Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Stuki przy skręcaniu kierownicą ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138311)

maro_777 26-08-2011 21:59

Stuki przy skręcaniu kierownicą ?
 
Witam , prośba o pomoc
zauważyłem stuki przy przekręceniu kierownicy z jednej strony na drugą , np. jak samochód stoi przy włączonym silniku a koła są na wprost .Przy wyłączonym tych stuków nie ma tylko przy włączonym zapłonie . Byłem niedawno w Stacji Kontroli na przeglądzie rejestracyjnym i diagnosta nic nie stwierdził ??

dr_Oktan 28-08-2011 18:44

Odp: Stuki przy skręcaniu kierownicą ?
 
Przegląd rejestracyjny to takie minimum, koniecznie odwiedź porządny warsztat, sterowanie pojazdem to podstawa.

maro_777 28-08-2011 21:55

Odp: Stuki przy skręcaniu kierownicą ?
 
jasne , ale co to za cholerstwo i dlaczego przy wspomaganiu słychać a przy wyłączonym silniku jak kręcę to jest ok ? jakby mechaniczna awaria to nie miałoby to chyba znaczenia ?

helmut01 29-08-2011 09:35

Odp: Stuki przy skręcaniu kierownicą ?
 
Wiesz, podejrzewam stuki na listwie kierowniczej. Hałas pracującego silnika zagłusza odgłosy stuków.

maro_777 29-08-2011 15:12

Odp: Stuki przy skręcaniu kierownicą ?
 
właśnie chodzi o to że przy wyłączonym silniku jest ok jak "odbijam" kierownicą w np. z lewej na prawą przy np. kołach na wprost
a ten stuk słyszę jak silnik pracuje ( wtedy kiedy jest wspomaganie kierownicy ?? )

emonkey 03-09-2011 16:57

Odp: Stuki przy skręcaniu kierownicą ?
 
Cytat:

Napisał helmut01 (Post 1701724)
Wiesz, podejrzewam stuki na listwie kierowniczej. Hałas pracującego silnika zagłusza odgłosy stuków.

Ja też tak miałem, wjechać na kanał i zobaczyć, tam są chyba dwie śruby. Po wymianie sprzęgła były słabo przykręcone, teraz już cisza :)
Pozdrawiam

maro_777 11-09-2011 18:49

Odp: Stuki przy skręcaniu kierownicą ?
 
obejrzał serwis i podejrzenie padło najprawdopodobniej na luzy na przekładni , "opukali" wszystko dokładnie

Pumbo 17-09-2011 18:42

Odp: Stuki przy skręcaniu kierownicą ?
 
Część

No dobra, ale czy ktoś za Ciebie może pokręcić kierownicą, a Ty mógłbyś zlokalizować z którego miejsca wydobywa się ten stuk (dźwięk). U mnie stukało przy amortyzatorze i okazało się, że pękł sam, koniec sprężyny (samochód zachowywał się jakby sprężyna była ok), a stuk był, gdy po odkręcaniu kierownicy po silnym skręcie, sprężyna zsuwała się z pękniętego kawałeczka.
Mój mechanik wyczaił to w pół minuty.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.