Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Światła do jazdy dziennej - montaż (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71407)

Jarek G. 03-06-2009 21:08

Światła do jazdy dziennej - montaż
 
Chcę założyć światła do jazdy dziennej. Czy możecie rzucić kilka propozycji jakie macie i jak montowane? Poparte zdjęciami?
Pozdrog:)

Stefano 03-06-2009 22:05

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
3 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Jarek G. (Post 1178295)
Chcę założyć światła do jazdy dziennej. Czy możecie rzucić kilka propozycji jakie macie i jak montowane? Poparte zdjęciami?
Pozdrog:)

Myslle, że chodzi ci o automatyczne załączanie swiate,ł a nie jakiej badziewie podpięte na przodzie. Temat już opisywałem dość dawno, poparty schematami, ale wkleję ci jeszcze raz.

Grzaniec 03-06-2009 22:22

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
A może mi ktoś wytłumaczyć sens montażu takich świateł?? Rozumiem, jak montowało się to do malucha z prądnicą :D, ale do nowszych konstrukcji w jakim celu? Ani to nie pasuje do wyglądu auta, ani nie będzie z tego oszczędności....(znaczących oszczędności, bo zakładam, że nie chodzi o przedłużenie życia żarówek:D) a wymaga jednak jakiś inwestycji, nakładu pracy....ale może ja się nie znam:D

marwyk 04-06-2009 07:19

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
A miałbyś STEFANO te szkice w trochę większym formacie?

stomat 04-06-2009 08:28

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Sens montażu takich świateł jest taki sam jak zakładania "żarówek energooszczędnych" w domu. Trudno to wytłumaczyć komuś kto nie uważał na fizyce i myśli że w samochodzie energia jest "za darmo". Nie widzę natomiast sensu montażu automatów włączających światła po uruchomieniu silnika.

Jarek G. 04-06-2009 10:10

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Światła do jazdy dziennej jak sama nazwa wskazuje służą do jazdy w dzień.
Art. 51 ust. 2 "Prawo o ruchu drogowym" stanowi:
„W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza zamiast świateł mijania kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.”

I nie chcę zakładać jakiegoś badziewia ale normalne lampy z homologacją RL.
Pozdro. g:D

wojtekjanus 04-06-2009 11:10

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Po pierwsze - światła do jazdy dziennej, ze względu na swoja konstrukcję, są lepiej widziane w dzień niż światła mijania, więc skoro można coś lepiej, to dlaczego nie?
Po drugie - mają bardzo małą moc (moje Helli 2x6W, z diodami LED jeszcze mniej) i jeżeli podłączy się je tak, że palą się z nimi tylko zewnętrzne światła pozycyjne, a tablica przyrządów nie (5 żarówek po 5W) i tablicy rejestr. też nie (2 żarówki po 5W), to oszczędza się ok 125W; te 125W to np w zimę, przy włączonej dmuchawie na full i włączonej szybie tylnej może spowodować, że przy wolnych obrotach akumulator jest nadal ładowany, a nie rozładowywany;
Po trzecie - pracujące non-stop reflektory główne po dwóch - trzech latach żółkną, matowieją (temperatura!) i gorzej świecą, podobnie jest z tablicą zegarów - nagrzana od żarówek tablica zarasta kurzem wyraźnie szybciej.
Po czwarte - najważniejsze - nie myślisz o włączaniu, przy otwarciu drzwi wkurzająca przypominajka nie piszczy (bo nie musi przecież), po włączeniu świateł głównych same się wyłączają, po prostu żyją własnym życiem bezobsługowo.

Może to wszystko to niewiele, ale polepsza samopoczucie kierowcy :P ...

