Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] gwizdy w czasie jazdy powyzej 80km/h (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=131976)

abibi 29-05-2011 15:43

gwizdy w czasie jazdy powyzej 80km/h
 
powyzej 80 km/h słychać rosnacy gwizd (ewidentnie powietrza) z okolicy szyby przedniej..jest dosc irytujace bo staje sie głosniejszy niz silnik.. ktos miał cos takiego?? cóz to moze byc??

Kipa 03-06-2011 23:49

Odp: gwizdy w czasie jazdy powyzej 80km/h
 
Banalne pytanie - masz domknięte szyby, drzwi ? Sprawdziłeś szczeliny ?

eddek 04-06-2011 07:16

Odp: gwizdy w czasie jazdy powyzej 80km/h
 
Uszkodzona uszczelka?

chmielu 14 04-06-2011 20:20

Odp: gwizdy w czasie jazdy powyzej 80km/h
 
witam.albo doginanie drzwi plus regulacja a jezeli z samej szyby to moze sie leciutko odkleila(oddzielil sie primer od kleju)i bedzie trzeba z czolowa szyba pokombinowac.ale najpierw zlokalizowac dokladnie.powodzenia

zedar 07-06-2011 18:57

Odp: gwizdy w czasie jazdy powyzej 80km/h
 
mialem to samo. okazalo sie ze szyba w lewym gornym rogu byla nieszczelna i woda lała sie pod pedaly.

abibi 07-06-2011 20:22

Odp: gwizdy w czasie jazdy powyzej 80km/h
 
oczywiscie ze mam domkniete drzwi i okna.. wszystko tez jest szczelne, nic nigdzie nie leje sie... z uszczelka popatrze ale nie zauwazyłem nigdzie szczelin.. to tez nie wycieraczki i nie lusterka bo jak je zloze to gwizdze dokładnie tak samo.. irytujace to jest

chmielu 14 09-06-2011 07:58

Odp: gwizdy w czasie jazdy powyzej 80km/h
 
spotkalem sie z podobnym przypadkiem z s-maxie i okazalo sie ze listwa ta zewnetrzna szyby(sa dwie zewnetrzna i wewnetrzna taka rynienka do ktorej sie wsowa ta zew)byla podlamana albo zle wsadzona i przy wiekszych predkosciach swistalo.listwa wymieniona i problem z glowy

mark54 16-06-2011 14:52

Odp: gwizdy w czasie jazdy powyzej 80km/h
 
Mialem cos takiego w Escorcie, tyle ze gwizdac zaczynalo przy prekosci ok. 150 - 160km/h.
Dlugo szukalem przyczyny, ale w koncu okazalo sie ze w kleju na ktorym byla przymocowana przednia szyba, byla malutka szczelinka z ktorej przy odpowiedniej predkosci robily sie "ograny".

msr 17-06-2011 09:33

Odp: gwizdy w czasie jazdy powyzej 80km/h
 
Nie w mondeo ale w innym aucie miałem podobny problem. W moim przypadku okazało się, że to antena od radia była zbyt pionowo ustawiona i gwizdała przy większych prędkościach.

abibi 17-06-2011 18:01

Odp: gwizdy w czasie jazdy powyzej 80km/h
 
o antenie nie pomyslalem..ale ona chyba nie ma regulacji..
no obszukałem wszystko, nic nie nadlamane, nic nie odstaje, wszystko pozamykane a gwizd jak byl tak jest..samo autko jest ciche, karoseria dobrze zrobiona, ale ten gwizd mnie rozbraja..juz sam nie wiem gdzie szukac...:mad:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.