Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Hak elektryczny - nie wysuwa się (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334425)

slag 04-04-2023 08:26

Hak elektryczny - nie wysuwa się
 
W bagażniku mam przycisk do zwolnienia haka holowniczego. Po jego naciśnięciu nic się nie dzieje. Po dłuższym - kilkusekundowym - przytrzymaniu przycisku, wydobywa się ciągły sygnał przez kilka sekund po czym się wyłącza.

Podpowiedzcie proszę - wysunięcie haka jest tak skomplikowane, czy po prostu coś u mnie raczej nie działa? W instrukcji nie doszukałem się informacji nt. elektrycznego haka....

grzechu913 04-04-2023 08:35

Odp: Hak elektryczny - nie wysuwa się
 
Trzeba nacisnąć do pojawienia się sygnału ,puścić i jeszcze raz nacisnac

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

slag 04-04-2023 08:53

Odp: Hak elektryczny - nie wysuwa się
 
Eureka. Dziękuję, oczywiście działa ;)
Cytat:

Napisał grzechu913 (Post 3451482)
Trzeba nacisnąć do pojawienia się sygnału ,puścić i jeszcze raz nacisnac

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


edmun 04-04-2023 10:07

Odp: Hak elektryczny - nie wysuwa się
 
Najlepsze że instrukcja obsługi ma dokładnie ten sam opis... :/
Sorry. Będę dzisiaj wredny ale można było chociaż to ogarnąć.
I proszę nie mów że "ale jest po angielsku" albo "poprzedni właściciel gdzieś zgubił".

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

slag 05-04-2023 06:38

Odp: Hak elektryczny - nie wysuwa się
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 3451498)
Najlepsze że instrukcja obsługi ma dokładnie ten sam opis... :/
Sorry. Będę dzisiaj wredny ale można było chociaż to ogarnąć.
I proszę nie mów że "ale jest po angielsku" albo "poprzedni właściciel gdzieś zgubił".

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zadałem pytanie, na które uzyskałem odpowiedź. Twój komentarz do wątku nic nie wnosi.
Natomiast gdybyś chciał go rozbudować, to trzeba było zapytać z jakiej instrukcji korzystałem skoro nie znalazłem tej informacji. Może z niewłaściwej, a może z treści dostępnej poza wersją papierową? A może... itd? A może angielski jest moim językiem ojczystym, a Ty źle wywróżyłeś, że to właśnie powód mojej niewiedzy (?). Mniej spiny.
Miłego dnia.

edmun 05-04-2023 09:20

Odp: Hak elektryczny - nie wysuwa się
 
Nie ma niewłaściwej wersji instrukcji.
Każde wydanie zawiera informację o tym haku i jak go zwolnić.

Jesli chodzi o moją wzmiankę o języku angielskim (lub jakimkolwiek innym) to dlatego, że nawet jeśli miałbyś papierową instrukcję pojazdu w języku którego nie rozumiesz, to Ford udostępnia instrukcje w języku polskim na swej stronie internetowej.
Więc nie możesz się zasłonić, że w aucie nie było instrukcji bo "zaginęła" lub masz ale w języku którego nie rozumiesz.
Biorąc pod uwagę, że masz dostęp do internetu bo piszesz na tym forum, to znaczy że masz też dostęp do strony Forda.
Na szczęście ich serwery nie blokują numerów IP, więc nie możesz się też zasłonić że forum Ci działa ale strona Forda jest zablokowana.

Tak więc sorry ale nie ma żadnego argumentu dlaczego nie zajrzałeś do instrukcji obsługi pojazdu aby tam poszukać odpowiedzi.
Żeby jeszcze tej odpowiedzi nie było, lub żeby było coś namieszane to jeszcze bym zrozumiał. Nie będę prosił abyś mi wybaczył bycie zrzędą ale dzień w dzień widzę jak użytkownicy internetu wolą zapytać pytanie na które można znaleźć odpowiedź szybciej, niż pytając na forum/reddicie/facebooku itp.

konieczko5 05-04-2023 09:53

Odp: Hak elektryczny - nie wysuwa się
 
Nie zajrzał, bo jest leniem. Takim nie można pomagać.

RECONDO 07-04-2023 21:47

Odp: Hak elektryczny - nie wysuwa się
 
Przy okazji. Dysponuje ktoś schematem elektrycznym haka? Sam silnik zasilany jest "analogowo", + i -, czy "cyfrowo" CAN?

Marecki_45 16-08-2023 20:11

Odp: Hak elektryczny - nie wysuwa się
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 3451951)
Przy okazji. Dysponuje ktoś schematem elektrycznym haka? Sam silnik zasilany jest "analogowo", + i -, czy "cyfrowo" CAN?

Z tego co jest u mnie to analogowo ! Wystarczy podpiąć napięcie 2 sekundy i jest odblokowany . tylko ja mam inny problem bo to wszystko nie działa jak powinno :oops: Wygląda na to że te dwa moduły nie tozmawiają ze sobą i szukam rozwiązania


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.