Grzaniec 04-06-2009 12:38

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Niestety, nie przekonacie mnie, ale chwała Wam za to, że próbowaliście:d.
Piszecie o oszczędności ponad 100W - OK, ale czy zdarzyło się komuś, kto nie ma zamontowanych świateł dziennych, by akumulator rozładowywał mu się na wolnych obrotach (zaznaczam, warunkiem jest sprawna instalacja i sprawny akumulator). Ja nie słyszałem o takich przypadkach w obecnie używanych samochodach - chyba, że mówimy o PF126 z prądnicą:d. Alternator jest tak dobrany, by ni9e dopuścić do takich zachowań, mimo włączonej dużej ilości odbiorników. Kolejny argument - zużycie reflektorów - o ile przedłużymy im życie? O rok, a może o 14 miesięcy? I w jakiej skali - bez świateł dziennych będą sprawne przez powiedzmy 8 lat czy 12? Inna sprawa - włączanie z automatu - moja wersja to posiada fabrycznie - wersja duńska. Poza tym mam ksenony, które chyba nie grzeją się tak jak halogenowe żarówki (nie wiem, może się mylę). No i ostatnie.....takie dołożone światła wyglądają koszmarnie na samochodzie....jaki by on nie był - nie tylko galaxy:/
P.S. Piszesz o matowieniu reflektorów po 2-3 latach...chyba ciut Cię poniosło - stawiam na znacznie dłuższy okres, pod warunkiem używania przeznaczonych do nich żarówek - nie jakieś 100W i więcej...

A jeżeli ktoś porównuje z żarówkami energooszczędnymi, to wolałbym zdecydowanie założyć moduł, który obniża napięcie na żarówkach podczas jazdy w dzień - są takie dostępne, odpada chociaż obwieszanie przodu auta wątpliwej urody światełkami:D - a jeśli ktoś planuje założyć diodowe linijki wzorem nowych modeli audi - to pozostawię to bez komentarza:D:D:D
Oczywiście to moje zdanie, i nie każdy musi się z nim zgadzać. To przecież Wasze auta i możecie czepiać na nie, co tylko chcecie:D

Jarek G. 04-06-2009 12:57

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Ciekaw jestem co przyświecało konstruktorom z takich "mało znaczących i marginalnych" firm jak Volvo czy Saab w wymyśleniu świateł do jazdy dziennej. Bo według zdania niektórych uczestników tej dyskusji jest to zwykły bzdet i jak zwykle MY, Polacy, znamy się na wszystkim najlepiej.
Pozdro g:P

Grzaniec 04-06-2009 13:07

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
A co przyświecało producentom luksusowych aut, by wyposażyć je w aluminiowe felgi, tv, navi i inne potrzebne lub mniej gadżety?:D A dlaczego jedne auta mają regulowane podświetlenie zegarów, w innych da się całkowicie wyłaczyć to podświetlenie a reszta ma świeci albo nie świeci? Dlaczego są auta wyposażone w światła przecimgłowe a są też takie, które mają tylko mijania? Rozumiesz analogię, czy mam jeszcze mnożyć podobne zapytania? Nie twierdzę, że jest to zbędna instalacja - jednak wg mnie nie ma uzasadnienia, oprócz zadowolenia twórcy czy też właściciela dziennych świateł w swoim aucie:D. Gdyby fabryka wyposażyła Galaxa w takie światła - oczywiście bym ich używał, jednak skoro ich nie ma (wiem, za sprawą księgowych zapewne:d) to nie widzę sensu ich dokładać, bo nie przyniesie to żadnych wymiernych efektów - darujcie sobie o oszczędzaniu żarówek, akumulatora czy też paliwa, bo to tak jakby ktoś chciał oszczędzać paliwo i nie otwierał okien czy szyberdachu, gdy ma to ochotę:D:D (a wtedy przecież też auto spali więcej...tylko ile jest "to więcej".

Podsumowując - bo nie chce mi się z nikim prowadzić dyskusji o wyższości Swiąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem:d - dzięki za próbe wyjaśnienia, po co to montujecie - ale żaden argument mnie nie przekonał. Jednak wątek nie jest o tym, czy ma to sens, więc ja już zmykam do jamki:D:D i nie będę odbiegał od tematu<OK>

EDIT: Jeżeli ktoś poda receptę na takie przerobienie świateł, by dzienne były zintegrowane z reflektorami (jak we swpomnianych szwedzkich konstrukcjach) to chylę czoła - przynajmniej nie będzie doczepionych na siłę światełek (warunek - ma być zgodne z przepisami:D:D).

