Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138898)

mk1wawa 05-09-2011 21:23

kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
witam, kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika a po uruchomieniu silnika gaśnie ? jedyny pomysł, który otrzymałem od elektryka to słaby akumulator ale naładowałem i nic się nie zminiło.

walek77 06-09-2011 06:41

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Nic złego się nie dzieje, tak właśnie ma być-kontrolka układu ABS gaśnie w momencie uruchomienia silnika,czasem gaśnie trochę wcześniej ale nie ma to większego znaczenia.
Moduł ABS diagnozuje działanie poszczególnych elementów układu,zazwyczaj trwa to dobre kilka sekund a lampka gaśnie dopiero w momencie uruchamiania lub po uruchomieniu silnika. W moim Focusie też gaśnie dopiero po uruchomieniu silnika.
Moim zdaniem nie ma powodów do obaw. ;)

Vosh 06-09-2011 08:12

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Nie chodzi o słaby akumulator tylko o zbyt duży spadek napięcia podczas rozruchu. Trop raczej właściwy - to typowe objawy przy początkach problemów z akumulatorem. Ja dwa sezony wytrzymałem w takim stanie ;) Po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy. I nie słuchaj, że tak ma być...

ArturZS 06-09-2011 17:35

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Cytat:

Napisał Vosh (Post 1705051)
Nie chodzi o słaby akumulator tylko o zbyt duży spadek napięcia podczas rozruchu. Trop raczej właściwy - to typowe objawy przy początkach problemów z akumulatorem. Ja dwa sezony wytrzymałem w takim stanie ;) Po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy. I nie słuchaj, że tak ma być...


u mnie to samo po wymianie gitarka:lol:

Bourne 07-09-2011 12:31

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Cytat:

Napisał mk1wawa (Post 1704967)
kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika a po uruchomieniu silnika gaśnie ? j

Tak ma być
To jest standardowy tryb testowanie układu
Każdy focus tak ma
Zdarza się że w niektórych focach gaśnie od razu

cezarg1410 07-09-2011 16:31

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Mam w domu 3 auta i w dwóch siedzą nowe akumulatory.
We wszystkich trzech kontrolka od ABSu zapala się przy starcie silnika mimo że po przekręceniu zaplonu jeszcze przed kręceniem rozrusznikiem gaśnie ona.

walek77 07-09-2011 20:44

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Cytat:

Napisał Vosh (Post 1705051)
Nie chodzi o słaby akumulator tylko o zbyt duży spadek napięcia podczas rozruchu. Trop raczej właściwy - to typowe objawy przy początkach problemów z akumulatorem. Ja dwa sezony wytrzymałem w takim stanie ;) Po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy. I nie słuchaj, że tak ma być...

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, stan akumulatora oraz jego naładowanie nie mają nic wspólnego z gaśnięciem lub nie gaśnięciem kontrolki układu ABS.

Dodam że w swoim Focusie także mam nowy akumulator, ale sprawa nie dotyczy tylko Focusa. Mogę podać kilka przykładów innych aut w których sterownik ABS zachowuje się w ten sam sposób - wyłączając kontrolkę dopiero po uruchomieniu silnika. Jak pisałem wcześniej jest to związane z diagnozowaniem przez moduł poprawnego działania całości układu ABS.

Vosh 08-09-2011 12:52

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Test jest robiony po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon a nie przy kręceniu rozrusznikiem. Ale u Was pewnie jest inaczej a ja mam popsute auto ;)

@mk1wawa
Sprawdź jeszcze, czy przy rozruchu nie "błyskają" Ci przednie światła. Jeśli tak, to na 100% wymiana akumulatora.

mk1wawa 05-02-2012 11:36

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Światła nie błyskają przy rozruchu, dodam tylko że wcześniej tak nie było, czyli kontrolka zapalała się po przekręceniu kluczyka i gasła a nie jak jest obecnie przy rozruchu. Spróbuję z przełożeniem innego akumulatora na chwile i dam znać czy problem został rozwiązany. Dzięki za wszystkie porady. pozdrawiam

Bourne 05-02-2012 13:10

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Nie wiem czego wy się dopatrujecie z tą kontrolką
Zapalanie się kontrolki podczas rozruch informuje tylko o prawidłowym działaniu ABSu i testowaniu się całego układu tzn. sterownika

To jest normalny objaw i nie ma się do czego przyczepić
TAK MA BYĆ


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.