Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Światła do jazdy dziennej - montaż (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71407)

jblack 04-06-2009 19:57

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
witam to i ja moze dodam swoje trzy grosze tez mam zamiar zalozyc swiatla do jazdy dziennej widzialem juz kilka galaxy i sharanow z wbudowanymi w gril dolny ledy zaj...cie to wyglada mozna kupic orginaly w serwisach ale sa bardzo drogie tozwazam kwestie podrobek jakie mozna kupic na ebay np.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a tutaj cala gama roznych [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tu sa do sharana [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to nie jest wcale glupi pomysl naprawde widac te auto z ladnych kilkuset metrow w bardzo sloneczne dni

Grzaniec 04-06-2009 21:14

Cytat:

Napisał subratri (Post 1178815)
a czy ktoś każe Ci zakładać te lampy??

na szczęście nikt nie ma takiej władzy:D....wyrażam swoją opinię, nawiązuję dyskusję - chyba do tego służy forum, prawda?:D
Cytat:

Napisał subratri (Post 1178815)
światła przeciwmgłowe też są dla Ciebie zbędne??

a pod pojęciem halogeny rozumiesz światła przeciwmgłowe?? jeżeli tak, to ciut się mylisz:D:D.....gdybym nie miał w aucie świateł p-mgłowych, to może skusiłbym się na ich montaż, ale tylko i wyłącznie świateł od tego samego modelu auta w lepszej wersji wyposażeniowej....wszelkie "uniwersalne" dokładane to pomyłka....:/....a poza tym, po co narażać się na oddanie swojego DR??:D

Cytat:

Napisał jblack (Post 1178948)
tozwazam kwestie podrobek jakie mozna kupic na ebay np.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a tutaj cala gama roznych [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tu sa do sharana [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to nie jest wcale glupi pomysl naprawde widac te auto z ladnych kilkuset metrow w bardzo sloneczne dni

Zdajesz sobie sprawę, że auto jest homologowane z fabrycznym oświetleniem i wszelkie zmiany mogą skutkować zabraniem DR i problemami choćby z ubezpieczycielem?? IMO takie światła, to kolejna moda po allegrowych ksenonach, świecących na niebiesko spryskiwaczach i wszelkich świecidełkach, sprawiających, że auto wygląda jak choinka:D....taki "country tuning":D:D.....

Waldi7 04-06-2009 21:36

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
A nie lepiej zamontować "kostkę" do istniejących świateł

Mam zamontowany układ ( 100zł), który włącza i wyłacza swiatła odpowiednio przy wroście i spadku napięcia . Praktycznie światła zaświecają się po 2 s od uruchomienia i gasną po 10 s od wyłącznia.
Ale największa korzyść to że żarówki świecą z 30 % mocą na swiatłach drogowych - oszczędzają żarówki.
Używam żarówk Philips extreme po 90 zł 2 żarówki. Po przeszło roku eksploatacji ok 25 tyś spaliła mi sie jedna, używana już przez rok wcześniej.
Zobaczę jak długo wytrzywają , W poprzednim samochodzie rok jazdy (20 tyś) i obydwie spalone i musiałem zmieniać.

stomat 04-06-2009 21:49

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Kolega Jarek (założyciel wątku) wyraźnie napisał : "I nie chcę zakładać jakiegoś badziewia ale normalne lampy z homologacją RL." Więc nie ma mowy o utracie DR.
Dla jednych 100 W palące się na darmo to nic a drudzy nawołują do wyłączania telewizorów z czuwania. Kolega Grzaniec w domu zapewne też nie gasi światła bo przecież instalacja wytrzyma, po co więc się bawić w gaszenie i zapalanie ?

Grzaniec 04-06-2009 22:11

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał stomat (Post 1179089)
Kolega Jarek (założyciel wątku) wyraźnie napisał : "I nie chcę zakładać jakiegoś badziewia ale normalne lampy z homologacją RL." Więc nie ma mowy o utracie DR.

i tu możesz się mylić....jak uda mi się znaleźć - zaraz Ci podlinkuję, jakie możesz napotkać problemy z naszą policją. Homologacja jest na lampę - OK, ale auto nie jest homologowane z taką lampą:wink:

Proszę - dla wszystkich, którzy chcą, by ich auta wyglądały "prawie jak audi":D:D
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kowalu 05-06-2009 07:01

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Kolego Grzaniec, nikt sie nie pyta czy to jest fajne czy nie, czy legalne czy nie. Chcesz pomóc? to napisz cos konkretnego w temacie, bo to że ktos chce odciązyc troche swoje auto które cierpi przez durne prawo jest jak najbardziej wporządku

Grzaniec 05-06-2009 07:06

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Cytat:

Napisał Kowalu (Post 1179204)
Kolego Grzaniec, nikt sie nie pyta czy to jest fajne czy nie, czy legalne czy nie. Chcesz pomóc? to napisz cos konkretnego w temacie, bo to że ktos chce odciązyc troche swoje auto które cierpi przez durne prawo jest jak najbardziej wporządku

Wydawało mi się, że uświadomienie być może nieświadomych, że doczepianie świecidełek do auta nie jest do końca "correct" i pokazanie na jakie problemy mogą się narazić - jest pomocą. Jak widać - wydawało mi się:(. No cóż - dla mnie EOT w tym temacie. Widzę, że próba odmiennego zdania na tym forum kończy się ostrą krytyką pozbawioną merytorycznych argumentów - ja podałem swoje kontrargumenty do dyskusji, nawet poparłem je stosownymi przykładami...nie podoba się, trudno - nie mam zamiaru drążyć tematu i prowadzić jałowej dyskusji. Boże Narodzenie co prawda za pół roku, ale może to właściwy czas, by zacząć myśleć o świątecznych ozdobach - nawet swojego auta:D.
Paaaa:D:D

stomat 05-06-2009 09:37

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Jeszcze tylko dwa pytania. Odpowiedz proszę.
Czy nasze samochody posiadają homologację na cały samochód ŁĄCZNIE Z GAŚNICĄ ?
Czy wolno zamontować do samochodu hak holowniczy czy też tylko fabrycznie zamontowane haki mogą być używane ?

krzyspvfr 05-06-2009 09:48

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
Przyłączam się do wątku.

20 czerwca 2009 wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jest tam m. in. zmiana dotycząca świateł do jazdy dziennej - już nie muszą się świecić światła pozycyjne, obrysowe ani oświetlenie tablicy rejestracyjnej. W związku z tym DRL nabierają więcej sensu.

LEDayLine firmy Hella można na ebayu kupić za ~140 euro, widzę że ceny trochę spadły w stosunku do zeszłego roku, pewnie spadną jeszcze trochę... jak spadną poniżej 100E to sobie kupię:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i zamontuję podobnie jak ten:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RafałB 05-06-2009 09:52

Odp: światła do jazdy dziennej - montaż
 
W tym Sharanie z linku te LEDy ładnie wyszły,jak w tym nowym A6.To mi si podoba,nie wygląda jak jakaś samoróbka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.