Wiem, że modne są ostatnio diodowe lampki do jazdy dziennej, za sprawą modeli audi - ale dla mnie doczepianie tego typu oświetlenia do innych aut, to jak krzyk "nie mam audi, ale jestem nim zachwycony. Będę miał chociaż podobne światełka:D:D"

Arpgor 04-06-2009 13:14

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
;-) 10/10

RafałB 04-06-2009 13:18

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Moim zdaniem jak są fabrycznie zintegrowane światła do jazdy dziennej w kloszu,tak jak np w nowym A4 to pewnie że to jest dobra funkcja,ale jak ich nie ma to nie zaczepił bym ich jako dodatkowe poza kloszem...

Grzaniec 04-06-2009 13:19

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Czyli doszliśmy do porozumienia:D

RafałB 04-06-2009 13:25

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
W tym temacie nigdy nie miałem innego zdania... :D

Jarek G. 04-06-2009 13:45

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Widzę, że kolega Grzaniec jest z serii - Smerf Maruda. Wiecznie niezadowolony. A to to nie dobre, a to niepotrzebne, a to nie ma sensu itp....
Dziwi mnie to, że kolega Grzaniec jeździ na alusach. Bo przecież mozna na stalówkach.
A poza tym nie wierzę, że kolega Grzaniec nie dokupił czegokolwiek dodatkowego do samochodu. Że jeździ tak jak auto wyszło a fabryki. :diabel2:

Grzaniec 04-06-2009 13:54

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Zdziwisz się:D. Moje poprzednie auto miało sporo dodatków i było dość nieseryjne. Akurat felgi aluminiowe nie są chyba dobrym przykładem przytoczonym przez Ciebie - mają niewątpliwy atut poprawienia wyglądu auta - o doczepionych gdzieś w zderzak światełkach powiedzieć się tego nie da. Poniżej link do "poprawionego" mojego poprzedniego auta - wskaż jedną rzecz, która by nie miała jakiegoś konkretnego zastosowania (nie mówię, o praktycznych stronach - bo niskie zawieszenie i niski profil opon często utrudniał jazdę po dziurawych polskich drogach, ale miał zaletę w postaci zdecydowanej poprawy trakcji:D). Natomiast świateł dziennych czy innych halogenów nigdy nie miałem, bo IMO są mocno zbędne:D
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I nie marudzę, a jedynie przedstawiam swoje argumenty - zwolennicy światełek przedstawili swoje i za to ich szanuję. Wszak jedni wolą ogórki, inni ogrodnika córki:D:D

danielp 04-06-2009 14:39

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1178698)
wskaż jedną rzecz

Paskudnie wyglądająca przednia rejestracja, przyczepiona bez ładu i składu... ;)

Grzaniec 04-06-2009 14:42

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
zgadzam się:D..dlatego sprzedałem:D:D

subratri 04-06-2009 17:19

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1178641)
Niestety, nie przekonacie mnie, ale chwała Wam za to, że próbowaliście:d.

a czy ktoś każe Ci zakładać te lampy??
Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1178698)
czy innych halogenów nigdy nie miałem, bo IMO są mocno zbędne

światła przeciwmgłowe też są dla Ciebie zbędne??

Kowalu 04-06-2009 17:58

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Jarek G. (Post 1178295)
Chcę założyć światła do jazdy dziennej. Czy możecie rzucić kilka propozycji jakie macie i jak montowane? Poparte zdjęciami?
Pozdrog:)

Nie jestem szczególnie zainteresowany takim rozwiązaniem ale chciałbym sie dowiedzieć czegos na jego temat. Czy ktos mógłby mi zacytowac jakis pomocny do tego celu post?? bo moze cos przeoczyłem

jblack 04-06-2009 19:57

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
witam to i ja moze dodam swoje trzy grosze tez mam zamiar zalozyc swiatla do jazdy dziennej widzialem juz kilka galaxy i sharanow z wbudowanymi w gril dolny ledy zaj...cie to wyglada mozna kupic orginaly w serwisach ale sa bardzo drogie tozwazam kwestie podrobek jakie mozna kupic na ebay np.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a tutaj cala gama roznych [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tu sa do sharana [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to nie jest wcale glupi pomysl naprawde widac te auto z ladnych kilkuset metrow w bardzo sloneczne dni

