Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] "masło" w zbiorniczku wyrównawczym 1.5tdci 120km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339697)

Bad_Strus 03-03-2024 19:23

"masło" w zbiorniczku wyrównawczym 1.5tdci 120km
 
1 załącznik(i)
Witam
Niedawno nabyłem focusa 2018r 1.5tdci sprowadzonego z Niemiec.
Auto stan niemal idealny ale martwi mnie układ chłodniczy,
- temperatura osiągająca maksymalnie ok 75 stopni
- "masło" na górze zbiorniczka (zdjęcie)
mogą to być objawy uszkodzonego termostatu?
czy może termostatu i uszczelki pod głowicą?
chciałbym wykluczyć uszczelkę ponieważ auto ma moc, nie kopci,
olej też wygląda normalnie. Ale nie wiem czy może to być spowodowane przez niską temperaturę.

zmulim 03-03-2024 19:42

Odp: "masło" w zbiorniczku wyrównawczym 1.5tdci 120km
 
Czyli stan nie niemal idealny… Chciałbyś wykluczyć uszczelkę pod głowicą, wiadomo, każdy chciałby to wykluczyć ale nie wygląda to dobrze. Taki majonez może o uszczelce właśnie świadczyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wilku30 03-03-2024 20:08

Odp: "masło" w zbiorniczku wyrównawczym 1.5tdci 120km
 
Może to świadczyć też o jeździe na niedogrzanym silniku i na przykład za wolnych obrotach. Ja bym wymienił termostat i przepłukał układ chłodzenia, dał nowy płyn oraz przegonił go trochę. Nie musi przecież od razu być to najgorsza wersja awarii.

zmulim 03-03-2024 20:45

Odp: "masło" w zbiorniczku wyrównawczym 1.5tdci 120km
 
No chyba że Helmut dolał nie tego płynu do trzeba. Wiadomo, że nie ma co zakładać najgorszego, może faktycznie mało jeździło to auto. Tak czy siak płukanie układu wskazane. A chłodniczka oleju Ok?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bad_Strus 03-03-2024 21:25

Odp: "masło" w zbiorniczku wyrównawczym 1.5tdci 120km
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3486829)
No chyba że Helmut dolał nie tego płynu do trzeba. Wiadomo, że nie ma co zakładać najgorszego, może faktycznie mało jeździło to auto. Tak czy siak płukanie układu wskazane. A chłodniczka oleju Ok?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

chłodniczka raczej okej, po przejechaniu ok 500 km nie widać ubytku chłodziwa i raczej nie ma ubytku oleju, pomyślę nad wymianą termostatu i będę kontrolował czy nadal zbiera się osad czy może coś się działo za poprzedniego właściciela, on to naprawił ale nie wyczyścił zbiorniczka, trochę mało prawdopodobne ale zobaczymy

konieczko5 04-03-2024 05:46

Odp: "masło" w zbiorniczku wyrównawczym 1.5tdci 120km
 
Masło może pojawiać się przy mrozach, a nie przy obecnych temp...

Jakoob 04-03-2024 09:46

Odp: "masło" w zbiorniczku wyrównawczym 1.5tdci 120km
 
Po wymianie termostatu i przejechaniu ciurkiem dłuższej trasy powinno się poprawić.

Jak nie to rób test na zawartość CO2 w układzie.

rav 75 04-03-2024 16:29

Odp: "masło" w zbiorniczku wyrównawczym 1.5tdci 120km
 
Na moje oko ktoś nalał środka smarnego do nieodpowiedniego zbiornika. Gdyby to był olej z silnika płyn byłby brudny, zwłaszcza że diesel w swoim oleju ma dużo sadzy.
Niedogrzanie prędzej pojawi się na korku wlewu oleju niż w zbiorniczku wyrównawczym..
Jeśli autor nie zauważył żadnych dodatkowych objawów proponuję opróżnić zbiorniczek, wymyć i uzupełnić płyn na właściwy. Obserwacja jak najbardziej wskazana .
Oczywiście to moje zdanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.