Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] "usterka silnika" i "immobilizer aktywny" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273544)

Syrwiwal 08-12-2017 20:16

"usterka silnika" i "immobilizer aktywny"
 
Witam, niedawno stałem się posiadaczem Mondeo MK4 2008r. 2.0 TDCi 140 km. Wczoraj rano przy próbie odpalenia wyświetliły mi się następujące komunikaty "usterka silnika" i "immobilizer aktywny" przy czym radio i wyświetlacze działały ale rozrusznik nie kręcił. Mam go od 2 tygodni i wcześniej nie było z nim problemu.
W internecie przeczytałem, że przyczyną może być słaby akumulator, więc zmierzyłem na nim napięcie i faktycznie było małe (11.20v). W związku z tym postanowiłem kupić nowy. Jednak po wymianie nic się nie zmieniło. Po podłączeniu komputera (programy:delphi oraz autocom) nie można było wejść w opcje związane z silnikiem (pozostałe opcje bez problemu) w zakładce hamulce wyświetla błąd komunikacji ECM / PCM którego nie można było usunąć . Bezpieczniki w skrzynce na prawo od akumulatora sprawdzone .Czy ktoś może wie jak pozbyć się tego problemu ?

M-S POWER 09-12-2017 05:59

Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"
 
Wygląda mi to na brak komunikacji z PCM. Jezeli masz jakis kabel który polaczy sie z forscanem lub elemconfig to zobacz czy cos odczytasz z PCM a jezeli nie to wygląda na uszkodzodzona wiązkę(przegnita) w nadkolu lub zalany sam PCM

Darecki1971 09-12-2017 06:20

Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"
 
Na 99%uszkodzona wiązka, miałem ten sam problem

Gregi86 09-12-2017 12:44

Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"
 
dokladnie tak jak pisza koledzy, problem z wiazka i PCM, na poczatek wtyczki, czy nie zalany, na koniec wiazka

Syrwiwal 10-12-2017 12:22

Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"
 
A wiecie może jak dostać się do PCM ?

M-S POWER 10-12-2017 12:44

Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"
 
Ściągaj lewe nadkole i będzie w takiej białej obudowie

genewa 10-12-2017 18:42

Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"
 
Witam,

moje auto również doświadczyło syndromu "chińskiej miedzi". U mnie oprócz komunikatów o aktywnym imo i usterce silnika wyskakuje jeszcze info na temat uszkodzonej skrzyni biegów (automat), dodatkowo nie mam możliwości przełączania dźwignią biegów. Aha, FORScan nie łączy się z kompem. Czy do dostania się do PCM trzeba ściągać koło?

Pozdrawiam
Marek

M-S POWER 10-12-2017 18:56

Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"
 
Wiem że dużo łatwiej jak zdejmiesz kolo. Obstawiam brak komunikacji PCM z TCM i dlatego takie komunikaty

Cytat:

Napisał genewa (Post 2899495)
Witam,

moje auto również doświadczyło syndromu "chińskiej miedzi". U mnie oprócz komunikatów o aktywnym imo i usterce silnika wyskakuje jeszcze info na temat uszkodzonej skrzyni biegów (automat), dodatkowo nie mam możliwości przełączania dźwignią biegów. Aha, FORScan nie łączy się z kompem. Czy do dostania się do PCM trzeba ściągać koło?

Pozdrawiam
Marek


genewa 10-12-2017 19:21

Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"
 
Dzięki, jutro drukuję schematy i będę walczył.

Pzdr
Marek

M-S POWER 10-12-2017 21:13

Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"
 
Najpierw sprawdź organoleptycznie:) obejrzyj pcm i rozwiń izolację na wiązkach koło pcm-a
Cytat:

Napisał genewa (Post 2899534)
Dzięki, jutro drukuję schematy i będę walczył.

Pzdr
Marek



Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.