Grzaniec 04-06-2009 21:14

Cytat:

Napisał subratri (Post 1178815)
a czy ktoś każe Ci zakładać te lampy??

na szczęście nikt nie ma takiej władzy:D....wyrażam swoją opinię, nawiązuję dyskusję - chyba do tego służy forum, prawda?:D
Cytat:

Napisał subratri (Post 1178815)
światła przeciwmgłowe też są dla Ciebie zbędne??

a pod pojęciem halogeny rozumiesz światła przeciwmgłowe?? jeżeli tak, to ciut się mylisz:D:D.....gdybym nie miał w aucie świateł p-mgłowych, to może skusiłbym się na ich montaż, ale tylko i wyłącznie świateł od tego samego modelu auta w lepszej wersji wyposażeniowej....wszelkie "uniwersalne" dokładane to pomyłka....:/....a poza tym, po co narażać się na oddanie swojego DR??:D

Cytat:

Napisał jblack (Post 1178948)
tozwazam kwestie podrobek jakie mozna kupic na ebay np.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a tutaj cala gama roznych [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tu sa do sharana [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to nie jest wcale glupi pomysl naprawde widac te auto z ladnych kilkuset metrow w bardzo sloneczne dni

Zdajesz sobie sprawę, że auto jest homologowane z fabrycznym oświetleniem i wszelkie zmiany mogą skutkować zabraniem DR i problemami choćby z ubezpieczycielem?? IMO takie światła, to kolejna moda po allegrowych ksenonach, świecących na niebiesko spryskiwaczach i wszelkich świecidełkach, sprawiających, że auto wygląda jak choinka:D....taki "country tuning":D:D.....

Waldi7 04-06-2009 21:36

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
A nie lepiej zamontować "kostkę" do istniejących świateł

Mam zamontowany układ ( 100zł), który włącza i wyłacza swiatła odpowiednio przy wroście i spadku napięcia . Praktycznie światła zaświecają się po 2 s od uruchomienia i gasną po 10 s od wyłącznia.
Ale największa korzyść to że żarówki świecą z 30 % mocą na swiatłach drogowych - oszczędzają żarówki.
Używam żarówk Philips extreme po 90 zł 2 żarówki. Po przeszło roku eksploatacji ok 25 tyś spaliła mi sie jedna, używana już przez rok wcześniej.
Zobaczę jak długo wytrzywają , W poprzednim samochodzie rok jazdy (20 tyś) i obydwie spalone i musiałem zmieniać.

stomat 04-06-2009 21:49

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Kolega Jarek (założyciel wątku) wyraźnie napisał : "I nie chcę zakładać jakiegoś badziewia ale normalne lampy z homologacją RL." Więc nie ma mowy o utracie DR.
Dla jednych 100 W palące się na darmo to nic a drudzy nawołują do wyłączania telewizorów z czuwania. Kolega Grzaniec w domu zapewne też nie gasi światła bo przecież instalacja wytrzyma, po co więc się bawić w gaszenie i zapalanie ?

Grzaniec 04-06-2009 22:11

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał stomat (Post 1179089)
Kolega Jarek (założyciel wątku) wyraźnie napisał : "I nie chcę zakładać jakiegoś badziewia ale normalne lampy z homologacją RL." Więc nie ma mowy o utracie DR.

i tu możesz się mylić....jak uda mi się znaleźć - zaraz Ci podlinkuję, jakie możesz napotkać problemy z naszą policją. Homologacja jest na lampę - OK, ale auto nie jest homologowane z taką lampą:wink:

Proszę - dla wszystkich, którzy chcą, by ich auta wyglądały "prawie jak audi":D:D
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kowalu 05-06-2009 07:01

