200 zł/kpl....

Witam
Tu masz nówki po 2,40 :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Siggi 09-12-2012 15:44

Odp: Nakrętki do felg stalowych
 
Cytat:

Napisał korek007 (Post 1918423)
Witam
Tu masz nówki po 2,40 :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dziekuję. Włąśnie kupiłem.

String 23-01-2015 10:57

Odp: Nakrętki do felg stalowych
 
Przepraszam, że odkopuję... ale mam pytanie odnośnie nakrętek.

Mechanik mnie poinformował że mam nakrętki do wymiany i trzeba kupić 20 sztuk.
Ale naszły mnie wątpliwości jakie nakrętki kupić, gdyż: latem jeżdżę na alufelgach a zimą na stalowych felgach... więc jakie tu kupić nakrętki? Czy śruby do stalowych nadają się do alusów (wszak u mnie przykryte są deklem)? Nie uszkodzą ich?
Mechanik mówił coś o kwocie 15 PLN za sztukę - a przecież tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] są zdecydowanie tańsze...

Będę wdzięczny za poradę.

lucanx 23-01-2015 12:55

Odp: Nakrętki do felg stalowych
 
Jeżdżę dokładnie takim samym "systemem " jak Ty.
Zimą skręcam stalowki zwykłymi nakrętkami a latem alu specjalnymi do takich felg. Kupiłem komplet dwudziestu za 240 zł półtora roku temu i działają wszystkie do dziś....
Tak też bym Ci proponował zrobić z nakrętkami.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.