Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Filtr paliwa w benzynie - czy jest? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146146)

kidlerr 15-12-2011 10:57

Filtr paliwa w benzynie - czy jest?
 
Witam,
na wstepie zaznaczam że przed napisaniem tego postu skorzystałem z opcji ":szukaj".
Owszem znalazłem nawet parę np ten: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale panowie tam nie ma najprostrzej odpowiedzi na pytanie czy we wszystkich Focusach IIFL benzyna wogóle są filtry?
Ba jest nawet wpis że w niektórych fokach nie ma filtra!

Prosze więc o definitywną odpowiedź:
czy we wszystkich FF2FL benzyna jest filtr paliwa? Jeżeli tak to gdzie do cholery bo ja i mój mechanik gapiliśmy się na bak paliwa, przewód paliwowy wychodzący i całą resztę i kurna nic! Nie ma tego filtra tak ładnie opisanego w książce pana Korpa na stronie 128!
Rozwiążmy tem problem! Może jakaś fotka?

skylla1 15-12-2011 12:09

Odp: Filtr paliwa w benzynie 1,6 - czy jest?
 
Jest niewymienny przy zbiorniku paliwa.

kidlerr 15-12-2011 16:21

Odp: Filtr paliwa w benzynie 1,6 - czy jest?
 
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 1752523)
Jest niewymienny przy zbiorniku paliwa

No to jak wyjasnić cały rozdział w Poradniku użytkownika Ford Focus II i C-Max na stronie 127 opisujący wymianę filtru paliwa w silnikach benzynowych?

Proszę o dalsze podpowiedzi

skylla1 15-12-2011 19:19

Odp: Filtr paliwa w benzynie 1,6 - czy jest?
 
No to znajdź w planie serwisowym Forda wymianę tego twojego filtra :-).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kidlerr 15-12-2011 21:21

Odp: Filtr paliwa w benzynie 1,6 - czy jest?
 
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 1752688)
No to znajdź w planie serwisowym Forda wymianę tego twojego filtra :-).

To że nie ma w planie serwisowym wymiany filtra to żaden argument.

Cytuje z poradnika Dietera Korpa strona 127:

"W modelach Focus II i C-Max z silnikiem benzynowym filtr paliwa ma taką samą trwałość jak silnik. Sposób wymiany filtra opisano na wypadek nabycia używanego samochodu i wystąpienia zastrzeżeń co do jakości filtru."

Z cytatu wynika że producent nie przewiduje wymiany filtra - przynajmniej w cywilizowanych krajach. Niestety u nas cywilizacja zatrzymała się przed wojną, więc filtr chciałem wymienić po zakupie auta, ponieważ nie wiem co było do niego lane przez ostatnie 3 lata...
Prosze podpowiedzieć gdzie go do cholery szukać, skoro nie ma go tam gdzie powinien być?

skylla1 15-12-2011 21:54

Odp: Filtr paliwa w benzynie 1,6 - czy jest?
 
Muszę cię zaszokować, ale u nas benzynowe auta też jeżdżą na benzynie, więc wiadomo co było lane :-). Nie słyszałem, aby ktokolwiek musiał wymieniać ten filtr, więc po co szukasz problemu, który nie istnieje?

kidlerr 15-12-2011 22:18

Odp: Filtr paliwa w benzynie 1,6 - czy jest?
 
Nie pytam o filtr ot tak sobie. Chce go wymienić - dlaczego? bo uważam że w Polsce paliwo jest jednak troche inne niż np w Niemczech. Inne pod względem zanieczyszczeń a mówiąc dosadnie jest poprostu brudne więc filtr się zatyka. Czy to tak ciężko pojąć?

joe70 16-12-2011 10:41

Odp: Filtr paliwa w benzynie 1,6 - czy jest?
 
1 załącznik(i)
Układ paliwowy jest typu "returnless" czyli nie ma powrotu paliwa do baku , z pompy jest tylko wyjście.Sprawdzałem po moim VIN i wygląda na to , że filtra paliwa zewnętrznego nie ma , jest on zintegrowany z pompą paliwa .Może w którymś roczniku poniżej 2006 montowano filtr paliwa stąd w książce adnotacja o wymianie. Podobnie miałem we Fiacie Punto 2 też nie było zewnętrznego filtra paliwa , a układ był returnless.Na rysunku w katalogu jest tylko pompa i elastyczne przewody paliwowe.

walek77 16-12-2011 19:00

Odp: Filtr paliwa w benzynie 1,6 - czy jest?
 
Rozdział w poradniku Dietera Korpa odnoszący się do wymiany filtra paliwa dotyczy silników benzynowych 1.8 Duratec-HE PFI (125KM) MI4 oraz 2.0 Duratec-HE (145KM) MI4. Otóż w tych silnikach modelu Focus Mk2 FL jest zastosowany tzw. ramowy wysokowydajny filtr paliwa (wyglądający jak zwykły filtr paliwa we wcześniejszych modelach benzynowych i zamocowany na zewnątrz nieopodal zbiornika paliwa). Ten filtr według Forda ma taką samą trwałość jak silnik i nie przewiduje się jego wymiany, ale w razie potrzeby jest on dostępny jako część zamienna i można go wymienić - co opisuje poradnik Korpa.

Co do silników benzynowych 1.4 Duratec-16V PFI (75KM) oraz 1.6 Duratec-16V PFI (100/115KM), to w tych silnikach filtr paliwa jest zintegrowany z pompą i czujnikiem poziomu paliwa znajdującymi się w zbiorniku paliwa. Wymiany tego filtra również Ford nie przewiduje w całym okresie użytkowania samochodu, aczkolwiek jest ona możliwa - tyle że koszt tego mechanizmu jest kilkanaście razy wyższy niż koszt filtra ramowego w modelach z silnikami 1.8 i 2.0.

kidlerr 19-12-2011 09:32

Odp: Filtr paliwa w benzynie 1,6 - czy jest?
 
Ostatnie dwie odpowiedzi przywróciły mi wiarę że są na forum fachowcy czytający ze zrozumieniem i potrafiący odpowiedzieć fachowo na pytanie .
Bardzo dziękuję i pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.