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Kolego Grzaniec, nikt sie nie pyta czy to jest fajne czy nie, czy legalne czy nie. Chcesz pomóc? to napisz cos konkretnego w temacie, bo to że ktos chce odciązyc troche swoje auto które cierpi przez durne prawo jest jak najbardziej wporządku

Grzaniec 05-06-2009 07:06

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Kowalu (Post 1179204)
Kolego Grzaniec, nikt sie nie pyta czy to jest fajne czy nie, czy legalne czy nie. Chcesz pomóc? to napisz cos konkretnego w temacie, bo to że ktos chce odciązyc troche swoje auto które cierpi przez durne prawo jest jak najbardziej wporządku

Wydawało mi się, że uświadomienie być może nieświadomych, że doczepianie świecidełek do auta nie jest do końca "correct" i pokazanie na jakie problemy mogą się narazić - jest pomocą. Jak widać - wydawało mi się:(. No cóż - dla mnie EOT w tym temacie. Widzę, że próba odmiennego zdania na tym forum kończy się ostrą krytyką pozbawioną merytorycznych argumentów - ja podałem swoje kontrargumenty do dyskusji, nawet poparłem je stosownymi przykładami...nie podoba się, trudno - nie mam zamiaru drążyć tematu i prowadzić jałowej dyskusji. Boże Narodzenie co prawda za pół roku, ale może to właściwy czas, by zacząć myśleć o świątecznych ozdobach - nawet swojego auta:D.
Paaaa:D:D

stomat 05-06-2009 09:37

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Jeszcze tylko dwa pytania. Odpowiedz proszę.
Czy nasze samochody posiadają homologację na cały samochód ŁĄCZNIE Z GAŚNICĄ ?
Czy wolno zamontować do samochodu hak holowniczy czy też tylko fabrycznie zamontowane haki mogą być używane ?

krzyspvfr 05-06-2009 09:48

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Przyłączam się do wątku.

20 czerwca 2009 wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jest tam m. in. zmiana dotycząca świateł do jazdy dziennej - już nie muszą się świecić światła pozycyjne, obrysowe ani oświetlenie tablicy rejestracyjnej. W związku z tym DRL nabierają więcej sensu.

LEDayLine firmy Hella można na ebayu kupić za ~140 euro, widzę że ceny trochę spadły w stosunku do zeszłego roku, pewnie spadną jeszcze trochę... jak spadną poniżej 100E to sobie kupię:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i zamontuję podobnie jak ten:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RafałB 05-06-2009 09:52

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
W tym Sharanie z linku te LEDy ładnie wyszły,jak w tym nowym A6.To mi si podoba,nie wygląda jak jakaś samoróbka.

Kowalu 05-06-2009 10:20

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Mnie tez sie podoba i uwazam to za dobre rozwiązanie tym bardziej ze wykonanie jest naprawde dobre i nie szpeci samochodu, tak naprawde to 100razy bardziej wstydziłbym sie jezdzic tuningowanym psełdo samochodem jakim jest Daewoo niz ze swiatłami dziennymi które są napewno uzasadnione. Gdybym mieszkał w Polsce na stałe to napewno bym powaznie nad tym pomyslał

Grzaniec 05-06-2009 10:31

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Kowalu (Post 1179283)
Mnie tez sie podoba i uwazam to za dobre rozwiązanie tym bardziej ze wykonanie jest naprawde dobre i nie szpeci samochodu, tak naprawde to 100razy bardziej wstydziłbym sie jezdzic tuningowanym psełdo samochodem jakim jest Daewoo niz ze swiatłami dziennymi które są napewno uzasadnione. Gdybym mieszkał w Polsce na stałe to napewno bym powaznie nad tym pomyslał

O tym DU, to chyba do mnie:D:D - gust jest jak *upa, każdy ma swoją.:D Ja też wstydziłem się już tamtym autem jeżdzić:one: więc się go pozbyłem:D - jeżeli chciałeś mnie obrazić - marne Twoje szanse. A powiedz dlaczego mieszkając nie w PL nie pomyśliśz poważnie nad świecidełkami?? Miałbyś prawie Audi:one:

krzyspvfr 05-06-2009 10:36

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Eeej... dajcie sobie panowie na luz. Daewoo to dobre samochody, to wie każdy kto miał. Ze światełek proszę się też nie naśmiewać, bo to fajna sprawa i ładnie wygląda, oszczędza prąd i żarówki, a że trochę kosztuje - no cóż, wolę taki tuning niż doklejanie wieśniackich spojlerów i innych badziewi.

