Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Kontrolki niski poziom płynu do DPFa niedługo po dolaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313150)

tango650 19-09-2020 16:22

Kontrolki niski poziom płynu do DPFa niedługo po dolaniu
 
Witam,

chciałbym zapytać o radę czy ktoś się spotkał z sytuacją, że niedługo po uzupełnieniu płynu Eolys pojawiły się znowu kontrolki że płynu brak (jakieś 4,000 km przejechane od uzupełnienia) ->

Ford focus mk2 1.6 2008 TDCI 109 km

Konkretnie mam błędy
P1922-60 Fuel Additive Level Circuit
Cytat:

Status:
- DTC Present at Time of Request
- Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Fuel Additive Control Module

Diagnostic Trouble Code details

Fuel Additive Level Circuit

If DTC P1927 or P1932 are present, resolve them before continuing.

This DTC illuminates the PCL.

This DTC may be caused by :

fuel additive tank empty or additive level too low

visually check the additive level by illuminating the tank from the side

Refill the FAT if necessary.

CAUTION: Always refill the FAT in accordance with the workshop manual instructions and then carry out the "Refill the Fuel Additive Tank" service function.

Open circuit

Short circuit to ground

FAT level sensor unserviceable

FACM unserviceable

NOTE: After configuring a new FACM always refill the FAT in accordance with the workshop manual instructions.

Make sure that DTCs are cleared from both FACM and PCM after repairs are completed.
P2585-61 Fuel Additive Control Module Warning
Cytat:

Additional Fault Symptom:
- Signal is Above Maximum Threshold

Status:
- Previously Set DTC - Not Present at Time of Request
- Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Powertrain Control Module

Diagnostic Trouble Code details

Fuel Additive Control Module Warning Lamp Request
Pierwszy raz jak się pojawiły, usunąłem je po prostu i zrobiłem 3-4 mniejsze kursy zanim się pojawiły ponownie. Teraz po usunięciu pojawiają się natychmiast po odpaleniu silnika.
Odpaliłem też na Forscanie service: Refill the Fuel Additive Tank, ale zupełnie nic to nie zmieniło.

Pewnie skończy się u mechanika, ale jeśli ktoś ma jakieś dobre rady na temat co jeszcze można spróbować to proszę o sugestie.

EW1 19-09-2020 19:30

Odp: Kontrolki niski poziom płynu do DPFa niedługo po dolaniu
 
Ban na googlach ?

tango650 19-09-2020 19:51

Odp: Kontrolki niski poziom płynu do DPFa niedługo po dolaniu
 
Cytat:

Napisał EW1 (Post 3282746)
Ban na googlach ?

Spędziłem na googlach dobrą godzinę i nic przydatnego nie znalazłem.
Nie rozumiem z resztą nastawienia. Po co w ogóle forum jeśli wszystko można na googlach znaleźć.

madamsz 20-09-2020 09:24

Odp: Kontrolki niski poziom płynu do DPFa niedługo po dolaniu
 
Jeżeli uzupełniony został prawidłowo dodatek i w komputerze samochodu naniesiono informację o tej sytuacji, a dalej jest błąd to można podejrzewać uszkodzenie w układzie odczytu i dozowania dodatku - zbiorniczek, przewody połączeniowe.

Vultar 20-09-2020 09:47

Odp: Kontrolki niski poziom płynu do DPFa niedługo po dolaniu
 
Błędy raczej wskazują problemy z czujnikiem poziomu płynu niż z niskim poziomem. Może mechanik źle włożył wtyczkę.
Druga możliwość to ruszałeś tylną kanapę a tam jest moduł sterujący od DPF.

tango650 21-09-2020 10:11

Odp: Kontrolki niski poziom płynu do DPFa niedługo po dolaniu
 
Cytat:

Napisał Vultar (Post 3282818)
Błędy raczej wskazują problemy z czujnikiem poziomu płynu niż z niskim poziomem.

Czy w tych autach jest rzeczywiście coś takiego jak czujnik poziomu płynu ? Z różnych źródeł ludzie pisali że poziom płynu jest szacowany w jakiś magiczny sposób na podstawie ilości tankowań tj ilości otwarć klapki wlewu diesla.

EW1 21-09-2020 15:10

Odp: Kontrolki niski poziom płynu do DPFa niedługo po dolaniu
 
Przeczytaj tematy cmax to nawet znajdziesz moje fotki ,że jednak jest czujnik poziomu płynu bo widzę że dalej nie korzystasz z tego co podesłałem

Vultar 21-09-2020 16:43

Odp: Kontrolki niski poziom płynu do DPFa niedługo po dolaniu
 
Z tego co kojarzę to nie wymienialny, trzeba wymienić cały zbiornik.
Sprawdź najpierw wszystkie przewody i czy jest płyn.

tango650 27-09-2020 15:35

Odp: Kontrolki niski poziom płynu do DPFa niedługo po dolaniu
 
Hmm,
sprawdziliśmy z mechanikiem poziom płynu, zrobiliśmy dolewkę i jest max. Płynu na pewno nie brakuje.
Trzeba zacząć wymieniać komponenty, problem jest że są morderczo drogie, przynajmniej ten zbiornik.
Ma ktoś może jakieś pomysły jak zdiagnozować czy wadliwy jest zbiornik (z pompką) czy raczej moduł kontrollera ?
Niby można te rzeczy na ebayu kupić ale w ciemno zamawiać i wymieniać to trochę może być droga impreza:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ELOIS 02-10-2020 17:07

Odp: Kontrolki niski poziom płynu do DPFa niedługo po dolaniu
 
[QUOTE=tango650;3284640]Hmm,
sprawdziliśmy z mechanikiem poziom płynu, zrobiliśmy dolewkę i jest max. Płynu na pewno nie brakuje.
Trzeba zacząć wymieniać komponenty, problem jest że są morderczo drogie, przynajmniej ten zbiornik.
Ma ktoś może jakieś pomysły jak zdiagnozować czy wadliwy jest zbiornik (z pompką) czy raczej moduł kontrollera ?
Niby można te rzeczy na ebayu kupić ale w ciemno zamawiać i wymieniać to trochę może być droga impreza:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][/QUOTE

Cześć. Problem jest w środku zbiorniczka mało kto wie że ze poziom płynu jest sprawdzwny płytką pizo elektryczna do, której są przymocowane 3 przewody czerwony, zielony i czarny. Ale po jakimś czasie płyn Elois rozpuszcza styki które są przylutowane kabelki i dlatego wyskoczy błąd na desce rozdzielczej Usterka układu silnika. Mogę wysłać zdjęcia rozciętego zbiorniczka i jak możlia jest regeneracja tego zbiorniczka ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.