Dla rozluźnienia, obejrzyjscie sobie to: :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

subratri 05-06-2009 16:08

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
to jest wypowiedź kolegi Grzaniec. Może to zakończy wreszcie ta głupią dyskusję na temat zasadności.


Po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon - zapalają się światła, mimo, że włącznik jest w pozycji "0". Wersja duńska. Świecą wówczas światła przednie i światła tylne. Nie podświetla zegarów, nie działają długie i spryskiwacze reflektorów. Oczywiście jak przekręcę włącznik świateł do położenie "mijania" - wszystko powyższe jest aktywne (spryskiwacze, zegary, długie). Na czas kręcenia rozrusznikiem - światła przygasają, by po załapaniu silnika, znów się zapalić. Problemem jest to, że mam xenony - a takie migotanie to chyba zabójstwo dla palników:(. Czy Vagiem można wyłączyć ten automat świateł?? A może ktoś dysponuje schematem elektrycznym świateł - popatrzył bym w ten schemat i może obejdzie się bez wizyty u elektryka - bo mam zamiar albo pozbyć się tego automatycznego włączanai świateł lub też założyć moduł, który zapali światła, ale dopiero po osiągnięciu zadanego napięcia ładowania....inaczej obawiam się, że będę bardzo często wymieniał palniki albo nawet przetwornice:(

Grzaniec 05-06-2009 16:46

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
A pokaż w którym miejscu wspominam powyżej o światłach do jazdy dziennej?:D:D Proponuję jeszcze raz, powoli, ze zrozumieniem poczytać, co kiedyś napisałem:D:D

subratri 05-06-2009 16:59

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1178366)
A może mi ktoś wytłumaczyć sens montażu takich świateł?? Rozumiem, jak montowało się to do malucha z prądnicą :D, ale do nowszych konstrukcji w jakim celu? Ani to nie pasuje do wyglądu auta, ani nie będzie z tego oszczędności....(znaczących oszczędności, bo zakładam, że nie chodzi o przedłużenie życia żarówek:D) a wymaga jednak jakiś inwestycji, nakładu pracy....ale może ja się nie znam:D

walcz dalej

Grzaniec 05-06-2009 17:02

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Ty powalcz:D Jak nie widzisz różnicy (czytanie ze zrozumieniem:D), że pisałem primo - o palnikach, sekundo - o chwilowym ich migotaniu podczas rozruchu:). Właczanie i wyłączanie dopóki się nie rozgrzeją nie służy palnikom....żarówkom, zresztą też nie....ale to nie powód, by montować jeszcze dodatkowe świecidełka:D:D. Czy dostatecznie jasno napisałem, czy dalej masz problem z czytaniem ze zrozumieniem??:D:D

subratri 05-06-2009 17:05

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
już nie mam żadnych problemów :564:

Grzaniec 05-06-2009 17:08

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał subratri (Post 1179536)
już nie mam żadnych problemów :564:

Baaardzo mnie to cieszy:564::596:

Kowalu 05-06-2009 17:50

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1179288)
jeżeli chciałeś mnie obrazić - marne Twoje szanse

Alez absolutnie nie miałem takiego zamiaru, to tylko moja opinia na ten temat
Cytat:

A powiedz dlaczego mieszkając nie w PL nie pomyśliśz poważnie nad świecidełkami?? Miałbyś prawie Audi
Nie chodzi mi tu o wygląd tylko o zastosowanie, a angielscy politycy jeszcze widzą w dzien więc swiatełka nie są potrzebne


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.